Ako by ste sa zachovali

Príspevok v téme: Ako by ste sa zachovali
araz

som človek,ktorý je dost hrdý a tvrdohlavý,stala sa mi taká vec,že niekto zasiahol do mojej dost chulostivej sukromnej veci a ked som sa to dozvedela,že sa o tom rozprava a zistila som kto to rozsiruje,tak ma to tak strasne urazilo,že s dotyčnou osobou už dlho a vobec nekomunikujem,som s nou v dennom kontakte.Viete sa od toho časom odosobniť a komunikovat alebo nemte chut s tým človekom dalej komunikovat a ignorujete ho dalej?

Aisha5

Araz, len sa prosim ta nezacni obvinovat. NIKTO NEMA PRAVO ta ohovarat za tvojim chrbtom a skodit tvojmu menu. Na to su aj zakony. Ak ma skutocne nejaky problem s tebou, mala by ta maximalne zavolat na bok a vyriesit to s tebou, tebe do oci. Ale nie poza chrbat toto je nefer. Ale aj tak za vsetkym je urcite ziarlivost. Dotycna ta ma v oku, lebo ti nieco zavidi, tak porozmyslaj, co by to mohlo byt. Ja som prezila nieco podobne, ale v praci som mala jednu kolegynu, ktorej som sa zverila a ta potom stala na mojej strane a sem tam sa ma aj zastala. Vies, ak mas niekoho v praci, kto tebou sympatizuje, navahaj si ho priklonit na tvoju stranu. Budes sa citit silnejsia. Mas niekoho takeho? Inac, viem ako sa citis, ja som sa citila tak isto, len som cakala, kedy ma kto vysmeje a znenavidi. Tvoje pocity su normalne. Ale nie pravdive, takto sa s nami zahrava len nasa psychika. Ak si k ludom mila, tak im je v podstate jedno, co sa o tebe hovori a navyse ani nic z toho nebudu verit. Vies kolko ludi urobilo v svojom zivote veci, za ktore by sa mali hanbit? Kazdy, takze nikto ta nemoze za nic odsudzovat, ked sami maju dost na rovasi. Ja viem, ze to stoji vela namahy, ale pokracuj byt k ludom mila a oni prestanu tej svinke verit. Ja som sa takto premahala dlhy cas . Na perach usmev, ale vo vnutri nervozita nenormalna. A po case to pomohlo. Prestali tu hnusobu pocuvat a boli za dobre so mnou...

araz

Aisha5
vies mna na to najviac stve,že ta dotyčná osoba podsuva ostatným tie reči o mne a ja mam pocit,že postupne všetci su na jej strane a na mna hladia ako na tu najhorsiu,akože "čo sa urážaš a s nikým sa nebavíš",mam z toho taký zlý pocit a zle to na mna psychicky vplyva a potom hladam či naozaj nie je chyba vo mne

Aisha5

Araz, ja som mala tu cest s vela takymi ludmi. Vyriesila som to tak, ze som prerusila s nimi vsetky kontakty a uplne sa im vyhybam, ako len mozem a mam totalny KLUD v zivote. Ja nechapem, preco by som mala aj nadalej udrziavat kontakt s takou osobou, ktora mi moze kedykolvek podkopnut nohy. Ked je toho schopna urobit raz, bude to robit vzdy a mne to za tie nervy a nepokoj v zivote nestoji. Ver ci never, ja som zo svojho zivota takto vylucila 36 osob (a to tak, ze uplne, ziadny kontakt, ziadny zaujem o nich a ked sa uz s nimi stretnem, tak preukazujem absolutny chlad bez lutosti a na ich provokacie nereagujem). A v zivote som si nechala iba osoby, ktorym mozem na 1000% doverovat. Je ich sice malo, ale citim sa skvele, lebo vzdy sa mozem o nich opriet a doverovat im bezvyhradne a nik iny mi nechyba. Proste ludom, ktori mi podkopli nohy, som otocila chrbat a vykaslala sa im na hlavu. Na druhe sance neverim, lebo ked clovek umyselne ublizi, tak tam nieje ziadny zmysel dat druhu sancu, lebo ju aj tak zneuzije. A ked ta budu provokovat, tak to len preto, lebo chcu tvoju pozornost. Zatni zuby a otoc sa im chrbtom, nedaj sa zatiahnut do ich manipulativnych hier, oni po case prestanu a ty budes mat klud.