Šosovica na tvari odstranena laserom

Príspevok v téme: Šosovica na tvari odstranena laserom
bububu99

Ahojte, mam na tvari sosovicu ktoru si pojdem dat odstranit laserom a chcela by som ist aj do solarka. Tak sa vas pytam ci mam ist pred odstranenim do solarka alebo po? Kedze pisu ze sa do solarka nesmie ist ked sa nieco odstranovalo laserom, ze tam je koza strasne citliva na ziarenie..a keby som isla najprv do solarka bojim sa ze po odstraneni tam budem mat viditelnu jazvu kedze okolie budem mat hnede. Tak co teda? Dakujem za vase rady :-)

bububu99

peta111: Tak ďakujem teda :) Alebo by som to spravila tak že najprv pôjdem do toho solarka .. ale dvakrát a to bude stačiť :) myslím že ma tak ani do tmava neopáli .. takže mi ta jazva ani nebude moc vidieť .. či ???

peta111

..ono sa v podstate mozes opalovat, len si to natieraj vysokym faktorom (cez zimu 30, leto 50)...ja radsej neriskujem, len to som chcela povedat :) a pozor aj na extremne teploty- mraz, sauna atd...

peta111

.... zelazi, ci budes mat v lete tu jazvu cervenu... ja mam cervene jazvy 2 roky... moja znama, co si davala ked aj ja, tam uz nic nema...

peta111

no kym je jazva cervena tak nemozes ju vystavovat slnku... po 4 mesiacoch neviem neviem... a ved to musis byt za kazdu cenu opalena? aby si nelutovala..chces byt kocka a aby si neplakala...radsej pockaj..alebo samoopalovak si daj...aj mne sa paci opalenie ale zvazila som plus minus...

bububu99

Peta111 : a keď už nie je červená ?? tak už mi nezhyperpigmentuje? akože keď počkám tak 4 mesiace tak už pohode potom môžem výjsť na slnko že ?

peta111

ja som 2 roky po odstraneni znamienok a stale si na to davam 50 faktor... kym je jazva cervena, nemoze na slnko..lebo ti zhyperpigmentuje... takze tak :)

Magy

ako dlho cakat po operacii si musis skonzultovat s tym lekarom, ktory ti bude robit tu operaciu a prip. s dermatologom. my tu nevieme, presne aky typ pokozky mas, ako citlivu, aka velka je ta sosovica, aky typ lasera sa pouzije atd.