Praca v cisto zenskom kolektive

Príspevok v téme: Praca v cisto zenskom kolektive
Laurina22

Ahojte.Zmenila som pracu a pracujem v cisto zenskom kolektive.Som tam len druhy den ale citim,ze som nezapadla.Z dovodu:osoby v kancelarii su same zeny a vsetky su rozhadane,neustale na seba za chrbtom nadavaju.Nie som na to zvyknuta,dokonca dnes som mala uz aj ja potycku s mojou sefkou ked ma konatel urcil na riesenie ineho problemu a ona si to vysvetlila po svojom a prestala so mnou komunikovat...

Ako sa vam pracuje v zenskom kolektive?Som sama s takym problemom?

Maoam

nefinka: uplne ta chapem a nech sa ti tam dari, urcite je to narocnejsie, co do kognitivnej zataze, ale vyvazuje to psychicka pohoda a asi ides domov s lepsou naladou, ako keby si den stravila so zenskymi :DDD

nefinka

:maoam najprv ked som tam nastupila tak som myslela ze po tyzdni zdupkam, lebo toho technickeho bolo na mna ako na zensku dost, ale postupne som si zvykla, naucila sa a teraz sa absolutne nemozem stazovat:)

Maoam

nefinka, myslela som si :DD, ze nieco take

ja asi casom pojdem do med. techniky, lebo mi zeny neskutocne lezu krkom cest vynimkam, bohuzial tych je malo

Maoam

2bodka a zeny ficia na verbalnej komunikacii, aj preto tolko ohovarania :DDD

pre mnohe je to proste sposob komunikacie a takisto ventilacia vnutorneho napätia

Maoam

pretoze zeny bez muzskeho elementu nevedia fungovat inak, nejestvuje medzi nimi hierarchia, tak ako je to v muzskom kolektive, zeny väcsinou (az na par vynimiek) nevedia delit pracu od sukromia a vztahov

plus zeny sa vzdy budu vnimat ako konkurencia, kedze sa nikdy nenaucili 'bojovat' inak, ide to cez sposoby ako intrigy, ohovaranie, zakernost, opakujem stale cest vynimkam

to su zeny, ktore su inteligetnejsie, bud vyrastali viac s chlapcami ako dievcatami, maju iny typ povahy a osobnosti a celkovo su vnutorne silne - ale takych je prilis malo bohuzial

2bodka

Mna by ale zaujimalo, preco to tak je? Ja som zazila to iste, v zenskom kolektive sa ohovarala aktualne vzdy ta, ktora absentovala, bez ohladu na to, ktora z nich to aktualne bola :) A tam bola vekova kategoria naozaj roznoroda, od 20-nicok po 50-nicky, takze sa neda povedat, ze je to len problem mladych sliepok :)
Teraz som v cisto muzskom koletive a mam svaty pokoj, konecne nemusim riesit sukromie kolegyn a nikto neriesi moje :)