Manipulovanie bankového účtu

Príspevok v téme: Manipulovanie bankového účtu
thatiank_aa

Ahojte,
mám - ani neviem, či to mám zrovna nazvať problém, určite - dilemu.
Mám otca, ktorý ako živnostník má problémy, má dlhy v poistovni, ktoré neplatil a zablokovali mu prístup k účtu.
Momentálne si zohnal prácu v Rakúsku na stavbe, ktorá má byť ževraj na zmluvu, ale peniaze budú vyplácané na ruku. On sa však obáva, aby mu tie peniaze tam niekto neukradol, poprosil ma teda, či by som nebola ochotná otvoriť si druhý účet(jemu banka neotvorí účet kvôli dlhom), na ktorý by on pravidelne tieto peniaze zasielal. Jedná sa o čiastku vyše 1000€ mesačne. Hlavne ma zaujíma, či nieje možné, aby ho niekto zneužil, aby potom mohol manipulovať s účtom na moje meno, keď bude môj otec mať iba číslo účtu, teda údaj, ktorý potrebuje na vklad peňazí. A ďalej ma zaujíma, či banka alebo daňový úrad nebude prešetrovať každomesačný príjem takejto čiastky na účet na moje meno. Neviem, či je bezpečné takéto niečo podniknúť, keďže kvôli neplateniu alimentov sa súdi a má dlhy, obávam sa, aby ma do toho nezatiahol.
Rada by som mu dôverovala, ale už ma toľkokrát sklamal, že sa obávam, že to proste nedokážem a chcem si teda overiť dostupné informácie.
Ak by ste mi mohli/vedeli pomôcť, budem Vám veľmi vďačná.

Lulu2011

pan d. - kedysi som mala aj viac, momentalne nemam to je pravda, len vravim, ze toto nikto riesit nebude! banka je rada za kazdy prijem, kedze tie peniaze toci a je jej uplne jedno odkial nikto, tieto vei sa nekontroluju naco? zase netreba byt paranoidny, no, ale vsak mysli si co chces, mozno ked niekomu pride milion eur tak nejaka mafia dostane info...ale ani to nie je iste

jajajajaj

Veď nepíše o "smiešnych" 1000 eurách, píše o 1000 eurách každý mesiac, a to už rozdiel je. Ak Ťa netrápi svedomie a nezdanené príjmy, ktoré prídu na účet za celý rok, tak tu nemusíš vypisovať. No a to, či na to niekto môže prísť sa treba asi naozaj spýtať nejakého daňováka či polície...

Lulu2011

ake danove priznanie, nekecajte...clovek moze dostat peniaze aj darom na ucet, to co prislo na ucet nikto riesit nebude, ci myslite ze miliony ludi maju nejake tajne scifi kamery na uctoch? zase neprehanajte

thatiank_aa

lost : áno, presne tak, a k peniazom pridám aj prádlo, nech je všetko čisté :-)
ajajaj : celkom nerozumiem, ako to myslíš - ale teda ak to, čo som sa pýtala - čo sa týka daňovej kontroly, tak to by som rada vedela aj ja, či z toho môžem mať postih.
Nechcem podviesť banku, len sa snažím nájsť riešenie.