FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Ako vyliečiť popáleninu 1. stupňa ?

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "Ako vyliečiť popáleninu 1. stupňa ?" v článkoch
  • Ikona kategórie Téma v kategórii: Choroby všeobecne
    katka2901.10.12 19:22??.??.79.152

Dobrý večer. pred 2 dňami som sa obarila, para z vrejúcej kanvice mi obarila ruku, hned som to dala pod stud. vodu ale nič som si na to nedala, bála som sa a na internete je veľa rôznych rád, len ja sa bojím aby som to nepokašlala ešte viac

Mohli yb ste mi prosím poradiť nejakú radu čo si na to dať ? med, kokos. olej alebo je lepšie to nechať suché ??

popálenina má priemer asi 4cm, je tmavofialovej až brontovej farby na predlaktí, pokožka je suchá s takými maličkými priesvitnými vyrážkami, taký výsyp...

Ďakujem za každú radu

• katka2904.10.12 21:28??.??.79.152

No rana vyzerá veľmi zle, je otvorené, vrchná koža mi zišla dole ... dávala som si na to vaječný bielok, okraje vyzerajú akoby sa hojili ale ten stred je úplne zlý ...dala som si an to aj aloe vera, kokosový olej ... neviem či mám ísť k doktorke, ked ja moc nechce na to dávať nejaké homeopatiká, len neviem čo mám používať aby to skutočne pomohlo ...nehccem aby mi cez pol ruky zostala zas jazva /flak ...

Takže po novom to už nie je popálenina 1.stupňa ale 2-3 ... ak niekto viete nejakú domácu radu. budem veľmi vďAčná

• RNG03.10.12 04:11??.??.166.183

Rychlost, ako to schladis ti urci hlbku poskodenia koze. Ja mam napr pri peciach(tepelne spracovanie je sucast mojej roboty) vzdy nadobu s vodou, a ked sa nahodou dotknem niecoho velmi horuceko/zeraveho, okamzite si ruku macham v tej vode, sekundy rozhoduju o hlbke poskodenia.Uz sa mi podarilo nemat pluzgier aj ked som mal vrch koze spaleny cierny, ale to som rukou machal vo vode snat 2 sekundy po dotyku zeraveho kovu.

Inac stara dobra metoda na spaleniny je aplikacia cerstveho aloe vera gelu, moja mama mala vzdy v kvetinaci aloe, a ked sa nahodou popalila, okamzite odlomila jeden stvol a potrela si s nim popaleninu.

Dnes by som si na to dal zmes kokosoveho oleja a praskoveho cukru s par kvapkami GSE. To mi hoji rany vyborne, a posobi aj cez kozu , dokonca potlaci aj hnisanie.

Kedze mam cukrovku DM2 a nehojim sa dobre, toto je ako zazrak pre mna dnes.Lebo v robote sa hocikedy skrabnem , porezem a obcas aj popalim a bez toho by som sa hojil mesiace, ked vobec.

• muc02.10.12 23:28??.??.229.163

na prvy stupen netreba nic okrem studenej vody hned po obareni.

• philips02.10.12 18:37??.??.22.241

Ľad na to nedávaj! Ešte si môžeš spôsobiť popáleniny z mrazu.

• katka2902.10.12 18:34??.??.79.152

Dakujem za rady :) 2 dni som to nechala hojiť samotné, teraz som na to dala bielko z vajica, vraj obsahuje kolagén, kt. pomáha zregenerovať vrstvy kože...uvidím, potom dám vedieť či pomohlo, či nie :) ale dakujem

• malaanka02.10.12 18:16??.??.161.204

Suhlasim s lucianom, nanajvys davat na to lad.

• luciano02.10.12 11:56??.??.130.228

Najlepšie je to nechať tak. Rana sa sama zahojí.

Nový Príspevok

Opíšte písmena z obrázku vľavo

Článok dňa

Inzercia

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Spoznajte krásy nízkotatranskej prírody v Hoteli Partizán**** na južnej strane Chopku.

Dovolenka na Slovensku alebo pri mori?

Dovolenka na Slovensku alebo pri mori?

Vyberte si dovolenku s poriadnou zľavou! Zľavy až do 90% so 100% Garanciou spokojnosti.

Chiropraxia-Akupunktúra

Chiropraxia-Akupunktúra

Alternatívne riešenie bolestí chrbtice a kĺbov. Seknutie- protrúzia- hernia- koxartróza+ migréna+ orgány...Úspešnosť viac ako 90%.

ZĽAVA 10% na pobyt pre deti a bábätka

ZĽAVA 10% na pobyt pre deti a bábätka

Wellness hotel Patince**** s Walletom pripravili pre teba školu plávania pre tvoje ratolesti.

^ Späť na vrch