Bezvysledne hladanie prace ma ubija....

Príspevok v téme: Bezvysledne hladanie prace ma ubija....
Praca8

Ahojte, uz neviem ako dalej. Vsetko sa zdrazuje, treba platit ucty, potraviny a benzin sa zakazdym zdrazuje, najom ide zakazdym hore, a roboty nikde. Ako do hajzlu mame my obycajni ludia vyzit a nezit kazdodenne v napati a depresiach a zufalstve, ci budeme mat zajtra na chlieb a ci nie? A ti hajzli v parlamente si sedia na svojich zadkoch a uzivaju si miliony z nasich dani... Co to je za spravodlivost, ze sa musime tak kazdodenne trapit a netesit sa zo zivota? Normalny vzdelany(ale aj nevzdelany) clovek, ktory chce robit, proste nemoze, lebo nema kde... stat sa o to nestara... pozeraju len na svoje rite. Potom sa cuduju, ze vzrasta kriminalita, ved bodaj by nie, ved ako maju ludia uzivit svoje deti? Hlupaci tam hore. Od nas beru dane a davaju ich ciganom, aby mali spokojny zivot a na nas nemyslia, hlavne ze sa vyvazaju na bavorakoch. Chce sa mi z toho systemu na svete vracat. Chcem obycajnu pracu a nemozem ju najst a som povinna kazdodenne trpiet proti vlastnej voli. Bude vobec niekedy lepsie?

jedulka

Do USA ani za nic, viz Detroid,když už do ciziny,švédsko, Norsko atd.
Mentalitou jsou Vám nejvíc podobní Irové, ale práci u nich taky nehledejte.
Na světě není systém, který by se staral o chudé.Nikdo se nechce poučit z minulosti, viz Řím.Udržel po 1000let. Řím se držel jen dvou základních myšlenek a to strach z chaosu a rozkladu!Už tyhle dvě myšlenky stojí za uvažování,proč z nich měli takový strach.Kde se v nich bralo tolika moudrosti, které není ani dnes lidem srozumitelná.Státní správa se starala, aby chudý lid nestrádal. Hýčkali si podřízený Egypt jako zásobnici obilí,pro své chudé.Lid prostě nesměl být hladov a hry je měli zabavit.Všechno jen né chaos a rozklad.A všichni si byli vědomi,že tohle vzniká když je člověk hladový a bez zábavy.Udělali všechno jen aby nebyli vnitřní nepokoje.Nebyli to lidé ze kterých by jsme si měli vzít příklad, byli v podstatě velmi krutí,ale přese všechno jejich vlast = Řím, byl bez vnitřních nepokojů a válek 1000let.Což se ještě nepodařilo,žádnému systému na světě.
T.G.Masarik, je jedno co si o něm myslím, řekl jednu velmi moudrou věc:budoucnost je do leva.
Popravdě,je to jediná možnost jak se vyhnout diktátorským celosvětově ovládanému režimu, který se sem potichu ale jistě vkrádá.
Vím, nevnesla jsem sem ani kousek optimismu, za to realitu na kterou by jsme se měli připravit.

313

ano Lulita,to viem,ze maju davno vybrateho a vie to snad kazdy,ale naco potom ten isty inzerat hodia viackrat?to akoze chcu tym povedat,ze kazdy mesiac im niekto vypadne a musia dat znovu inzerat?nerealne.aspon takto by nemuseli ludi vytacat!prajem si,aby tato vlada zariadila spravodlivost pre zamestnancov.lebo to uz nie je snad pravda,ako poniektorych aj diskriminuju.

Lulita

velke firmy na profesii uz maju davno vybrateho kandidata, ale kedze zo zakona musia urobit akoze verejny vyber, tak hodia inzerat, ale ziadosti hadzu do kosa, tiez posielam ako blbec a nic, nikto ani len na pohovor nezavola

Slecna A.

no...profesia uz zdaleka nie je to, co kedysi (aspon co si ja pamatam). Ale hlavne by som si davala bacha na pracovne ponuky, z ktorych nech si ich citate odpredu zodadu vam nie je jasne, co je naplnou prace...a hlavne poziadavky na zamestnanca su v rozpati od strednej skoly az po VS III.stupna...

313

mna by napr.zaujimalo, preco firmy inzerujuce na profesia.sk inzeruju stale to iste,aj ked zaslem zivotopis,splnam ich podmienky,napriek tomu sa neozvu a o tyzden inzeruju to iste,ja uz neviem,podla coho oni vyberaju ludi?!alebo si z nas robia "dobry den"?

Matka872

no ja si myslim ze mat na mesiac 1390 eur cisteho a z toho si platit len 70 eur mesacne krasne ubytovanie v podobe garsonky,ranajky,obed,veceru gratis nie je zle, a budte si isty ze pracuju aj domaci,hovorim o rakusku.Vacsinou rumuni,bulhari,slovaci,a aj nemcov je vela.Lebo v nemecku dostanu o 300 az 400 eur menej.Takze v hotelierstve sa to celkom oplati.

Allenkaaaaaa

ja by som napriklad do UK nesla :) Chystam sa do Norska, tato krajina mi velmi, velmi ucarovala....A teraz nemyslim len prirodou ;)

Cukkor

s rakuskom by som velmi neratal. je to tam uz samy turek a arab. skratka moslimov jak na-sratych a nemyslim, ze tato kulutura je prave pre europu dobra volba.