Citricidal

Príspevok v téme: Citricidal
ke1va

Dobrý deň,

kúpila som si CITRICIDAL (priešiel mi z CZ). začala som si s ním vyplachovať ústa. Hneď po prvom vypláchnutí ma rozbeleli celé ústa. Jazyk na špičke červený a neskutočne páli, ďasná červené a s bielymi pluzgierikmi, neskutočne pália. Ani po zjedení čili papričiek to nieje takého hrozné. Už to trvá 3 hodiny ani rozprávať nemôžem ukrutná bolesť. Je toto normálne? Riedila som podľa návodu. Ďakujem

RNG

Ja odporucam koncentraciu ovela vyssiu, lebo v tele sa to rozriedi A to nielen kloktat, ale aj pit, kedze streptokoky nie su len na povrchu sliznic ale aj inde v tele
Roztok, co odporucam je 35 kvapiek citricidalu (pravy citricidal, co ma jasne napisane ze obsahuje quaternialne zluceniny, a nie ine znacky) do litra vody To je zaroven aj denna davka na pitie, moze sa pouizit aj na kloktanie(a potom prehltnut, nema zmysel to vyhadzovat)aj na kvapky do nosa, oci usi aj na ropzne povrchove pouzitia a vyplachy. Toto je koncentracia okolo 700 ppm, co je dost aj po zriedeni na streptokoky atfylokoky, escherichie coli a ine. A po rozriedeni 2-3 krat v zaludku to vojde do criev uz tak zriedene, ze neznici probiotika, tj ked to nepijes naraz a po velkych glgoch, ale postupne roztiahnute na cely den po malych glgoch.

Mum

Ešte otázka k cintricidalu. Na zničenie streptokoka stačí tú koncentráciu podľa odporúčanej tabuľke kloktať? Ako často denne?

RNG

Mum, jedna kvapka 60% citricidalu obsahuje zhruba 2.1 mg citricidalu, tj da ti do litra vody roztok koncentracie 2.1 ppm
Rozrok citricidalu co bezne odporucam, tj 35 kvapiek na liter vody sa pije po malickycyh glgoc, pocas celeho dna, povedzme kazdu 1/4 hodinu glg.

Mum

Chcela by som sa ešte uistiť ohľadne riedenia roztoku. Na proteus mirabilis 6mg je koľko kvapiek na liter vody? Na streptokoka 60 ppm je koľko kvapiek na liter?
Pripravený roztok mám piť ľubovoľne často počas celého dňa alebo v nejakom odporúčanom množstve napr. 3-krát denne ?

RNG

Podla tabuliek, propteus mirabilis sa da znicit uz koncentraciou praveho citricidalu 6 ppm. Task slaby roztok neznici prakticky ziadne Probiotika.
Ale znici escherichie coli, stafylokoky a roztok 60 ppm znici aj streptokoky, 80 ppm aj candidu. To mas 4-5 kvapiek toho praveho citricidalu na liter vody.

RNG

Simon, 5 kvapiek na lyzicu vody=15 ml je besne silna komcentracia, co by som pouzil len na plesen na nechtoch na nohach. To je amo 333 kvapiek na liter vody, co by bola koncentracia vyse 6600 ppm!
Samozrejme ze to stipe.
Spravny roztok je 35 az 70 kvapiek na liter vody, tj zhruba 4 az 7 kvapiek na deciliter.

RNG

Ked pijes roztok citricidalu po malickych glgoch pocas celeho dna, tak ti neznici probiotika v crevach. 3 hodiny po dopiti citricidalu mozes zobrat na noc kvalitne probiotika napr s jablkom.

RNG

Citricidal z Biochem research je ten na ktorom je napisane, ze obsahuje quaternialne zluceniny.A ten je ucinny, ako to najdes cez google.sk pod rng, citricidal, kde mam tabulky na rozne mikroby rozne koncentracie citricidalu. Bezne odporucam 35 kvapiek do litra vody, co je asi koncentacia 700ppm(700 mg citricidalu na liter vody.)

Mum

Dobrý deň RNG, rada by som sa opýtala, či môžem podľa Vášho názoru užívať citricidal v predpísanej koncentrácii na proteus mirabilis, ktorý mi bol nájdený v pošve. Mám totiž histamínovú intoleranciu. Posledných 7 mesiacov užívam probiotiká trikrát denne po jedle.Som na nízkohistamínovej diete. Nezabije roztok citricidalu dobré baktérie v čreve?
Vopred ďakujem za odpoveď.

Šimon24

Dobry den,
Spravil dom si obklad z citricidalu na boľavé ďasno kde je otvorená rana. Obklad som mal priložený cca 5min. Dávkovanie bolo tak, ako bolo odporučené (na polievkovu lyžicu 5 kvapiek). Stále ma to stipe asi to bolo dosť koncentrované..da sa to nejako zneutralizovat Lebo stlmiť ?
Dakujem