Ide o sikanu?

Príspevok v téme: Ide o sikanu?
hviezda01

Vcera mi jedna pani povedala,ako pocula,ze mojej dcere spoluziacka vulgarne nadava a posmieva sa jej.Doma som sa jej na to pytala a povedala mi,ze jej tak nadavaju aj spoluziavi v triede.Tie dievcata co jej nadavali boli z B triedy,dcera chodi do Acky,cize niesu vlastne v jednej triede.Este minuly tyzden boli nerozlucne kamaratky a teraz toto.Ja viem,ze sa to v ich veku(12 rokov)stava,ze sa jeden den kamaratia a na dalsi uz ne,na to som si zvykla,ale toto ma dorazilo.A ja neviem,co mam spravit,ci vobec mam dajako zakrocit.Mam ist za ucitelkou?Za spoluziakmi,alebo za rodicmi?Co mi poradite?Oni sa nepohadali,len som jej raz nedovolila ist s nimi von,lebo sa musela ucit,a na dalsi den jej bolo povedane,ze sa uz nekamaratia,lebo si to ta dalsia zas nezela...Ach tie baby...

MAT

Podla mňa by si mala počkať, či si to nevyriešia sami. To sa občas stáva (a obvzlášť v tom veku), že sa pohádajú aj najlepší kamaráti alebo kamarátky, ale ak boli ozaj dobré kamarátky, tak sa možno zasa nejako skamarátia a všetko bude ok. Ak nie, tak neviem, čo ti ďalej poradiť :(

Mimulus

Nikoho nekontaktuj!!! Ak ju vyradili z partie tak to neboli skutočné kamarátky a bez nich jej bude lepšie. Alebo sa jej nato spýtaj - nič nepokazíš. A ak to bude trvať dlhšie tak napíš opäť :)

alialiali

skontaktovať rodiča, ktorej decko sa tak nevychovane správa, nech sa s ním porozpráva, že takto sa veci nerobia, a normálný človek, v tomto prípade dieťa sa nespráva (ale to sa dá iba aj keď rodič je normálny :D, ak to nebude normýlny rodič, tak čistá katastrofa sa z toho vykľuje :D