Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

O com to dnesne skolstvo je?

Príspevok v téme: O com to dnesne skolstvo je?
zdradca

Vcera som sedel s kamosom pri pive a bavili sme sa o vysokych skolach,Naco ich vlastne studujete? Horko tazko sa mu podarilo dostat syna na vysku(nebudem menovat),kedze nie je nejak zazobany.Ale chlapcovi to na strednej slo, tak chcel ist studovat dalej.Asi po dvoch tyzdnoch sa rozhodol, ze s vysky odide a to potom, ked zistil ako to tam je.Prvy sok stary ucitelia co by nebol az taky problem, keby oficialne dvaja s nich nepovedali, ze ak chcu ziaci spravit skusky tak, ze oni pod nejakych 300eur nejdu.Od starsich spoluziakov co uz prvy rocnik odskakali tak mlady dostali zoznam ucitelov kto za kolko da spravit skusku.Jasne len nahladnut potom sa to znicilo.Ak nedas nezajem, ze si super ziak,koncis. Ja neviem to zabudli ty ucitelia ze väcsina s nich vystudovala za slaninu a vajicka ako sa vravi? A teraz idu mladych zodierat?
Ale potom sme sa zhodli s kamosom, ze aby sa ty stary tam udrzali musia oni podplacat tych hore, ze je taky zacarovany kruh.A oni vedia, ze väcsina s tych co skoncia aj tak budu nezamestnany.
Tak mu jeho syn povedal, ze on si nemoze dovolit, vziat mamin a otcov prijem a podplacal ucitelov na ukor, ze nebudu mat zaco zit a platit vydavky.Ked dal ziadost , ze odchadza tak sa dozvedel , ze uz je osmy.Potom po tyzdni sa na facebooku od spoluziakov dozvedel, ze uz ich odislo dvadsat.Dostali pisomku a pohorela väcsina a na otazku co dali ucitelovi, ze oni to vobec nepreberali co bolo na pisomke dostali odpoved, ze vysoka skola nieje pre lenivych co nechcu sa samostudovat.
Tak som vravel kamosovi ja som uz dlchsiu dobu vonku a stretol som v UK chalana co mal pravnicku v Blave a jazdil s kamionom,chalan s lesnickej so Zvolena v sklade jazdil s upratovacim vozikom,kocky s ekonomickej,s pedagogogickej robili casnicky ci chyzne v hoteloch,opatrovali deti ci starych atd atd. Stredoskolakov co som postretaval co pracuju vonku ani nepocitam.Tak vlastne oplati sa mladym studovat,ked perspektiva je nulova? Podnikatel od vedlajsieho stola vravi,Pre mna je lepsi stredoskolak co uz ma nejaku prax ako vysokoskolak co nema ziadne skusennosti, ale finnancne su velmi narocny.
Na zaver chcel som ukazat kamosovi co robia vysokoskolacky napr.studujuce v Blave,Trnave, Ziline v Kosiciach a inych mestach,ako by sa ich mamky cudovali co robia ich zlate dcerusky za tzv brigady,ale to je uz iny pribeh.
Studenti necudujem sa Vam, ze prepadate depkam ci inym psycho stavom,ked premyslate nad buducnostou.
sorry za pravopis ale musel som to napisat

youki

podla mna je to kazdeho osobna vec. Poznam ludi co studuju lahke skoly kvoli diplomu a poznam ludi, co studuju na fakulte (tusim jedina na SK), ktorej tituly su medzinarodne uznavane: www.equark.sk
Ta fakulta je velmi prisna, ziadne podplacanie a titul len tak hockto nedostane (viem z vlastnej skusenosti).

Tym chcem povedat, ze na SK su aj kvalitne skoly a je na kazdom, akou cestou pojde, ved je to jeho zivot. Moze sa trapit 5 rokov v skole alebo nasledne s titulom cely zivot. Ale vacsinou nadavaju prave ti, co si zvolili lahsiu cestu.

Kvety zla

zdradca, ak chces ucit v UK potrebujes mat specialny kurz, a je jedno aku vysku mas skoncenu - asi preto na tu holku pozerali ako na debila :) pekne ze si nasla sponzora co jej ten kurz zaplatil (lebo to nie je "normalna" vysoka skola, ale len certifikat). Inac studenti z EU by nemali byt nijako znevyhodnovani v ostatnych krajinach EU... pokial viem.
ale zas, ja studujem na univerzite v UK cize vela toho o slovenskych vysokych skolach neviem.

flegma

dnesna doba je taka, ze decka chcu ist cestou najmensieho odporu a nestuduju to, co by ich mozno aj zaujimalo, ale to, kde sa da titul dosiahnut najlahsie a potom, ako xxy pise, ma titul fakt barskto... a skoly typu ekonomika, manazment, socialna praca, masmedialna, pravnicka tu chrlia vystudovanych ludi na kila, ktori sa nemaju kde uplatnit... jasne, ze taketo skoly v zahranici neuznavaju, sak tam sa za hlavu chytaju, ako moze mat ekonom titul inzinier, ved vsade vo svete su inzinieri len z technickych skol
je tu proste jeden velky bordel a chcelo by to poriadny buldozer :)

xxy

suhlas.. vystuduje barsaky debil, len nech ma prasule na podplacanie. a aj tak vsetko uteka za hranice, lebo na svk sa dostojne zit neda

zdradca

flegma je to ekonomicka na Vychode,mesto neprezradim.
Vies oni to nepovedali pred celou triedou, ale cez svojich,, hovorcov,, ci ritolezcov, aby to mladym oznamili. Ale kaslat nato.Jeho syn odisiel a viac to neriesi.
Mas pravdu tituly s nasich VS vo svete nikoho nezaujimaju,viem to, lebo stretol som kocku co mala skoncenu VS na Slovensku a v UK chcela ucit. Po predlozeni potvrdeni o skonceni studia cumeli na nu akoby prisla s inej planety.Tak si nastastie nasla starsieho anglana co jej studium na VS v UK sponzoroval. Dnes po rokoch su uz manzelia ona uci na strednej skole a zije si super.
Ale ake uplatnenie maju dnesny absoloventi v realnom zivote?Ak nechcu vycestovat a robit hoc aj menej kvalifikovanu pracu? Urady prace su plne inzinierov a viem, ze niektori aj zataja, ze maju ukoncenu VS, len aby dostali pracu,hoc pre absoloventa SS.
Pekny vecer

youki

Nie vsetky VS skoly su take. Ja chodim na skolu, kde by si to ucitelia nedovolili, z nasej fakulty vyhadzuju ludi so zakazom studia na dalsej VS, ked im najdu tahak. Ucitelia sa so studentami skoro vobec nepoznaju, testy sa opravuju zvacsa anonymne, ustne skusky ani nemame - vsetci pisu naraz jeden pisomny test (casto na pocitaci).
Treba si vyberat normalnu VS, idealne univerzitu. Pre mna osobne nemaju tituly z niektorych skol na Slovensku vobec ziadny vyznam, nastastie sa coraz castejsie stretavam s tym, ze zamestnavatelia chcu vidiet nielen titul, ale aj skolu, na ktorej bol ziskany. Takze to vidim pozitivnejsie.

flegma

tak mna by ta vyska, kde su taketo praktiky, zaujimala, je to anonymne, preco nemenovat
lebo tipujem, ze ide o sukromnu skolu niekde v sladkovicove alebo podobnej prdeli... tam sa nieje co cudovat, ze to takto funguje
problem je v tom, ze dnes uz bude vyzadovana vysoka skola pomaly aj od upratovacky plus plynule dva cudzie jazyky. a tak tu rastu pochybne vysoke skoly ako hub ypo dazdi a ich urovni ani netreba velmi polemizovat

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

O com to dnesne skolstvo je? - Fórum - ZDRAVIE.sk