Maju pekní ludia lahsi/lepsi zivot?

Príspevok v téme: Maju pekní ludia lahsi/lepsi zivot?
ciernaperla

co si o tom myslite? Pekni ludia maju podla mna viacero vyhod v zivote napr. pri hladani partnera, prace a aj kamaratov. Zato skaredi ludia ano aj takí su bohuzial su casto krat odsudzovaní za svoj vzhlad ak ke za to nemozu. Napr. také modelky pekne zarabaju, zbalia koho len chcu, ale za to chlap sa na nad skaredou zenskou casto krat len posumeje (hehe...jezibaba)
ja neviem...kde je v tomto svete spravodlivost??

Maoam

ak niekto pracuje ako povodny cudzinec v Nemecku ako odbornik vo vyskume, tak musi mat fakt 'nieco' v hlave...a nielen to, potrebuje na to vela schopnosti, za to ze bola velmi introvertna, ju povrchnaci sudili ako ju sudili...ale ta baba bola a je velmi inteligentna, najmä vo vyskume sa introverti vedia velmi dobre uplatnit

a ze jej nevyslo manzelstvo? no boze, 50% manzelstiev sa rozvadza a z tych zvysnych 50% ostava hrubym odhadom spolu 40% z inych zistnych dovodov, alebo kvoli detom a pod...

anonymka23

ciernaperla,

akí sú to tí "pekní" a "škaredí" ľudia? Dá sa to nejako charakterizovať? Veď jedna žena sa môže jednému mužovi páčiť a druhému zase nie a zase môže to platiť aj naopak. Preto je asi podľa mňa ťažké túto Tvoju otázku zodpovedať.

Sejla

mirapocsa:
"tá blbá" z gympla podľa mňa až taká blbá nebola, keď pracuje v nemecku vo výskumnom odbore a čo ty vieš aký mala život, akú situáciu v rodine, prečo bola taká, aká bola. A keby sa aj taká supercitlivá narodila, citlivosť nie je zlá vlastnosť, skôr naopak, len je v tom veku a situácií proste ťažšie zvládnutelná. Fakt neznášam tých povrchných ľudí, ktorí majú happy life a súdia druhých len preto, že sú možno ťažšie dostupní a myslia si, že "tá je blbá, má debilnú povahu a sama si za to môže" - títo naopak môžu byť vo svojom vnútri oveľa krajší a šťastnejší, než priemerný človek s kopou falošných priatelov navôkol; len toľko.

kasandra

Muži, ktorí chcú len pekné byby alias modelky a im podobné si potrebujú zdvíhať svoje zakomplexované "sebavedomie" alebo potrebujú byť reprezentovaný peknou babou v spoločnosti, čiže držia sa hesla "všetci chlapi mi závidte akú som kočku zbalil, mám na to" :D
Normálne sebavedomý chlap si pokojne začne aj s menej peknou babou, lebo uznáva iné hodnoty a vie sa presadiť aj iným spôsobom v spoločnosti.

mirapocsa

všimla som si že to závisí od povahy aký bude mat ten pekný človek život, nie od toho či je z objektivneho hladiska pekný.Povaha je rozhodujuca, tá rozhodne aj o tom ako vnímaju seba ako vidia seba ludia,vnimaju to cez svoju povahu a jasne cez to aké rekacie na seba dostávaju od detstva.

Kto nemá životaschopnu povahu prebíja sa mu tažko životom,nemá dobre povahové vlastnosti nemusi byt štastný, aj ked je krásny.

a ak iný má dobre dannosti povahové dobré schopnosti ale je skor neatraktívny može byt ovela štastnejší a aj seba vnima pozitívne.

Je zaujímavé od čoho závisí ako seba vnímajú ludia.

všimla som si že aj mnohé špaty hlavne tie ktoré maju silné vnutro dobre schopnosti t eda zaživaju uspech lahko sa prebývaju životom su životaschopný sa často vnimaju pozitivne anetrápia nad svojimi nedostatkami.

a tiež si spominam na jednu krásavicu z gympla myslím každý ju tak vnimal ked som povedala spolužiakom tak by som chcela vyzerat, sa chytili za hlavu že jak tá blbá? a viete prečo lebo bola velmi silný introvert,žiadna sranda s nou nebola aj rozprávat sa s nou dalo len ťažko, sa pamatám že po chodbách sa pohypovala akoby ju niekto ohrozoval super citlivá nie priebojná bytost.viem že pracuje v nemecku vo výskumnom odbore ako odbornička a manžel ju nechal s dvoma detmi.

tinktura

Prečo by nemohol existovať niekto kto je krasny, inteligentny , múdry a šťastný? Podľa mňa sú takých ľudí stovky alebo možno aj tisícky. Krása je relativna. Šťastie je relativne. Dokonca aj inteligencia je relativna :D ak je niekto objektívne pekný, subjektívne šťastný a priemerne inteligentný, so zdravým sedliackym rozumom, celkom to stačí.

Mimulus

Ver alebo nie ale neostane - ak dostal do vienka dar krásy tak nikdy sám nebude!!! A môže to byť aj sám diabol.