Herpes zoster, pasovy opar, dojcim

Príspevok v téme: Herpes zoster, pasovy opar, dojcim
problemka

ahoj, mam problem. teraz mi zdiagnostikovali na koznom, vraj mam herpes zoster-pasovy opar a ja dojcim male babo, tak mi neodporucili celkovo ziadne lieky-teda acyclovir-herpesin ze nie. lokalne neviem ci a co mozem, ani co z vitaminov, pripadne ina terapia-aka?a co napr. isoprinosine na imunitu?je tu niejaky odbornik co by mi rychlo poradil co mam robit a ako dlho som pre deti infekcna, dokedy to mozem preniest a dokedy sa to u nich prejavi. ake to ma nasledky do buducna? je ten herpes virus nebezpecny? lebo je to dost neprijemne, aj to zle vyzera...dakujem moc
------------------------
Pásový opar - Herpes Zoster www.zdravie.sk

dada

Ahojte,ja som mala herpes na polovici krku.Keď som s tým prišla na pohotovosť,tak mi doktorka hneď naordinovala herpesin,injekcie a pritom dodala,že na tento typ herpesu ako som mala ja môžem mať PN 1/2roka až 1rok.Podozrivé bolo,že mňa nič nebolelo,len to veľmi pálilo.Sestrička čo mi pichala injekcie mi odporučila dávať si slivovicové obklady a to fakt zabralo.V sredu som to dostala,lenže nevedel môj doktor čo to je,v piatok som išla na pohotovosť tam bola fakt super doktorka,dala dobré lieky a v pondelok už nič skoro nebolo poznať,že som tam niečo mala.Slivovica robí svoje.Nepila som ju,ale som si robila obklady.

inuška

Ja som mala pasový herpes v lete, a to na brade a za uchom, no strašné a okrem toho to bolelo no des. Na pohotovosti som povedala, že mám 2ročné dieťa či to nejako "nechytí", a lekár mi povedal, že maximálne dostane kiahne, skoro ma šlahlo, a veru mal pravdu,ja som dobrala lieky a synček dostal kiakne. Takže sme dva týždne doma boli zavretí no katastrofa, ale máme to za sebou, držím palce

RNG

Predpisovat hydrokortizon na zapaly je ako pouzivat na to ine glukokortikoidy(prednisolon..)spojene s hromadou neziaducich bocnych ucinkov, od potlacenia imunity po hromadu nepriaznivych zmien v tele.
Ciste na potlacenie zapalov je plno inych prirodnych, bez skodlivych ucinkov(quercitin, bromelain, vitamin C, boswelin, dumbier, vytazok z bielej vrby, rozmarinicka kyselina GLA(z borakoveho alebo pupalkoveho oleja atd)
Na herpes som casto spomenul antiviralne.
Zo silnych je na Slovensku Befungin a Chaparal(larrea tridentata)
Ale ucinne su aj miernejsie, ako kombinacie bazy, astragalus, extrakt z olivovych listov a aloe.

blaza

mam herpes zoster na prse,uzivam herpesin,vit B,vit.C,stale to boli v celom psniku!ocna mi predpisala hydrokortizon_tazko sa mi lieci zapal v oku,nemoze tato kombinacia liekov robit zle?

katyka.uc

Zuzka, neviem co je to za zazracnu mast co tvojmu synovi dali ale pluchieriky by sa nemali mastit ..ale vysusovat..dobry je Zovirax, Herpesin atd. su to na to urcene a vysusuju. Islo asi o zlu diagnozu..

katyka.uc

Herpes mavam už od 4 rokov, tak 4-5krat do roka, teraz mam 23 rokov. Ked som mala 6 mesacnu udrziavaciu liecbu acyclovirom a liekmi na imunitu tak som to 2 roky nemala ale inak kazdy rok. Spuščače su: menštruacia, stres, prechladnutie a hlavne slnenie. Dolezite je oblast kde sa vysial herpes si neskriabat a najrychlejsie ako sa len da si zaobstarat lieky. V obdobi kedy je herpes bolestivy sa treba setrit, byt v teple a hlavne nie na slnku.

katyka.uc

Zuzka na herpes neposobia anibiotika ale antivirotika..lebo ako sme sa ucili už na zakladnej skole virus je nebunkový mikroorganizmus narozdiel od bakterie.

zuzana z kosiczz

Herpes sposobuje mokvajuce, hnisave otvorene ci podkozne rany, ktore palia a su velmi bolestive. Rozdrvena tabletka antibiotik vylieci hnisavy zapal spod koze. Moj syn maval herpes pod bradou, ktory sa mu stale vracal, ked bol malinky, v nemocnici mu namiesali antibiotikovu mast na vyliecenie hnisaveho loziska pod kozou. Odvtedy sa mu herpes opakoval len raz, stale na tom istom mieste. Ked sa mne vyhodil herpes do ust, tam som si Pytiol nevedela aplikovat, tak som si vyplachovala usta rozpustenou tabletkou antibiotik. Pytiol som si davala len okraj pier, kam sa mi z ust tlacili zahnisavejuce rany, bolelo to hrozne.