Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Robim hlupost ale...

Príspevok v téme: Robim hlupost ale...
Zentiva

ale je to ako v nejakom sialenom stave ked idete hlava nehlava a neuvazujete nad nasledkami.
Mam 23r, bakalara a hned po statniciach som si nasla pracu. Praca v oblasti perspektivnom, dynamickom a s velmi zaujimavymi moznostami karierneho postupu. Nedaleko nasho mesta,kolektiv fajn, stravovanie.. a pre absolventa so zaujimavym platom. ja si velmi dobre uvedomujem co to znamena, mat v tejto dobe stabilnu pracu, fajn plat a to ako takmer neskuseny absolvent! Co by ini za to dali. Zarabam viac nez mama.
ale ja to tam uz nevydrzim. neviem vysvetlit preco, proste ma to ubija. cela ta problematika ide mimo mna, nevidim v tom zmysel, proste nic. doma si stale vravim ze som tam pre peniaze, ze to musim vydrzat ale ked som tam, tak proste to nejde, ako v klietke, dusim sa, niekedy na zachode placem, trasie ma, strasne pomaly ide cas, alebo strasne stresy (neustale problemy za velke peniaze) a desi ma predstava stravit tam dalsie tyzdne. zmluva bola na dobu urcitu s tym, ze ak budu spokojni ponuknu mi stabilne miesto na neurcito. coskoro ta doba uplynie a dali mi take naznaky ze maju zaujem. a ja coraz viac premyslam co im na to odpoviem. ked poviem ano je to akoby sa klietka zavrela a zamkla. doma by vsak boli velmi radi. bolo by to take ,,spravne,,. uvedomujem si ake hovadiny pisem a ze by ste si to vymenili so mnou kludne. len to proste nechce aj moje vnutro pochopit. normalne sa ma zmocnuje triaska. ja vidim v praci zmysel zivota, ja musim pracovat, byt aktivna, aj dusevne, byt prinosom, vidiet vysledky, robit nieco potrebne alebo kreativne, robit ludom trebars radost, alebo nieco co je nutne. peniaze su dolezite iste, ale mne ked ostanu nazvys aj tak neviem co s nimi. nemam moc zalub. riesenie je jednoduche - odid z tade...ale kam. s mojou skolou a praxou som odsudena len na dalsie kancelarie... roky a roky. preto kazdemu odporucam, mat perspektivu nie je vsetko. treba mat aj pokoj a pokoru v sebe.

flegma

asi, inac mi to nejde do hlavy ... no dievca, mala by si zacat aj zit, nie len makat, takto ti zivot utecie ani sa nenazdas...a ako sa vravi, radsej neskor ako neskoro

xxy

mala by si si najst cas na seba. pretoze z vysokeho tempa ti raz prepne. ja sa necudujem, ze ta to nebavi, musis nieco v svojom zivote zmenit, aby ta zacal bavit, aby si sa aspon niecomu tesila, mala z niecoho radost. to, ci zmenis pracu, pojdes este na skolu, ci si najdes chlapa, nejaku aktivitu, co ta bavi, ci uz telesnu alebo dusevnu, to je len na tebe.

Zentiva

uz tam robim vyse pol roka...ale aby ste si nemysleli, nie je to moja prva praca. uz som dva roky popri skole pracovala na plny uvazok, plus na strednej brigady od pracovne az po inventury.
myslim, ze som to uz spominala, ale ja zaluby nemam. trocha ma bavi citanie ale to len tak obcas. neviem ani kedy by som si nasla cas na hladanie nejakych. vstavam o piatej, vraciam sa domov o siedmej. musim rychlo upratat, navarit, o zvierata sa postarat, aspon chvilku byt s mamou ze ako sa mala a ostane mi tak hodina volneho casu, ktoru obetujem sprche a prezleceniu do pyzama. o desiatej idem spat aby som rano aspon oci rozlepila.co sa tyka vikendov, sobota je u nas pracovna, v nedelu sa spamatavam z tyzdna. ideme na navstevu babke, sestre na vystupenie a koniec dna.
neberte to ako vyhovorky, ale ja si musim najskor splnit povinnosti, potom mozem mysliet na zabavu

my opinion

ako ta ja chapem! tiez ma predstava kancelarskych prac ubija, i ked ukoncena skola ma tam nasmeruje. skoda, ze som sa nerozhodla skor pre nieco ine, velmi ma fascinuje a bavi veda, labaky, ale bohuzial, nemohla som si dokoncit taky obor aj ked osm ho zacala studovat ako druhu vysku, lebo sa mi zdravie rozsypalo a mam uz vela rokov zacat neskor zas od zaciatku tam. celkom vazne rozmyslam, odrobit zopar rokov aj v takej praci a potom ist do zahranicia, venovat sa roznym humanitnym ci enviro projektom, len skratka byt uzitocna a v terene, stereotypna byrokraticka praca nie je pre mna to prave. nemusim zarabat vela, mne netreba vela toho ku stastiu, ale robit nieco zmysluplne

miso 99

no vitaj v realnom zivote ! ja som pracoval v kancli a po 4 mesiacoch som musel odist ... hnus... cely den sediet na riti a cumiet do pc .... clovek by si pomyslel ..aha sacko, kavicka pohodicka ... ale myslim si ze to je problem slovenska co sa tyka tej zataze ze za par stoviek ta tu idu zozrat .... a preto ja padam prec ... aspon nacas ...

kafe

dievča, dievča, ty by si chcela nie 2 v jednom, ale všetko v jednej práci. Ale to sa podarí málokomu. Byť duševne aktívna, kreatívna či potrebná môžeš byť vo svojom voľnom čase, cez víkendy, môžeš robiť dobrovoľníčku.. tak to robí drviva väčšina ľudí. Jedna práca ich živí a to čo ich baví, tomu sa venujú vo voľnom čase. Máš naozaj skvelú príležitosť byť nezávislá a v kľude a pohode sa venovať záľubám/pomáhaniu/niečomu kreatívnemu. Odísť z tade nie je riešenie, len vojdeš z dažďa pod odkvap, lebo - z čoho chceš žiť? To chceš visieť rodičom na krku, len preto lebo chceš byť kreatívna? Tak začni kreatívne rozmýšľať ako skĺbiť to čo CHCEŠ a čo ťa napĺňa s tým, čo MUSÍŠ, aby si jednoducho prežila. Tvoj stav je podľa mňa prechodný, pracovná realita ti trochu vyrazila dych, ale prosím ťa, daj tej práci šancu a stanov si limit - ak ani po 6 mesiacoch to nebude lepšie a nedokážeš si zvyknúť, jednoducho dáš výpoveď a odídeš. Žiadna klietka sa nezavrie, netrep sprostosti. Si slobodný človek, len ty sama sa zväzuješ svojimi predstavami a obmedzeným vnímaním. A pritom máš TOĽKO možností a dôvodov na radosť a spôsobov ako si spraviť radosť, či robiť AJ to, čo ťa baví.
Kontrolná otázka: to, že potrebuješ "byt aktivna, aj dusevne, byt prinosom, vidiet vysledky, robit nieco potrebne alebo kreativne, robit ludom trebars radost" to je stále len v tvojej mysli, alebo si tak fungovala už popri škole? Ak si tak dokázala fungovať popri škole, neni problém fungovať tak ďalej aj popri práci. Ak sú to len tvoje fantasmagórie, že ty si len myslíš, že niečo také potrebuješ, tak schválne to najprv vyskúšaj, aby si nebola prekvapená, keď zistíš, že ti to vôbec ale vôbec radosť ani naplnenie neprináša.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Robim hlupost ale... - Fórum - ZDRAVIE.sk