Ťažká depresia

dpk

Dede222: Mas na svoj nazor narok, aj na to tvoje smiesno. Bez ironie.

Ja s tebou nesuhlasim, s tym jak jednoznacne selektujes to, ze kto vie o com to skutocny boj a prekonavanie skutocnej tazkej depresie je a kto este nie a co taky clovek riesi a co nie. Ak privadza cloveka denno denne minutu za minutou do tazkej depresie jeho telo, konkretne vyzor...tak je to proste fakt - pricina. To, co vravis ty ohladom toho, ze depresiou postihnuty clovek je rad ze preziva, to uz je dosledok a vysledok nejakeho boja, odporu sa poddat...ak to teda nevzda a nesiahne ku krajnemu rieseniu ako pises.

symptomi skutocne tazkej depresie, ktore popisujes, mavaju ludia z roznych pricin, situacii a v roznych variaciach. niekto proste dostane k.o. slehu z lavej aj pravej strany bez varovania a navalom.... v niekom sa to zasa tlakuje a vari postupne a ked uz je kompletne vystaveny tak to buchne a to len teprve zacina jizda. preto v suvislosti s tymto polemyzovat o tom, kto to ma skutocne najhorsie a kto nie, mi pride od teba mierne nefer, ale myslim ze ti rozumiem.

Dede2222

Čítajúc niektoré riadky, mám pocit, že podstata témy stratila kdesi v polovici. Pri diagnózach, kde ruka v ruke prichádza depresia, bez akéhokoľvek varovania, pôsobia niektoré príspevky priam smiešne. Ten, kým lomcuje depresia, asi nerieši, čo teraz ako vyzerám a pod., ale je rád, že prežíva, teda pokiaľ nesiahne ku krajnému riešeniu. Dnes som bola u psychiatra na kontrole, pozrel na mňa a vedel, že koľká bije, nepotreboval sa ani spýtať. Asi nie je dôležité, čo si kto myslí, že je depresia, ťažká depresia, u každého je to subjektívne. Niekto je na prášky z toho, že mu nevyšiel deň, niekto, že pes ocikal koberec, ale ten, koho depka prepadne zo dňa na deň a doslova nasadí K.O., tak ten vie o čom to celé je...bez spánku, bez jedla, bez východiska, bez akejkoľvek iskry nádeje..žije ale pritom nežije...a to je len slabo popísané šero v živote...

dpk

ahojte depkari, reku ze pridam aj ja jeden anonymny prispevok takto vecer z nudy.

mam nieco cez 32 a s depresiou zijem nevedome xy rokov, a posledneho pol roka uz vedome. od psychiatra som vyfasoval AD. Necitim ze by zaberali, popravde ani nemyslim ze niekedy nejake zaberu, bo moj problem nikdy nevytesni daka tabletka ci ina naladovka.

btw, dovod depresie: moje telo plne defektov v ktorom ma nebavi zit. tak strasne by som chcel mat normalne,hociake priemerne muzsky muzne telo...zial...v minulosti, ked bol ten jediny vhodny cas to riesit, som to neriesil iba odkladal a zakryval pred tym oci a skryval sa, lebo som sa hanbil. v tych casoch nebol internet ako teraz, nebol ani zdaleka taky pristup k informaciam, aky je dnes. ale nevyhovaram sa na to. vynim iba sam seba...ze som bol taky blby a koli hanblivosti nedokazal vyhladat odbornu pomoc (endokrinolog a pod). ach jo....nikdy si to neprestanem vycitat, nikdy. dnes som mohol byt normalne vyvinuty a mat spoko lajf.

mam celkom normalne platenu stabilnu pracu, s frajerkou spolocnu domacnost, relativne som zdravy zatial....zial nedokazem si to vazit natolko, aby som mal z toho radost a povzniesol sa nad svoje potreby a tuzby voci mojmu vyzoru.

neviem co som...egoista, egocentrik, slaboch s nejakou socialnou fobiou....neviem. viem len ze takto zit nechcem. nevzdavam sa ale, aj ked niekedy je to na maslu...hlavne v lete ked je vsade tolko ruchu,vesela a obnazenych tiel, ktore mi pripominaju este viacej, ze ja som daky zvlastny hybridny druh. nedokazem moc chodit medzi ludi...cim vacsi dav tym viacej trpim. niekedy nedokazem ani zapnut tv, bo zasa v nej najdem iba samych normalnych az polodokonalych ludi...atd atd. vyhybam sa niekedy aj mojej rodine a priatelom takmer celkom...mam este vobec nejakych? hah :).

viem ze je na zemi vela ludi, ktori maju vacsiu smolu ako ja, a mal by som si vazit ze mam 2 ruky a dve nohy a pod...ale poviem vam....taketo "utesovanie" neuznavam ani nemam pre neho moc pochopenie.

a vsetkym vam depkarom co tu pisete...nech su priciny vasich depresii akekolvek...prajem vela sil a bojovat bojovat a este raz bojovat! :)...a to hlavne so sebevrazednymi myslienkami, to su najvacsie kurviska...nabadaju vas, nech uz mate pokoj a klud, ale treba ich proste nejak preckat...samovrazda neni riesenie. kua ale tu mudrujem do prazdna :)), ale az najblizsie na mna pridu stavy a budem skrabat steny a triast sa dakde v tmavom kute...tak mi mudrovanie velmi rychlo dojde :)).

[zruseny22]

Ja som mesiac doma, nechodím ani von, celé dni som doma, stáva sa, že aj celý deň v pyžame, len čo sa večer osprchujem:( V sobotu ma čaká skúška, nedokážem sa sústrediť, stále mi odbiehajú myšlienky, je to hrozné, neviem ako ďalej, neviem sa nejako vzchopiť. Užívam aj lieky, ale mám pocit, že to vážne nepomáha:(

Xdi

Kto hovorí o depresiach a hudba mu nepomáha, alebo výlet do prírody ho nepoteší, ten o depresiách nič nevie.

Ozajstná depresia je:
V noci max.2 hod. spánku, vstať nemôžem, do ničoho sa mi nechce a keby som nemusel dýchať, tak by som prestal. Čo je najhoršie pociťujem túžbu nezit, iba Božia Láska nedovolí mi tento čin spáchať. Takto som to prezil ja. Vďaka Tebe Milostivý Bože.