Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Doučovanie

lost

no ved nezdanitelne min je niekde okolo 3 559,30 eur ci kolko, nie? :D
cize ak zarobis rocne 3500, tak na to nepotrebujes nic..
len neviem ake je to pri opakovanej cinnosti..

a stat diskriminuje FO, ked im neumoznuje zapocitat NAKLADY do ich cinosti.

priklad: vyrobim alebo usijem tricko, do ktoreho investujem 5 eur a moj drahy cas, napr 5 hodin a predam ho za 20 eur.. stat si mysli, ze som zarobil 20 eur.. co je ale pitchovina samozrejme :D

pan d.

Myslim, ze ak clovek zarobi okolo styridsat tisic rocne, tak dane platit nemusi.
Mne povedala na zivnostenskom, ze ak clovek robi nieco len prilezitostne, ze na to zivnost nepotrebuje. Asi tak.
Aj ja si mesacne privyrobim cca. tri stovky, ale zivnost na to by sa mi neoplatila, lebo by som zarobil len stovku.

lost

Nie ze by stat bol statny ze sa ludia ucia :D este ich treba zadnit za to haha
podla mna by ucitelia nemali platit ziadne dane ani odvody.

katuška001

Väčšina ľudí doučuje na čierno, nevidela som ešte študenta, ktorý by doučoval na živnosť. Keby to tak robil, mesačne by musel platiť asi 200 eur len za dane a odvody. Keď máš 4 hodiny týždenne doučovanie, dokopy za 20 eur, mesačne to vycháza na 100 eur zárobok, čiže zvyšných 100 eur budeš musieť zaplatiť štátu a zostaneš v mínuse. Takže takto to u nás chodí. Taktiež som však ale nevidela a nepočula, že by nejakému študákovi za to dali pokutu, že doučoval na čierno. Neviem ale, či tam náhodou nie je nejaká čiastka, ktorú keď neprekročíš, tak dane neplatíš. Neviem presne ako to je u doučujúcih študentov, rovnako aj, či majú platiť sociálku, keď si založili živnosť.

lost

Ano, ale nemozne aby sa im to oplatilo ak doucije 2-3 ziakov raz tyzdenne..
Ak to robi na plny alebo polovicny uvazok tak jasne ze sa to oplati..

lionesssssss

lost, si predstav, sú aj takí blázni, čo pracujú ako lektori cudzieho jazyka na živnosť a aj sa im to oplatí ;-)

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Doučovanie - Fórum - ZDRAVIE.sk