Daju sa premoct 3 zavislosti naraz?

Príspevok v téme: Daju sa premoct 3 zavislosti naraz?
xyhy

Takze,doteraz som bol tuhy fajciar,alkoholik a tvrdy gambler, rozhodol som sa tomu dat stop, je to uz dva tyzdne co som nehral a nepil, od vcera nefajcim.. Je to tazky boj,abstaky z toho vsetkeho su hrozne,potim sa a klepem ,nedokazem ani komunikovat.. Minuty su pre mna hodiny.. Da sa skoncovat s troma zavislostami bez odbornej pomoci naraz natrvalo? Snazim sa byt co najsilnejsi,drzte mi palce

Magy

nezavisla - je mi luto, ale mylis sa ty. prepadnut tvrdej droge je pomerne lahke a zavislakom sa dokaze stat aj ten, ktory inak nema predispoziciu zavislosti z genov. byt tazky zavislak na alkohole, gamblerstve a aj nikotine je vec uplne ina. su to lahke a najme legalne drogy. zvlast alkohol a tabak su tu cele starocia az tisicrocia, ludsky organizmus uz stihol za ten cas zaregistrovat tieto drogy. ak nevies, co je gen zavislosti, daj si prosim google a napis "gén závislosti". a studuj. je toho tam kopec, podlozene vedecky.
ak to chces rychlo, nech sa paci:
vat.pravda.sk
zpravy.idnes.cz
a ak chces nie bezny spravodajsky server ale odborny, nech sa paci:
drogy.doktorka.cz

nezavisla

Magy: Ach to co za blbost tu pises , ze vyhrate bude mat az ked umrie. Bola som zavisla na pervitine,co sa ani zdaleka neda zrovnat s cigami , gemblerstvom a alkoholom. Sama podotykam sama som sa z toho dostala. Prve dva roky boli sice tazke, ale dali sa zvladnut, clovek ked chce dokaze uplne vsetko. Lenze malokto ma taku pevnu volu, aby to sam zvladol. Ja som nikdy s tym nebola u psychiatra,alebo na lieceni.Proste som si povedala a dost a odvtedy som si ani raz nedala. Prosim ta ked budes na niecom zavisly, tak vtedy tu pis, dobre.

Mirek

Pokial to chces,tak to zvladnes aj sam.Poznam zopar dlhorocnych fajciarov(cca 45 rokov fajcili)a zo dna na den prestali,bez akejkolvek pomoci.Treba len chciet a odolat.Idealne si najst nejaky konicek,sport ktory ta bude bavit a vyplni ti volny cas,aby si nemal cas mysliet na tie zavislosti.

lost

tak su lahko dostpupne..
ale vezmi si, ze staci si povedat, ze "ok, hypoteticky co ak si dam?" "no potom to budem lutovat, bude mi zle a zas budem v prdeli" ... "tak si radsej nedam ! pockam hodinu a ako keby som si to dal, a nic mi nie je a je mi fajn"

proste "na just" stoj co stoj odolavat :) naveky

nebude to problem.

Magy

xyhy - fakt drzim palce, ale problem je, ze vsetky pokusenia, ktorym sa snazis s vypatim sil odolavat, su lahko dostupne, vsade navokol a ako poznam pozadie zavislosti, budes s tym bojovat do konca svojho zivota, lebo je to cast teba sameho. svojim sposobom sa da povedat, ze naozaj vyhrate budes mat, az umries. potom ta uz ziadne pokusenie nebude mat sancu zlakat.
predispozicia k zavislosti/tiam je dana geneticky. niekto sa napije (alkohol), da cigaretku, prip. hodi do automatu mincu a nespravi to s nim absolutne nic. a inemu staci jeden poharik, privonat k tabaku alebo len pocut zvuk cinknutia vyherneho automatu a v mozgu sa mu nieco prepne a je uplne ako zmyslov zbaveny a v tranze.
budes to mat tazke. velmi tazke. ano, da sa to zvladnut aj bez odbornej pomoci, ale ak na to budes sam, tak fakt tazko. nemas nikoho, kto by pri tebe stal? manzelka, deti...
prve dni a tyzdne su najhorsie. presne ako pises - abstaky.
ale ani potom, ked sa budes citit uz relativne v pohode, to nebude stale vyhrate.
budes si musiet stanovit striktne pravidla pre seba, ktore budes musiet bezpodmienecne dodrziavat az do konca svojich dni.
a tym bezpodmienecne myslim naozaj bezpodmienecne!
nech sa to bude zdat komukolvek z tvojho okolia kedykolvek v buducnosti zvlastne, budes musiet nekompromisne trvat na tom, ze napr.
- tvoja domacnost je prisne antifajciarskou zonou (ani balkon!!!),
- ziaden alkohol (ani rumove pralinky!!!),
- nehrozi, aby si siel alebo hoci len prijal pozvanie do podniku, kde sa fajci alebo su v rohu nejake hracie automaty... tzn. ze skor kym prijmes pozvanie, budes musiet si najprv zistit, ci to v danom podniku je, alebo nie.
jednoducho cely zivot podriadit tzv. prisnemu celibatu ohladom tychto troch veci. o tvrdsich drogach alebo farmaceutikach nehovoriac. to je tabu "jakbysmet".
ty sam vies najlepsie, ze ak by si podlahol jediny raz v buducnosti, ake by to malo nasledky pre teba. staci si len spomenut, co vsetko sposobila a znicila tvoja zavislost doteraz.
nemusis to (v buducnosti) nikomu vysvetlovat, co robis alebo preco to tak robis. nie si povinny sa nikomu ospravedlnovat za to, ze chces zit zdravo a ze vlastne zvadzas kazdodenny vnutorny boj s tymito demonmi a budes az do konca zivota. ludi to nezaujima. ty vies, ze to je spravne a ak sa to niekomu nepaci, nech si trhne nohou.
drzim palce!!!

Slecna A.

Drzim ti velmi palce, zial bez pomoci to nezvladnes....Neboj sa vyhladat pomoc, ti ludia su tu pre teba, preto, aby ti moholi...neboj sa poprosit