Sebavedomie - co to je?

Príspevok v téme: Sebavedomie - co to je?
sako

zdravim vsetkych,dobry den, alebo ahojte. mam problem z nizkym sebahodnotenim, alebo s tym ze sa negativne hodnotim uz od detstva. teda teraz mam nizke sebavedomie a neviem vlastne ani co to sebavedomie je. neviem sa prijat aky som som v neustalom konflikte sam so sebou a ani neviem ako mam to sebavedomie nabrat. z minulosti asi dobre zaklady nemam... trpel som v minulosti obrovskym komplexom menejcennosti, a ani neviem kde mam zacat pri budovani sebavedomia. obavam sa neuspechov hned na zaciatku a aj som sa ich vzdy bal. som ustrachany na zaciatku bol odjakziva strach. svoje problemy som si pocas zakladnej skoly riesil onaniou... urcite to nebolo spravne, ale aspon som sa zbavil nahromadeneho napatia. myslite si ze moze onania poskodit osobnost cloveka, alebo ju natrvalo znehodnotit? a moze ju vobec poskodit? kvoli svojmu nizkemu sebavedomiu, ktore si neviem vytvorit velmi trpim, mam sklon ku psychickym problemom, ktore si asi vytvaram sam, bol som uz aj u mnohych psychologoch a ani u jedneho som tu onaniu nespomenul, velmi som sa hanbil , bolo mi to blbe rozoberat... dnes chodim ku psychiatrovi a beriem AD. obcas sa mi aj nechce zit, ale chcel by som to napravit. avsak neviem co robim zle. dakujem pekne vsetkym za pripadne nazory.

sako

by som tu chcel poznamenat na jeden podstatny fakt, napadlo ma to v suvislo sti s tym , ze sebavedomie pride casom. za tento cas, pokial to sebavedomie ako ze nemam odo mna budu chciet vselico budu ma volat na pomoc napriklad , keby som bol sebavedomy, poviem ze nejdem, ale kedze niesom sebavedomy budem muset ist, lebo keby som nesiel, bude sa to odo mna chapat ako drzost - chapete co chcem povedat? tak teda pokial sebavedomie neziskam budu ma ludia vyuzivat a zneuzivat? alebo iba ja to tak chapem, ze ma zneuzivaju? v com robim v konkretne v tejto veci problem?

pan d.

Skoncit na AD nie je az taka tragedia, ide o to aku formu depresie clovek ma, ja som zazil aj silnu depresiu, ale to som len lezal.

Meretseger

Psychológa preto, že chalan skončil na AD a očividne si s týmto stavom nevie absolútne rady! Strpčuje to život, pretože racionálne síce vieš, že trpíš nejakými divnými bludmi a nahováraš si sprostosti, ale nie si schopný prijať sa! Vieme, Mimulus?
sako, u mňa to vzniklo po nechutnom týraní v detstve, kvôli tomu sa neviem prijať. Nemáš za sebou nejaké negatívne veci?

Mimulus

sako skontaktuj sa s panom d. a určite nebudeš mať komplex menejcennosti :) Nepotrebuješ psychológa ale poriadnu facku!!! Snaž sa chodiť čo najviac do spoločnosti, hľadaj si nových priateľov alebo sa daj dokopy s niekým kto je podobný ako ty! Prečo do.... chcete stále psychológa?

Meretseger

Vždy lepšie než rezať sa, čo je môj prípad. Pochybujem, že by to malo nejaký negatívnejší dopad na osobnosť, teda tá onánia, skôr si myslím, že ju máš už pred-porušenú - tým nechcem povedať, že by si bol nejaký cvok, ale takého negatívne sebahodnotenie nie je normálne, však viem, o čom hovorím. U psychológa sa hovorí o všetkom, nech je ti to akokoľvek trápne povedať, ináč škodíš sám sebe. To by si neveril, čo som ja už všetko psychológom vykladala:) A všetkým som napokon povedala, že ich ľutujem, že musia so mnou robiť - a prečo? No práve kvôli sebapodceňovaniu. Prijala som pár pozitívnych vecí len preto, že mi ich hovorí KAŽDÝ. Vari nemáš nikoho, kto by ťa podporil, kamarátov napríklad? Je to veeeľmi dlhý boj, prijať sa, postupne sa to ale dá. Objavovať sa a hľadať tie pozitíva. Vrúcne ti odporúčam DOBRÉHO psychológa.

tinny

Zdá sa mi čudné riešiť to onaniou - ako to suvisi? Ale nie som chlap, možno je to tým. Onania určite nie je škodlivá. Len je dosť čudné takto to mať prepojené:)