Tetania - účinná liečba?

ozojo

Tiež som jeden z tých ktorý mávaj príznaky tetánie, ale ja sa budím v noci, prídeto samo zobudíma a celý som roztrasený, pritom mi strpne uplne celé líce aj ruka, rozbúši srdce,a bolí ešte aj chrbát. Myslím si že sa mi to stáva ked sa trocha prepracujem a pri dome to nieje nič vínimočné. Na môj stav už žena nereaguje a myslímsi že to necháva na mna. A to ma ubíja lebo necítit jej podporu a záujem. Potrboval som sa takto asi aj ja zdôveriť. OZOJO

Ddana

Responsive, tetania nie je o depresii, ale skôr o úzkostných stavoch a panike, preto bolo nasmerovanie na psychiatriu. V tomto prípade sa používa tzv. Kognitívne behaviorálna terapia, kde sa pacient dokáže naučiť postrehnúť myšlienku, ktorá záchvat spustí. Preto sa to vyskytuje aj v stave pokoja /môže ísť aj o nejaký podnet/. Neviem, prečo sa všetci tomu tak bránite. Sama som si prešla tetaniou, tak viem o čom hovorím. Žiadna choroba to nie je.

RNG

responsive , ked si das urobit test na mineraly v mieste, kde ta chyti krc v tom case, tak ti to potvrdi nedostatok niektoreho alebo niektorych mineralov alebo CO2 v krvi.
To, ze ti to vacsina lekarov nevie povedat ani potvrdit na veci nic nemeni, ze je to zalezitost strpnutia svalstva pri nedostatocne sirenych nervovych signalov pre nedostatok vodicov(anony, kationy) v nervovom vlakne.
Tj to nie je vec osobnych nazorov lekarov ale davno dokazany fakt meranim vodivosti nervov u zvierat, neskorsie aj snimanim priamo nervovych signalov u ludi.

responsive4

Ako mi bolo povedane neurologom, nie je to ochorenie, ale stav a ze si mam zajst k psychiatrovi.Sama som zo zdravotnickeho odboru a tak som si povedalal preco nie, ak mam depresiu asi ich potrebujem, ale vopred som vedela, ze depresiou netrpim, urobili mi testy v UK na depresiu a boli negativne, ja si ako labilny clovek nepridem. Ano stres, robi svoje, ale preco sa priznaky tetanie prejavuju v case pokoja???? Moj nazor, ani lekari nevedia, co to je a pripisuju to k nedostatku mineralov, jasne....tak som si dala urobit v UK testy aj na mineraly a hadajte, vsetko v norme.....a nakolko som uz nevydrzala, psychiatricka mi predpisala ATD na zmiernenie priznakov aj ked depresiou netrpim, po dobu 9mes.(z priznakov ubudlo a nastupili nove).Pointa uzivania ATD?.......ziadna. Vsade sa pise, ze tetania nie je ohrozujucie ochorenie, ale mne lekar povedal, ze to nie je ochorenie, ze je to stav.......

richard 34

mam tetaniu beriem lieky biston a neurol 0.25 magne b6 ale nepomahaju mam pocit ako by som mal kamen na hrudi bolesti hlavy busenie srdca atd nevie mi niekto poradit

RNG

Mozno by ti stacila aj alkalizacia, tj skoro rano, 2 hodiny pred jedlom zobrat pol lyzicky Kalinatu v pohari teplej vody. Alkalizovanie tela prida takymto sposobom prida extra draslik , ktoreho mame aj tak malo a alkalizacia zadrzi viac mineralov v tele, ktore cukry a bielkoviny odburavaju
A kalinat dostanes aj na Slovensku(KHCO3, odkyslovac vin, pozri cez Gogle.sk, firma napr farmarik.sk ho ma kilogram tj 500 pol lyziciek za 11 euro)

Tetania

Mám 21, všetky vyšetrenia aj krv je úplne OK, začalo mi to pred 6 rokmi na základe stresu a v obdobi atypickeho zapalu pľúc, plus odvtedy mi aj píska v usiach. A vždy po stresovom obdobi(momentálne vylúčenie z medicíny) na mna prídu minimálne tyzdnove stavy totálnej malatnosti a svalovej slabosti. Beriem magne b6 a v prípade ze mi príde zle, uzijem polovicu 1,5 lexaurinu. Chcela by som si objednať to na kosti od swansonvitamins, ale bohužiaľ je to z USA a je tam veľké postovne,no neviem. Chcem zmeniť aj jedalnicek, nech mám viac energie, pretože jem príliš veľa masa a sacharidov, viete mi odporučiť nejakú diétu prosím? ;) a este rozmyslam nad kupou vapnika z vajecnych skrupin,čo dostať v lekárni. Podľa vás? Ďakujem Vám za každú radu :-)

RNG

Tetania je sposobena znizenou schopnostou nervov viest elektricke signaly pre nedostatok vodicov(kationy a aniony, tj najma mineraly ako Na K, Ca,Mg a CO2 rozpusteny v celom tele.
Chybaju ce sa da doplnit, alebo adresovat priciny pre nedostatok(travenie a strava v pripade mineralov,tiez hormonalne vykyvy, ktore zhorsduju hospodarenie s mineralmi,
dychanie /stress/spanok/nervozitu v pripade ubytku CO2 v krvi.
Viac cec Google.sk pod rng, tetania a s tym spojene ine temy ako spanok, stress, hormony, prechod atd.