Ťažká depresia

zewa

Meretseger dobre vies, že sa to dá zvládať. Tak sup zajtra na kontrolu a hlavne neupadaj. Aj s depresiou sa dá žiť. A ked sadnú lieky, tak aj celkom pekne :)

Meretseger

Dva týždne užívam opäť AD a je mi horšie a horšie - na kontrolu by som mala ísť o týždeň, ale idem zajtra. Už nie som schopná ísť do školy, nejem, som desne unavená, len prežívam... Oh, ľudia, ako je s depresiou na svete veselo!

zewa

Ak by to bolo naozaj zle, kym pojdes na kontrolu, tak zavolaj a objednaj sa skor. Mala som fazy, ked som potrebovala maximalnu davku, aby som mohla fungovat, ale teraz mi staci taka obycajna a casom uz hadam ziadna :) Takze ak sa aj neulavuje hned, nevadi, treba len najst spravny pomer pre teba. A bude fayn.

misfit

Ráno beriem Alventa a večer Rispen a na kontrolu idem 26. a v prvom rade myslím teraz len nato, kedy sa mi ulaví, lebo mi je strašne, strašne zle, úplne som mimo, nedokážem ani rozmýšlať...len nech to prejde.

zewa

Mne sa ulavilo. Kedze su to uz tri tyzdne, mali by ti lieky pomaly zabrat, teda az mas AD. Ake to vlastne beries? Nazov a mnozstvo? Kedy ides na kontrolu? A niekedy je treba zvysit davku, takze to este chvilku vydrz, ale ulava pride ;)
A naozaj ti odporucam psychoterapiu a este k tomu, ked sa to tyka minulosti a robi ti to problemy aj v pritomnosti.
Riesis to, takze musi prist nejake zlepsenie. Si na dobrej ceste.

misfit

Nechcem to tu rozpisovať a to sa vlastne ani nedá, je toho strašne vela. Ale povedzme, že minulosť je príčinou.

A naozaj sa mi po tých liekoch ulaví? Lebo mi je momentálne strašne, strašne zle.

misfit

Tie lieky neznášam, ale asi by som ich mala brať keď už mám fakt ťažkú depresiu, už som na tom fakt zle.

zewa

Čoskoro by sa tí malo ulavit vďaka liekom. O depresii sa hovorí, že pokial nezazijes, tak nepochopíš. Ale dá sa s nou žiť :)

misfit

No, lieky neberiem dlho asi 3 týždne. A ja fakt nemôžem uveriť tomu, že je to depresia čo mi tak ničí život, lebo tak všetko strašne zvláštne prežívam a vnímam...ale každý to asi prežíva úplne inak.