Nikto

Príspevok v téme: Nikto
travka

ahojte, mam problem. citim sa ako nikto. mozno to vyznie hlupo, ale tento pocit zazivam den co den. citim sa prazdne, nebavi ma absolutne nic, nie som schopny vybavit trivialne veci. vsetko vyzera ako obrovsky problem.
Neznasam svoj zivot. Neviem vobec, ci je " zivot " to spravne slovo. mozem povedat, ze zo dna na den prezivam.
Nie som schopny komunikovat, nemam priatelov, nemam nikoho kto by mi napisal, nemam nikoho komu by som mohol napisat ja. zivot bez priatelov ci znamych je nahovno. preto sa citim ako nikto, nie som nic hodnotne, nic co by niekto druhy vyhladaval. v spolocnosti sa neviem zapojit do diskusie, neviem reagovat, a uz duplom nic vtipne povedat.
antidepresiva uzviam cca 2 roky,obcas je to lepsie, ale v tomto obdobi je to viac nez zle.

citim sa bezmocne, ako by mi chybalo nieco co maju vsetci ostatni. nieco, co robi cloveka zaujimavym a inym. bojujem so svojou povahou den za dnom. nebavi ma nic.

ziadat pomoc je v tomto pripade zbytocne. rad by som pocul nejake nazory, mozno niekto kto sa citi podobne.

travka

keby som ja vedel, bol by som fakt rad :)
ale je to presne naopak. nemam chut odtialto vstat a niekde ist, a keby som sa uz aj odhodlal, nemam s kym. ked som vonku sam, citim sa strasne.

viem ze ked je clovek vyrovnany, nema problem (dokonca je rad) byt sam so sebou. ale toto mna zaibja.

Meretseger

Mimulus, ďakujem ti, ale prispievam aj do témy sebavedomie - čo to je?, takže asi toľko k tomu podceňovaniu :D
travka, však tak som to myslela (aspoň myslím). Problém je však naozaj s tou charizmou... s tým sa musí človek narodiť. Fu, ako ti len poradiť?

travka

problem tejto pismenkovej komunikacie je ten, ze vela veci vyznie inak ako su zamyslane :)

tym zapamatanim som nemal na mysli zapamatanie uplne doslova. myslel som to tak, ze clovek sa prejavi, a nejak ho ti ludia zacnu vnimat. a nesnazim sa posobit inak aky v skutocnosti som. to urcite nie. len neviem ako na to, aby som mal pre druhych aspon aku-taku hodnotu

Mimulus

Meretseger nepodceňuj to - na tomto fóre vyčnievaš takže asi na tom niečo bude. Asi z Teba niečo vyžaruje :)

Meretseger

No, keď nemáš charizmu, niečo do seba, je to horšie. Akurát neviem, či to bude fungovať, keď sa budeš silou-mocou snažiť, aby si ťa ľudia zapamätali, či to potom nebude skôr v tom negatívnom zmysle. Toto neviem. Ja som vraj zvláštna, originálna, mám niečo do seba... a netuším, kde ľudia tieto názory berú, som len sama sebou.
Snažíš sa pôsobiť úplne ináč, než aký v skutočnosti si? Pozitívnejšie, lepšie?

travka

ano, dievca mam.

a meretseger, viem ze stagnujem, ale neviem ako sa odpichnut z miesta... je to narocne, obcas sa mi to dari, som plny elanu a motivacie, ale hned po tom mam znova hlavu plnu negativnych myslienok, podcenovania sa.

mam s ludi vo vseobecnosti problem, neviem ako dosiahnut to, aby si ma zapamatali a aby som na nich nejakym sposobom urobil dojem a neposobil ako uplny idiot, ktory sa nevie prejavit.