Co vidia mlade baby na starych muzoch ?

Príspevok v téme: Co vidia mlade baby na starych muzoch ?
lost

Preco je podiel takych vztahov, ze "dvadsiatnicka" je vo vztahu so "styridsiadnikom" ?
Resp proste 18-25 na 30-40, alebo podobne, blizsie nespecifikovany rozdiel ?
Bolo by vynikajuce ak by sa k tomu vyjadrili hlavne mlade baby co vidia na starych muzoch nieco :-)
Samozrejme nech napise cokolvek hocikto, ved mame slobodu prejavu..
Nic tym nesledujem, len ma to zaujima :D Akym smerom sa ubrat na moje 30. narodeniny :D

milli11

Maomam, vdaka za radu a mas pravdu, aj teraz, byvam hocikedy unavena bez priciny a najviac ma vycerpava, ked sa snazim, aby vsetko bolo v poriadku a aj tak niektori pridu a vynadaju mi, lebo to nebolo presne podla nich, ale len kompromis, kamosky, kolegovia. Idem uz spat, dobru noc.

Maoam

Milli, ja som toto zazivala roky. Lepili sa na mna tieto typy - staraj sa o mna :D. Ale ked si tak vezmes, aj na muzov, ktori su zodpovedni, stali, silni - tak na tych sa tiez lepia zeny, ktore potrebuju, aby sa niekto o ne staral ako o male dievcatka :DD.

Musis si fakt davat pozor na toto, lebo sa lahko ocitnes vo vztahu, kde budes vyuzivana chlapcom/muzom, ktoremu budes suplovat matku.
(odzite, nikdy viac)
Take tie vecne chlapcenske typy, inklinujuce k nezodpovednosti, lenivosti, vsetko na lahku vahu, radi robia dlhy, vecne trcia za PC a pod...

Neviem, co ti k tomu este poradit, asi len to, ze casom si uvedomis, ze aj ty sama mas svoje potreby a najmä aj ty mas slabe body, miesta, ktore nie su silne, ktore len 'museli byt' silne, lebo to od teba vyzadovalo okolie (rodina najmä) a v skutocnosti si sla (mozno aj roky) za hranice svojich sil a si z toho vycerpana.

Kazdy clovek,aj silny jedinec, potrebuje aspon obcas oporu a pomoc.
Aj ty.
Skor si daj pozor na to, aby si nebola vyuzivana, zneuzivana, aj v praci, kolegami, sefmi, lebo asi patris medzi tie kone, ktore tahaju, vedu a vela zvladnu.

Magy

Maoam - to zameranie os. syn. je v takom pripade mierene specialne na muzov s naslednym vztahom, manzelstvom atd.
nemyslim ale, ze by to bolo len vychcou ci utlakom, niektore to maju aj v sebe ako povahu.

milli11

Maomam,

ja som bola najstarsia z nasej generacie a stale som musela davat pozor na mladsich bratrancov a sesternice. Dokonca som viac ako prve 4 roky svojho zivota bola jedinacik, nemala som prve styri roky ani surodenca, ani bratranca, ani sestericu. Aj neskor som sa dokazala lepsie bavit s dospelymi ako s rovesnikmi. V 14, ked dievcata zaujimaju skupiny a herci, mna zaujimala politika a politicke dianie vo svete. Takze na tvojich slovach nieco bude.

A co sa tyka chlapov, s ktorymi som randila, vsetko boli najmladsi zo surodencov. Neviem, preco som prave takych pritahovala? Pritom som stale snivala o takom, co bude starsi zo surodencov a ten zodpovedny. Chcela som sa oslobodit od zodpovednosti, chcela som byt ja ta, na ktoru treba davat pozor. Ale nevychadza to.

Maoam

MAGY: v suvislosti s tou definiciou Osetrovatelskeho syndromu sa da vlastne povedat, ze su to zeny, ktore nehladia na seba samotne, ale blaho a prosperita inych je pre ne na prvom mieste.

Myslim, ze je to sposobene vychovou a utlakom, ktore tieto zeny v minulosti zazili na vlastnej osobe, rsp. boli vedene k tomu, ze nesmu prejavit naznaky zdraveho egoizmu (idem za tym, co je pre mna dobre, prospesne, hladim na svoje potreby a aj si ich plnim, aby som mohol zdravo fungovat a zit), ale bolo im to roky vtlkane do hlavy tak, ze je to nespravne, zle, ze sa tym previnia voci inym atd...

Tieto zeny sa teda od piky musia ucit fakt, ze zdravy egoizmus a starostlivost o seba (nemyslim na ukor ineho, ci 'ist cez mrtvoly'), ale proste v zdravej miere ja dokonca nevyhnutne k prezitiu.

Mnohi muzi, ktori su napr. chronicky nezamestnani, chudacikov iba hraju a v skutocnosti su velmi vychcani a s absolutnym pokojom nechaju svoju obetavu a snazivu priatelku ci manzelku roky makat a oni si doma roky vyvaluju gule, hraju PC-hry a este na zenu nastekaju, ked po 12tke pride domov z prace :DDD.
Namacaju ich do dlhov, problemov, je to komplikovana tema.

Maoam

Mimulus, no to je uz na inu debatu a sem to nepatri.
Moj zivot by si nechcel mat.
Ale ano, mala som tu cest stretnut v nom par ludi, ktori stali za to.

Maoam

Magy, ach tak :-).
Ale tak vynimky potvrdzuju pravidlo.
Ja viem, ze jestvuju ludia, ktori su zalozeni inak, ako drviva väcsina. Minule to tu opisala Anjelik*.

Mimulus

Maoam krásny a ako píše Magy si rozprávková bytosť - kde si bola keď som ja hľadal skutočných priateľov? Ale mala si očividne pekné detstvo a skvelých kamarátov :)