Antidepresiva versus vztah

Príspevok v téme: Antidepresiva versus vztah
Veronika_S

Ahojte,

prosim Vas ma niekto podobnu skusenost a vie mi poradit???

S priatelom sme spolu uz skoro pol roka, avsak az teraz som prisla nato, ze berie uz vyse 10 rokov antidepresiva. Zazila som s nim situacie, kedy nereagoval prirodzene a teraz som to pochopila, odkial to prameni.

Uprimne povedane mam strach, ako tato jeho uzkosti mozu ovplyvnit nas vztah, nasu buducnost???

Naco sa mam pripravit, je sanca, ze ich nebude brat do konca zivota? Ja som clovek veselej povahy preto su mmi take stavy cudzie.

Kazdu radu ocenim!!!

Mimulus

Otázka je smerovaná síce na Meretseger ale spýtam sa Ťa jedno. Čo by si robila ak by sa to prevalilo až približne po nejakom čase. 10 - 15 rokov a nikto ani z rodiny by netušil, že mu vôbec niečo je?

ja len tak lebo je to môj prípad ale zatiaľ to držím v tajnosti - už dlhých 15 rokov. Ale ak Ti to nepovedal sám tak je tu možnosť, že buď Ťa nechce zraniť, bojí sa alebo je na tom oveľa horšie ako si myslíš.

Ale máš pravdu - žiadny zdravý človek nepochopí človeka trpiaceho psychickým ochorením či už je to depresia alebo iné druhy... U mňa to dokonca ešte nikto zatiaľ nespozoroval a naozaj neviem čo budem robiť. Aj moja Manželka a celá rodina je veselej povahy.

Určite bude problém ale ak berie lieky tak je to asi lepšie ako v mojom prípade keď som sa neodhodlal ani na návštevu psychiatra len psychológa a aj to len on line.

Ja neviem aký problém má Tvoj priateľ ale čím skôr to zistíš tým lepšie. Tým skôr budeš vedieť ako to budeš zvládať ak ho teda naozaj ľúbiš. Ak Ti však na ňom až tak veľmi nezáleží opusti ho čím skôr pretože ak má ťažšiu formu depresie nemusel by to neskôr zvládnuť.

Meretseger

Podľa doby súdim, že keby ich nebral, mala by si to s ním oveľa horšie. Musel byť v poriadnej depresii, a byť s takým človekom nie je nič moc.
Šanca, že ich nebude brať do konca života tu určite je, závisí to od jeho stavu, však sa ho spýtaj, čo mu prognózuje psychiater.