Poďme sa chváliť !

Príspevok v téme: Poďme sa chváliť !
mammamia

nenadavajme stale na nieco a niekoho. podme sa radsej chvalit. kazdy z nas ma predsa nejaku dobru vlastnost alebo crtu. vieme sa vobec ocenit? tak to skusme.
ja napr. nerada odkladam povinnosti na neskor, preto sa snazim vzdy vsetko nutne robit co najskor. a rada robim mojim priatelom radost, ked mam pohromade par eur, vzdy kupim niekomu nejaky darcek.

mlost

a dlzkou prispevku to mas uplne OK :D su tu ludia co pisu tolko len do jedneho z desiatich odstavcov :D beh moze byt super. len to nechcem unahlit a uskodit kolenam alebo chrbtici napr... i ked to mozno robim samotnou chodzou? :D cas len ukaze...

Voso

Lost - teraz sa trochu rozpíšem, snáď to dočítaš:)
Ten článok o nike+ mi príde dosť zaujatý, pretože to, čo tam píše, nie je pravda. Nikdy mi to nezamŕzlo, ani nespadlo. Píše, že to nemeria presne, mal som čip a zároveň GPS(sports tracker - ktorý používam na bajk) a obe namerali to isté..

Podľa toho článku, je to najväčší fail, ak je fail, že si vytvorili obrovskú bežeckú komunitu po celom svete, tak môže byť.
Ten čip som kúpil za 10€, za 3€ som kúpil puzdro na čip, ktorý som pripevnil na šnúrky(vtedy som ešte nemal origoš nike+ boty, vôbec to netreba) a fičal som. Čip mám už štvrtý rok a ešte sa mi nevybil. Fakt by som sa tým článkom neriadil.
Topánky kupujem v kamenných obchodoch, prípadne ak im nechceš dať 120€ za boty, nabehni tam, vyskúšaj si tvoji veľkosť(veľmi dôležité, aby sedela presne!!), potom povedz, že si to rozmyslíš, zbehni domov a objednaj to na nete. Ja som to tak riešil, keď som bol študent a nemal som prachy.
S tým meraním nohy na beh, to riešia v prahe v run shope, či tak nejako sa to volá a viem, že jeden taký je aj v river parku tu v BA. Ale neviem, či to riešia aj tam, keď tak im tam zavolaj a spýtaj sa. Môže to byť zaujímavé.

Možnosti je veľa. Kolega nedá dopustiť na zn. mizuno. Ten behá v nich. Mne sadli nike. Aplikácií na meranie je tiež veľa, stačí si vybrať. No hlavne sa treba ZAČAŤ behať, potom už to pôjde samé a je to dosť návykové:)
Uvidíš, že aj tvoj pes na to nedá časom dopustiť a keď sa ti nebude chcieť, pôjdeš už len kvôli nemu(vlastná skúsenosť)

lost

tu to dost kritizuju :D

asap.tomasulej.sk

idealne by bolo, ak by mi zanalyzovali behanie niekde v laboratoriu a potom na mieru vyrobili boty na rozny ucel.. nepoznas take nieco v okruhu tak do 500km ?

lost

jaj tak, no ja som chcel toto leto dat na bike 200km od cca PK do cca ZA :D
Lenze to uz asi nestiham (a ani nemam cestny bike, len cross)

no s tymi botami, to je tazke teda potom, mozno skusim tie nike, jeden par doma od nich mam ale to len take bezne resp na jazdenie..

a kde tie boty kupujes? mne sa zda ze tie kamenne obchody maju nehorazne ceny.. nemam problem si priplatit za kvalitu, ale odtial potial :D ved tie boty maju realnu hodnotu tak okolo 20eur mozno 30 a extra stovku za to ze si ich vyskusam davat nechcem :) a chodit do USA taktiez nie, v rakusku nemaju nic moc ceny tiez :D cele zle to je...

Voso

Lost - ja používam nike. Kvôli čipu nike+, je to super, môžem si to merať. Zatiaľ som nemal inú značku na behanie, zodral som už jeden pár a neviem, či už nemám vymeniť aj tie aktuálne. Majú už čo-to odmakané. A v praxi sa mi osvedčilo používať bežecké topánky IBA na behanie. Nikdy nie na bežné chodenie, dosť sa namakajú pri behu.

Tie odtlaky neviem, nikdy som ich nemal, možno pravidelne brúsiť a časom sa noha prispôsobí, ale neviem.. Radšej sa spýtaj niekoho, kto to riešil. Založ tému tu na fóre:)

Na chodenie po lesoch používam trekové boty zn. Vibram. Trochu drahšie, ale vydržia všetko. Najlepšie s povrchovou úpravou Goratex, máš istotu aj v daždi.

Bajk využívam na túry, keď sa chcem dostať niekam ďalej(na chatu, príp. na nejakú zrúcaninu), proste výlet z cieľom. A ešte na ňom chodievam do roboty, mám to iba 15km tam-späť, čiže mám výhodu.