Chodím k lekárom a jasne vidím nezáujem

Príspevok v téme: Chodím k lekárom a jasne vidím nezáujem
Janyna

Už píšem iba malíčkami!!!Neviem,čo mám ešte urobiť a na koho sa obrátiť,ale už fakt nevládzem!!!Mala som problémy so žalúdkom,preto som bola v nemocnici na gastrooddelení.Prežila som si svoje...hadičky,nezáujem o pacienta v nemocnici,arogantné správanie doktorov,kto nezažil,neuverí..Pri tomto pobyte som mala zavedené infúzie,ktoré som mala asi 6 dní na jednej a potom na druhej ruke.Dostávala som mezokain a controloc.Tam som išla s kufrom v ruke a odtiaľ ruky opuchnuté.Už v nemocnici som povedala,že ma bolia ruka,aby mi to dali do druhej.Na to mi bolo povedané,že kanyly menia,keď už to bolí....TEraz som si našla na nete,že by mali byť v žile 48 až 72 hodín....Ako to má pacient vedieť,prečo to nikto nesleduje,hoci na leukoplaste dali dátum,kedy ju zaviedli,nikto to nerieši,až keď sa ozve pacient, žeho bolí...Vedľa mňa to mala pacientka 12 dní,ale komplikácie nemá,pretože tam zomrela...Nehovorím,o sestričke,ktorá ani nedodržovala čas pri podávaní antibiotík ,kľudne tej pacientke dala behom hodiny 2X,pretože zabudla...Keď som sa ozvala,tak,že čo ma to trápi...odvtedy mám ruky opuchnuté,v zápästí,tam som mala kanyly a ,ukrutné bolesti,opuchneté aj prsty a dlane,vôbec sa to nelepší,bola som u neurologičky,že to je karpalny a mám ísť v januári na prvú ruku...Nespím ani jednu noc,možno asi tak, hodinu,dve.V jeden deň mi jeden lekár povie,budeme to fyxovať,druhý,že cvičiť...Jeden,pichneme ozon,druhá,že nedajte si nič pichať....Ja si ale myslím,že som mohla prísť k tomu po tých infúziach a neviem,na aké vyšetrenie by som mala ísť...cievnemu?Zmenila som obvodného po 20 tich rokoch,pretože mi povedal iba,to by som nechcel mať...,ale žiadnu radu.Tento nový tiež nič nerieši,iba si zapísal dátum operácie a že čo hovorí chyrurg.Tak som bola aj u neho,pretože som aj spadla medzitým,tak som chcela vedieť,čo kosti.Tie sú podľa rentgenu OK.Ruky mám ako by ma doštípala osa,už to neviem vydržať,a nedokážem s touto mašinériou už ani bojovať.Raz som mala v minulosti infekciu zavlečenú po obstreku do nohy,liečili mi to antibiotikmi 11 mesiacov..Tiež to bolo opuchnuté,žiadne modriny,len tá bolesť a opuch,celé noci som to dávala pod studenú vodu,nemohla som chodiť.Vtedy to bol tiež mezokain...Našťastie som sa vtedy z toho tými antibiotikmi dostala,jedla som ich naozaj dlho.Teraz takúto možnosť nikto nezvažuje.Netuším,na koho sa môžem obrátiť.Skúsila som ísť aj na pohotovosť v nedeľu,dostala som od bolesti injekciu a pýtala som si radu,ale odpoveď bola,chodte k svojmu OL,ja Vás nepoznám..Na to mi sestrička vytiahla z peňaženky 2 eurá a išla som domov.Už nevládzem trpieť...

Janyna

RNG,čo očakávam od lekárov?Aspoň slušné správanie ,to je zadarmo,toľko som toho zažila,čo ma šokovalo za posledný rok s lekármi,to je na knihu!Aj medici,ktorí sa pri gastroskopii normálne smiali na pacientovi,ktorému vyberali niečo z hrdla ,s poznámkami aké ma vytreštené oči a nikto sa z personálu lekárov ani na nich neobrátil,tak načo tam išli.Spomínam si na pacientku ,ktorú po zavedení sondy do žalúdka na výživu,ktorá išla potom cez nos,bolelo hrdlo a mala to viditeľne opuchnuté,mladá lekárka poslala ku krčnému a ten keď usúdil,že ju nemá čo bolieť,tak ju psychiater za 1 minútu zdiagnostikoval a hneď dostávala nejaké injekcie,tak sa radšej pýtala domov.Keď som sa chcela opýtať nejakú informáciu,tak nemali čas ani minútu,som šokovaná,keď som lekárke asi na piaty deń povedala,že mám bolesti, kľudne pred primárom povedala,že ju to už nebaví,mňa to tam asi bavilo ...tak to by som mohla pokračovať....A ak teraz rozmýšľam,či mi nemohli poškodiť žily a cievy na rukách,tými kanylami,alebo nemám napr.alerg.reakciu,infekciu,tak sa nad tým ani nikto nezamyslí,hoci na internete je toho veľa,aké sú riziká a dôsledky,ako by to písali celkom iní lekári a nie tí naši...A ak mám karpalny tunel,dôvodov prečo by mohol byť nerv utlačený,je mnoho a príčinu opuchov taktiež nikto neskúma....Na indikaciu operácie karpalnuho tunelu ,stačí EMG vyšetrenie,pričom chirurg pozrie iba ten papier,ale vôbec nie ruku...Moja skúsenosť.Pritom neviem,aké dôveryhodné je to vyšetrenie,ak pri vyšetrení ,lekárka nadáva na prístroj,že nefunguje,tiež vlastná skúsenosť...Tak som išla súkromne sa poradiť k chirurgovi,pretože vraj to treba čo najskôr operovať,lebo ten nerv odumrie a ja mám ten termín až na január.Rozdieľ je v tom,že si iba vyberieš termín,nič viac, ešte že zaplatíš...Ak som sa ho spýtala,že či ukazovateľom na operáciu je to EMG vyšetrenie,ktorému ani on zrovna moc neverí,pretože sa vyjadril,že veď to sú tak staré prístroje,čo u nás máme...tak mám samozrejme neistotu,či si to mám dať urobiť.Orem toho neviem,či pri karpálnom sú aj prsty opuchtuté a dlaň pri prstoch a zápästie,ale asi to musím risknúť a dať si to rezať,aj keď nikto nič nezaručí,iba to ,že ti to za peniaze zoperuje...,pretože je to už neznesiteľné,vkuse trpnutie,pálenie,bolesť a nepohyblivosť prstov a zápästia.Bojím sa,že keď sa budem liečiť iba ezýmami,kyselinami, a probiotikami,čo aj robím,čas hraje proti mne,aby ten nerv neodumrel..RNG,ďakujem za rady.

RNG

Neviem, co ocakavas. lekari su tak isto ludia, ako predavacky v obchodoch, alebo uradnici a robia len to absolutne minimum. Zaujimaju sa o seba, rodinny zivot, zabavy a na to vsetko treba peniaze, na co sa sustredia najviac. Tak, ako kazdy iny dnes.
Tvoj problem je travenie, na co potrebujes dostatok kyselin, enzymov, mikrovlaknin a nasadit probiotika.
Ak to nemas v poriadku, nasleduje hromada zdravotnych problemov, ktore lekari adresuju tym, co maju k dispozicii, tj zakrokmi a chemickymi liekmi a nie doplnkami toho, co ti chyba.
To ze to casto nepomoze, dokonca aj poskodi ich vobec nemrzi, ved postupuju spravne podla toho, co sa v skole naucili.
Tie ine problemy su len nasledky nemocnicneho pobytu, nakaz, a beznej nemocnicnej technologie, co ti vobec nechybalo na napravenie travenia.
Ked sa chces naucit, ako sa mozes proti vselicomu branit sama, pozri cez Google.sk uvedenim rng nazory
Ja to mam od roznych alternativnych lekarov, tj lekarov co liecia nie odporucenymi liekmi, ale najma potravinami a doplnkami potravin, a toto zialbohu nenajdes u beznych lekarov, len u tej malej vzacnej skupine, co mali odvahu sa postavit proti lekarskemu monopolu a masinerii.