Mám fóbiu z pavúkov, ako s tým bojovať?

lilyiankaa

ja mám tiež riadny strach z pavúkov ..malý mi nevadia,ale tí väčší a s tými hnusnými dlhými nohami, no fuj .... to sa vždy "teším" na leto, lebo sa mi tam nejaký vždy objaví ... hajzlík .... ja ich tiež zabíjam, lebo by som nemohla byť v miestnosti, kde je pavúk, by som mala pocit, že pri vhodnej príležitosti mi vlezie do úst ...... naposledy ma naplašil tak priateľ, keď sme spolu začali chodiť (nevedel, že sa až tak bojím) a akože zobral pavúka a priniesok ho do auta ..a ja som taký plač spustila :D

Agnes998

Katushka no tvoj priatel si mohol zaobstarat nejake ine zvieratko ked vie, ze mas z pavukov fobiu. Ale ktovie, mozno si na to este zvyknes. Citala som, ze nejaka psychologicka robila psychoterapiu na tuto fobiu dokonca tym sposobom, ze doniesla na sedenie s pacientkou skatulu, v ktorej bol pavuk, sprvoti si mala len zvykat na to, ze sa nachadza v jednej miestnosti s tymto zvieratom, hoci ho nevidela. A ono postupne ten strach sa zmiernoval, chce to ale dlhy cas.

Katushka 7

Ja mam tak obrovsku fobiu z pavukov, ze zabit to nielen ze nedokazem ale nemozem sa k tomu ani priblizit, ani to vidiet na obrazku alebo v telke. Teraz som dostala od priatela terapiu sokom, lebo si domov doniesol obrovsku tarantulu a ja to naozaj nezvladam. Myslela som ze to dokazem prekonat ale ked som ostala sama doma a ta obluda sa prvy krat ukazala v tom terarku, myslela som ze umrem a zvysok dna som stravila vonku pokym neprisiel sused a nepreniesol mile terarko do druhej miestnosti aby som ju nemala na ociach... je to hnusne bremeno ten strach

škoricová

Ja mám fóbiu, odkedy ma jedna sviňa v noci uhryzla. Zobudila som sa na to, ako ma niečo uštiplo do brucha. Capla som si po bruchu v polospánku, a zhrozila som sa, lebo som cítila niečo naozaj veľké. Otvorím oči, a vedľa mňa na posteli ležao niečo čierne s pokrčenými nohami. striasla som to na zem a nejak zaspala. Ráno som si myslela, že to bol zlý sen, ale vedľa pri posteli som mala to hovädo, veľké asi 2 cm, ležalo, a na bruchu som mala malú červenú bodku!!! Odvtedy nemôžem pavúka ani vidieť :(

Mimulus

Mne pomohlo najprv jednoduché kŕmenie - hádzanie niečoho živého do pavučiny, ako muchy a pod... A mal som neuveriteľnú arachnofóbiu. No teraz je to už lepšie a dokážem na chvíľu chytiť do ruky aj veľkého križiaka :) Ale možno je to tým, že iného hmyzu sa vôbec nebojím skôr naopak :)

Magy

je to len na vas, bud sa do toho pustite a trochu zatnete zuby (a za chvilu mate po probleme navzdy), alebo si nim nechate zneprijemnovat cely zivot... vyber ja na vas ;) na nikom inom.

diamant19

to video si pustim ked budem doma na pc lebo fakt cez mobil to blbne...
tak ja neviem mne ked ani psychologicka nepomohla :/
ja to nemozem zabit ja sa k tomu bojim priblizit a keby si mam predstavit ze musim ist k tomu blizsie a niecim to zabit... fuuj ... to by dom aj tu topanku alebo knihu vyhodila...