Pozna to niekto?

Príspevok v téme: Pozna to niekto?
TinaM

Neviem, ako to opisat a ci to niekto pochopi, pripadne aj pozna. Na velkych pyskoch sa mi tvoria vriedky. Dali by sa mozno nazvat vyrazkami, ale opisem to asi blizsie. Nejedna sa o problem zarastania chlpkov po holeni, tie poznam tiez a je to nieco uplne ine.Mam pocit, ze to s holenim vobec nesuvisi. Zacina sa to tak, ze si nahmatam bolestivu hrcku (2-3mm), z ktorej sa asi v priebehu jedneho dna stane vriedok, ktory je uz aj viditelny. Ked ho stlacim, je plny bieleho hnisu. Akonahle ho odstranim, miesto sa zahoji. Ale nerozumiem tomu, co to je? Ako sa to vytvara?Ako tomu zabranit? Pozna to niekto?

TinaM

je to aj v zarastenej casti, kde sa holim, ale aj z vnutornej strany-na hladkej kozi okolo klitorisu. Netvori sa to v okoli chlpku, ako som napisala, poznam zarastanie chlpkov aj zapalovanie lozisk chlpkov, ale toto je ine. netvori sa to na rovnakom mieste, stale niekde ine.

kabel

ja som pochopila, ze je to v okoli chlpka.
Moze to byt aj zapal zliazok na malych pyskoch, najcastejsie sa to robi pri oslabenej imunite (skor porucha humoralnej imunity).

Maoam

mas to v miestach, kde este zajdes ziletkou, alebo sa ti to tvori vo vnutri, kde sa neholis? ak tam, robi sa to cca. stale na tom istom mieste, alebo v mensom okruhu?

dava sa na to antibioticka mast, väcsinou ide o stafylokokovu infekciu, ak sa to nehoji alebo vkuse tvori, daj si odtial vziat ster