Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vysoka skola

lea128

MAJOZAT:
Nezamestnanost 30% je na ISM preto, lebo zaujimavy je tam len bakalarsky stupen, magistersky je viac socialny. Takze kedze ja mam ekonomicky odbor, na 2. stupen idem urcite inde, do ineho mesta alebo do zahranica( rada by som isla na ISM do Nemecka, tam je perfektna skola) Takze statistika, dannych 30% nezamestnanych sa tyka studentov, ktori na 2.stupen nesli nikde, pretoze ak isli na inu skolu, neboli uz absolventami ISM skoly, ale inej, ktoru si vybrali... Ale suhlasim s tym, ze ked studenti dostudovali aj 2.stupen na nasej skole( ten socialny) je mozne, ze ich nezamestnantost dosahuje tych 30%, lebo ja by som v dnesnej dobe urcite socialnu pracu, sociologiu, etiku ani nic podobne studovat nesla :) Takze casto to nie je o skole ale o tom, ako sa clovek v praxi vie uplatnit. Len v SR mame system, kde su sukromne skoly druhotriedne a preto vznikaju aj zavadzajuce statistiky, ktore samozrejme bezny clovek vnima negativne. ( comu sa necudujem, ja by som to brala rovnako, kebyze tu nestudujem) ISM skoly vo Francuzsku, Nemecku su oblubene a prestizne a je sa tam z nasej skoly dost jednoduche sa dostat, ked slovek vie jazyk. A studuje sa tam za stipendium, ktore si vybavi na nasej skole...

MAJOZAT

pan d. nahodov VSEMvs je dobra skola,neni to medicina ani technika ale oproti niektorym je az skvela...
ismpo-ma najvysiu nezamesnanost absolventov az 30%:)
socialna praca je hovadina,nikdy tolko soc.pracovnikov ako tam konci sa nema sancu zamesnat...

lea128

Ja studujem na sukromnej VS ismpo.sk : Medzinarodne podnikanie v Presove. Som v 3.rocniku a hoci to je sukromna skola, ja si myslim, ze je velmi dobra, vela som sa na nej naucila, su tam predmety ako ekonomicka anglictina a nemcina, podnikove financie, medzinarodny obchod, makro a mikroekonomia,strategicky marketing, danova sustava, obchodny protokol atd...Ucim sa tam dost vela, a je velka sanca dostat sa na erazmus do Nemecka alebo Francuzka na ine ISM skoly, ktore su tam prestizne. Staci len vediet jazyk nemecky alebo anglicky. Nie ako tu, v SR sa surkomna skola berie ako institucia, kde si ludia chodia kupovat tituly (aj ked nevravim, ze vsetky sukromne skoly tu maju uroven).

pio3

pravo je v sucasnosti myslim najmenej ziadany odbor v praxi..
mam znamych co skoncili psychologiu a robia casnikov vo Svajciarsku, lebo s tymto odborom sa tiez velmi tazko hlada praca
socialna praca to je "pakaren" sama o sebe
teda celkovo tvoj vyber je zalostny..

Martaaa

Pravo,psychologia ma najviac zaujima alebo nejaka socialna praca.Chodila som na Bankovni,no 2.semester som nedokoncila a mala by som si dat ziadost o opakovanie,tak preto zvazujem inu skolu,ak nic,tak sa dam na tuto skolu .

pio3

tak kedze semester na väcsine skol uz zacal tento tyzden, tak velmi pochybujem,ze najdes nejaku, mozno v nejakej "hornej dolnej" kde maju sukromne VS svoje pobocky a rozdavaju tituly ako na beziacom pase..
druha otazka, je ti uplne jedno co chces studovat? :D

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vysoka skola - Fórum - ZDRAVIE.sk