Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Soferovanie - vzdialenost

Príspevok v téme: Soferovanie - vzdialenost
Emil_H

Caute, nie som zaciatocnik, ale stale mam problem s odhadovanim vzdialenosti v spatakoch a dost to prekaza mne a urcite aj inym. Nemyslim situacie ked mam 10m miesta, ale vtedy ked mam miesto sa zaradit, ale len LTT.
Napriklad pri vchadzani na dialnicu na Pristavnom moste, alebo na Einsteinovej kde je husta premavka na dialnici a ja z pripajacieho pruhu neviem odhadnut ci sa medzi auta zmestim alebo nie a ked cakam tak na mna vytrubuju alebo sa tam pichaju predo mnou ti co stoja za mnou.
Je to trapne, ale neviete ako mi pomoct? Nechcem sa s nikym tuknut, tak si vzdy hovorim ze lespie je pockat, ale v BA uz davno vsetkym trpezlivost dosla.

zuzi74

na dialnici neriskujem ani ja ked som si neni ista...v tej rychlosti nemusi stihnut auto za tebou dobrzdit...vzdy lepsie pockat ako sa vrutit do vedlajsieho pruhu a robi to veru dost vodicov...

vo Viedni tiez dost casto soferujem...netvrdim, ze su tam maximalne ohladuplni vodici, ale urcite disciplinovanejsi ako v BA...to su hotovi majstri sveta

Kazde rano som jazdila z Petrzalky na pristavny most a tiez som mala z toho zo zaciatku supy, ale naucila som sa trochu drzosti a hlavne nabrala viac odvahy a skusenosti.
Ked hodis smerovku oni ta taz pustia, tak nezufaj a kasli na ich netrpezlivost.

Emil_H

No ja mam skor zrkadla nastavene tak, ze vidim klucky zadnych dveri a az ked sa viac nahnem vidim viac svoje auto - tato metoda je dobra na eliminaciu mrtveho uhla.
Jasne, s tou farbou aut to pouzivam, len nikdy neviem ci tam to miesto este je, alebo nie, najma na dialnici ked upaluju 90 alebo 130.
Minule sa mi stalo ze som musel zastavit v pripajacom pruhu , kedze bola husta premavka a auta sli tak 2m od seba a ja som nemal odvahu sa tam pichnut.

poradim

V prvom rade si spravne nastav spatne zrkadla. Musis v nich vidiet 1/3 svojho auta a 2/3 priestor za a vedla auta. Finta je v tom, ze ked predbiehas auto, tak si ho vsimnes(napr. farbu zelene, cervene), aby sa ti nestalo, ze ho v mrtvom uhle neuvidis a ked v bocnom spatnom uvidis jeho svetla, tak sa zaradis. Je to bezpecne metoda, ked k tomu pridas aj blinker, len teda treba mat dobre nastavene tie spataky.

Andrej

Skoc si zaforevat do vacsich miest, najblizsie vieden. Ak potrebujes nabrat odvahu a aroganciu Kyjev ci Moskva. Po tychto mestach schovas vsetkych do vrecka, :-)

zuzi74

mala som moznost jazdit v BA zoparkrat a musim s tebou zial suhlasit a sice, ze tam jazdia povacsinou soferi ako hovada...su nervozni, vytrubuju, rozhadzuju rukami a s tym "mysickovanim" ma vedeli vzdy riadne nasrat. Dokonca mam taky dojem, ze na niektorych autach uz asi prestali vyrabat smerovky, lebo vsak na co ich vobec pouzivat...
Emil, chce to jednoducho len zvyk a asi aj davku drzosti, lebo bez nej v BA za volantom daleko nedojdes:-)

Emil_H

No praveze mam maly hatchback takze tym to asi nebude :)

Magy, diky za rady, isto to chce trening, len premavka je premavka. Skor ma udivuju ti co mysickuju z pruhu do pruhu a spoliehaju sa na to ze ti za nimi to ubrzdia.

Magy

odhadovanie vzdialenosti/priestorove myslenie je vec dana, niekto ju ma od narodenia skvelu, iny ma s tym problem, ale da sa to intenzivnym cvikom zlepsovat. jedine co musis robit je trenovat trenovat trenovat. ist niekam na parkovisko, skusat cuvat s tym, ze niekto ti pomoze pri tom a bude ti ukazovat ci este mozes... takto sa naucis odhadovat spravne rozmery svojho auta, kde este je aj ked uz tam nedovidis - a pouzit to v premavke. vsetko je vec cviku, nicoho ineho. doporucujem aj skolu smyku a podobne pokrocile treningy, aby si si zlepsil sebavedomie a zrucnost. ak su drzi okolo teba vsetci, budes sa musiet bud prisposobit, alebo ta "usliapu".

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Soferovanie - vzdialenost - Fórum - ZDRAVIE.sk