Sojova muka

RNG

Nuz nepovedal by som ze su skodliviny vo vsetkom, soja je ale pre nas skodliva, precitaj si viac o tom napr tu
www.optimumchoices.com
Zialbohu tu nemozem kopirovat vedecku lekarsku literaturu, kde je to jasne dokazane, pretoze clanky maju autorske pravo, tak tu mozem uviest len take, co su volne na internete.
Tu je trochu aj v cestine
ona.idnes.cz

KissMe

ja ju nepouzivam, len chcem vediet nazory inych a co sa tyka skodlivyn, ved tie su uz uplne vo vsetkych potravinach, aj v zelenine, nemyslim ze soja je taka skodliva v rozumnom mnozstve

arman

Sojovu odtucnenu? Tak to uz vobec nie!
Ak ma byt v niecom tuk, tak tam ma byt, a je blbost ho odtial davat prec. Rozladi to dolezite pomery vitaminov a latok rozpustnych v tukoch, a vysledok je pre telo ovela skodlivejsi, ako ten tuk.
Rovnako je to s mliecnymi vyrobkami, vzdy zasadne pouzivat plnotucne.

Cize, moj nazor je, ze tou sojovou odtucnenou mukou si si zdravotne velmi nepomohla.

RNG

Ked uz strukoviny/fazuloviny, tak preco nie cicer, fazulu, sosovicu hrach a podobne, tie neobsahuju skodliviny pre nas ako soja.

KissMe

pekarnicku mam, a sojovu odtucnenu pretoze obsahuje velke mnozstvo bielkovin a malo sacharidov a ja, nakolko nejem maso je pre mna dobra alternativa prave sojova muka.

arman

Na soju sa vykasli, je to humus, z ktoreho sa urobila pre komercne ucely, superpotravina.

Radsej staru dobru kukuricnu...
Alebo spaldovu... pokial nemas priam alergiu na lepok, spaldova je dobra alternativa. Povedal by som, ze lepsia, nez sojova.
A asi najzdravsia je pohankova muka.
Len zabudni, ze nieco zdrave kupis v obchode. To si musis napiect sama... z mixu spaldovej muky a pohankovej budes mat chutne a ovela zdravsie pecivo.

Skup pekarnicku na chleba... je to rychle a jednoduche.