Bezvysledne hladanie prace ma ubija....

Príspevok v téme: Bezvysledne hladanie prace ma ubija....
Praca8

Ahojte, uz neviem ako dalej. Vsetko sa zdrazuje, treba platit ucty, potraviny a benzin sa zakazdym zdrazuje, najom ide zakazdym hore, a roboty nikde. Ako do hajzlu mame my obycajni ludia vyzit a nezit kazdodenne v napati a depresiach a zufalstve, ci budeme mat zajtra na chlieb a ci nie? A ti hajzli v parlamente si sedia na svojich zadkoch a uzivaju si miliony z nasich dani... Co to je za spravodlivost, ze sa musime tak kazdodenne trapit a netesit sa zo zivota? Normalny vzdelany(ale aj nevzdelany) clovek, ktory chce robit, proste nemoze, lebo nema kde... stat sa o to nestara... pozeraju len na svoje rite. Potom sa cuduju, ze vzrasta kriminalita, ved bodaj by nie, ved ako maju ludia uzivit svoje deti? Hlupaci tam hore. Od nas beru dane a davaju ich ciganom, aby mali spokojny zivot a na nas nemyslia, hlavne ze sa vyvazaju na bavorakoch. Chce sa mi z toho systemu na svete vracat. Chcem obycajnu pracu a nemozem ju najst a som povinna kazdodenne trpiet proti vlastnej voli. Bude vobec niekedy lepsie?

0vecka

ja vzdy zasnem ked toto citam, lebo mam pocit ze zijem v uplne inom svete. Pracu som mal na SK a mam ju aj v nemecku a neutieram zadky. Vobec nemam pocit ze by to s pracou bolo nejake tazke (aspon zatial nie) a ani nepoznam nikoho nezamestnaneho. Len dobrovolne nezamestnanych ktory robia obcas nieco na cierno ale skor je to lenivost a to ze im staci ked si zaplatia byvanie nieco do ust a cigarety + chlast a na oplatku robia max dva tyzdne do mesiaca.

Proste nejako to cele nechapem.

MultiLevel

Ani si nepamatam, ci som tu prispievala, mozno sa budem opakovat. Viem, ze je to stara tema, no hlavny prispevok ma zaujal, kedze presne takto premysla moja svorka a ja to taaaak nemam rada :)
Ja som sa mala na Slovensku po financnej stranke super. Avsak tuzba vidiet aj nieco ine ma vyhnala do jednej zo severskych krajin. Nevedela som poriadne jazyk, v penazenke som mala ledva na zaplatenie prvych troch mesiacov najmu. Ak si to tu bude citat niekto, kto ma rovnaky problem ako zakladatel temy, vedzte, ze v zahranici to tiez nie je s pracou bohvie ake, ale to hladanie, pasovanie sa s problemami, ucenie sa jazyka atd atd, to vsetko vam da omnoho viac ako sedenie doma na zadku a fnukanie. Priklad, moja svokra. Ano, nie je najmladsia, ale pokojne by mohla robit kadejaku inu pracu. Doslova nechce, lebo ma strasne vela vyhovoriek a tak ostava v robote, kde zarobi minimalnu mzdu. Ucit jazyk sa nechce, lebo po robote je jej milsie vylozit nohy pred telkou a cumiet na tie kraviny co tam davaju. Na nejaky kurz, rozsirenie vzdelania nechce ist, lebo to samozrejme cosi stoji. Odmieta cokolvek, co by jej pomohlo k lepsej praci....vie len nadavat, ponosovat sa, ukazovat na tych co nieco maju a nadavat na politikov. Ked som este zila na SR a volala som ju s Danom pozriet do parlamentu (totizto, ktokolvek tam moze ist, tie ich zasadnutia su verejne), a vyjadrit svoj nazor priamo pred tymi, na ktorych nadava, tak odmietla, vraj co tam bude saskovat....na protesty v zasade nechodi, lebo vraj naco.....A takto premysla strasne vela ludi na Slovensku - nic nerobme, ini sa za nas "pobiju". Sme majstri v nadavani, ale ak mame cokolvek urobit ci so sebou alebo s tym, ako to na SR vyzera, tak davame radsej ruky prec....je to na zamyslenie sa.
Niekto tu odporuca severske krajiny ako miesto kde treba ist za pracou. Ano, pred takymi 10 rokmi by vas tu privitali s otvorenou narucou a so zakladmi AJ. Dnes je nas tu tolko (slovaci, poliaci, bulhari), ze uz vas tu nikto nebude cakat jak na spasenie a bez ich jazyka sa nepohnete. Takze, zamakajte na sebe, odkladajte prachy na vycestovanie a chodte niekam, kde za svoju pracu budete aj adekvatne ohodnoteni :) Lebo premyslat ako zakladatel temy, to vam nic neda. Nepytajte sa, ci bude niekedy lepsie, urobte si to sami lepsie ;)

maryppocsa

praca na nete urvu robit sa ukazovat a zaroven si akysi agent kecos proste masturbacia v kamere a pritom sa usmievas do kamery a nikdy nevies kto si ta nahra.

pandorica

Všetkých nás "zachráni" táto vláda.Ktorýsi z nich vyhlásil, že prebiehajú rokovania, z ktorých vzídu desaťtisíce pracovných miest.Takže sa niet čoho báť, robota bude:D

Mimulus

Ja už nemám prácu skoro 3 roky...na účte 0...žiadny majetok a všetci naokolo si myslia aký som looser. Ale ako mám začať ak mi nikde nedajú viac ako 300 eur :DDD Tak ostanem looserom...nemá zmysel sa snažiť keď neexistuje možnosť, ktorej sa môže človek chytiť.

jedulka

Ale předci něco.Nepište nikam životopisy.Do každé firmy si zajděte osobně!Oni ty životopisy nečtou!Nebo alespoň zavolejte.Nevím jak u Vás ale u nás je výhodné pro podnikatele, vzít do pracovního poměru někoho zdravotně obmezeného člověka.Nevím co je za tím,ale funguje to.Doslova je hledají.U nás si ještě můžete najít práci v oboru vstřikování plastů a všechno kolem toho,elektrikáře,lékaře, sestřičky.Jsem z kraje kde je největší nezaměstnanost v zemi ale tyhle práce mají stále volno.Tak snad trošku ...