Mám tie antidepresíva brať??

Príspevok v téme: Mám tie antidepresíva brať??
allivie

Ahojte,
mám 18 rokov a ťažkú depresiu. Psychiater mi predpísal Escitil. Nikdy predtým som lieky nebrala a bojím sa aby som si tým nevyrobila ešte niečo horšie, lebo v príbalovom letáku má veľa nežiadúcich účinkov.
Na druhej strane ale začínam na výške a musím fungovať...a s mojou depresiou to naozaj nejde...ja už neviem čo so sebou, najradšej by som sa nenarodila :(

pan d.

No, dnes sa citim teda riadne otrasne. Bral som jedno AD cirka od maja a vcera mi ho doktorka nepredpisala. Dovod neuviedla ziaden. Kurva tie abstaky su hnusne.

pan d.

Presne tak, take lieky prd zaberaju. Mam to vyskusane na vlastnej kozi. Poberiem nejaky cas antidepresiva, uzdravim sa a vybavene, ale neviem si ani predstavit ako dlho by som sa musel liecit, keby som bral lieky na prirodnej baze. Podla hesla, co sa babe chcelo, to sa babe snilo?:D

starý ujo

p.RNG...ono je to takto. Vaše "prírodné" liečivá a doplnky sú farmakologicky slabé....rádovo na úrovni placeba. Čiže účinok psychicky podmnieneného účinku je najvýraznejší. Teda..pacient VERÍ, že sa lieči a verí liečitelovi.
Má to aj veľmi významný faktor...a to že...prakticky s TÝM LIEČIVOM nie je možné pacientovi ublížiť!! Nefunguje to síce....neako to zdôvodníme, ale hlavne neublížime....a tým nás nemôžu súdne napadnúť! Čo sa dá vo Vašej milovanej Amerike pekne "využiť", že áno?!
Tie "hnusné chemikálie" cieľene zasahujú do množstva procesov v tele....preto sú nutné aj nežiaduce účinky. Ale pomer prospešného, k nežiaducemu je vždy dôležitý! Teda že, aj napriek nutnému zlu, FUNGUJEM ďalej!
Tým získavam čas a snažím sa o cielenú úpravu návykov a životosprávy tak, aby bol terapeutický účinok čo najlepší.
Znovu opakujem...nech si každý VYBERIE podľa svojho uváženia! A investuje peniaze...hoc aj do placeba.

Meretseger

Pán RNG, DM1 a DM2 sú dve diametrálne odlišné choroby a iste, pri druhom type si inzulín netreba pichať vždy. Toto ja viem. Rovnako sa vyznám vo vašom poslednom odseku, v prípade DM1 je však pankreas úplne odrovnaný a po pár hodinách bez tej "inzulínovej chémie" človek napokon zomiera, toto snáď viete, nie?
Uznávam, že váš známy to nemusel vedieť odhadnúť, predpokladám, že nebol na inzulíne dlho? S istým smútkom však usudzujem, že s DM2 je to predsa len jednoduchšie, hoci moje vlastné problémy vyplývajú len a len z toho, že na seba kašlem. Či inzulín zvyšuje šancu rakoviny, to neviem, radšej však byť zatiaľ 16 rokov zdravá aj s inzulínom než po pár hodinách mŕtva bez neho.
Vaše výsledky ma úprimne tešia, pretože dobre viem, aké sú následky cukrovky :-/

pan d.

Mne dali v nemocnici tri antidepresiva, ale doktorka mi pise len jedno a uz citim, ze to na mna prichadza, ale co? Ruja?:D

RNG

Meretsger, ja som zistil asi pred 10 rokmi ze mam cukrovku DM2 asi uz roky ale dovtedy mi pankreas stacil vyluciovat 3-4 krat tolko inzulinu a maskovat to , takze sa mi to na krvi neukazalo . Potom som asi dostal nejaku makazu, mohol to byt len jednodenny virus, a pankreas spomalil takze mi odrazu cukor vyskocil a to pri normalnej strave az do vysiek 20 mmol/l( 340 mg/dl) ked som zjedol niekolko kuskov chleba, napil sa pomarancovej stavy a zopakoval som to vecer, raz som si dokonca nameral 30.5 (550 mg/dl)a v hroznomm strachu som si to skontroloval dvoma dalsimi glukomermi a naozaj som mal taku hroanu hladinu. pritom som ABSOLUTNE NIC zvlastne necitil. Samozrejme som v strachu zacal cvicit a hladina po hodine klesla pod 400(tj 22 na Slovensku) a to som si uz bol isty, ze nemoze byt nebezpecna, lebo taku som si nameral aj predtym viackrat.
Je mi jasne ale, ze hoci tazke hyoperglykemie ma priamo nezabiju(co mi dovtedy lekari tvrdili aj na ovela nizsie) je to skodlive a treba to adresovat.
Presiel so niekolko rokov na nizkosacharidovu dietu, pod 50 gramov sacharidov, a bral som hromady roznych doplnkov v nadeji, ze mi to pomoze.
Nakoniec, ved boli odporucane reputabilnymi lekarmi, ktori mali znacne uspechy s liecenim DM2 na svojich klinikach len doplnkami a zmenou stravy a rezimu.
Dnes, 10 rokov po tom si mozem dovolit zjest denne az 200 gramov sacharidov a cukor mi nevystupi nad 15 nikdy a poklesne az pod 8 dost casto.
Beriem aj doplnky na nasledky cukrovky, ako periferalnu neuropatiu, riedim si krv , nattokinazou, znizujem glykacie carnosinom, alfa lipoickou kyselinou a a beriem hromady antioxidantov, vcitane vitasminu C E D-3 bioflavonoidov a inych.
Keby som chcel, viem odcvici 70 bodov ( na Slovensku su to 3-4 body) cukru za hodinu-dve bez problemov, zialbohu nemam na to dost casu.
Inzulin ani ziadne chemicke lieky na znizenie cukru v krvi som nikdy nepouzil a ani nehodlam pouzit.
Ludia, co ich pouzivali, mnohi tu uz nie su, doplatili na to, jeden znamy zle odhadol napr inzulin a zomrel v spanku na hypoglykemiu, dvaja brali tablety, co su dnes pre prilisnu skodlivost odvolane z trhu, a to aj napriek tomu, ze za 10 rokov schvalovacieho procesu cez FDA to predsa mali dostatok casu vidiet.
Samozrejme FDA sa hra na nevinnu....
Inzulin totiz zvysuje sancu rakovin, a kazdodenne pichanie chemikalii do tela nie je to iste, ako ked pankreas vyraba svoj vlastny inzulin, presne podla potreby a nie len nejaku lepsiu alebo horsiu nahrazku.
Vysoky cukor v krvi pri DM2 nie je jediny zly nasledok cukrovky, si aj ine, ktore inzulinove injekcie neadresuju. A s pravidla, ked si zacnes pichat inzulin, telo prestane robit pokusy o regeneraciu pankreasu alebo ine procesy, ktorymi regeneruje "inzulinovu senzitivitu", tj podla roznych teorii budovanie glukozovych mostikov cez bunkove steny na signal inzulinoveho receptora(teda ak to vobec niekomu nieco hovori z beznych ludi a ak to nie je len teoria, ktora bude za par rokov zmenena, ako sa to velmi casto pri vyvoji vedomosti stava....)

pan d.

Ja zase niekedy pisem len tak, aby rec nestala:D Som aj dost naladovy. Neviem cim to je. Asi som nervozny z tej svojej doktorky, dnes som jej povedal, ze nepocujem ziadne hlasy a ze nemam ziadne vidiny, tak normalne ti znervoznela. Ona uz citi, ze sa blizi koniec nasim stretavkam.
Meretseger, myslis si, ze by mi vzali invalidny dochodok, ak mi druhykrat potvrdili diagnozu a ja by som prestal chodit na ambulantne kontroly? Mohli by na mna zavolat policiu, ze sa neliecim? Ono, nie je az taky problem chodit na kontroly.

Meretseger

Keď sa ma v reále niekto opýta, ako sa mám, vždy odvetím (pokiaľ sa však uvedomím), že výborne, pretože je neslušné zahŕňať ľudí svojimi problémami. Tu to čítať nemusíš :D

pan d.

Meretseger, ty mi pripominas jednu pani, s ktorou som sa dnes rozpraval:D Stale hovorila o svojich problemoch, ked som zacal ja, tak mi skocila do reci a zase hovorila o svojich problemoch, mna to vobec nezaujimalo, tak som len vravel, ze ano, ano. Potom ked sme zacali hovorit ini, tak bolo na nej vidno, ze znervoznela:DDD Ja seriem na problemy inych, ak mam byt celkom uprimny. Z cudzieho krv netecie.