Polycysticky vajecnik a ziadna menstruacia

Príspevok v téme: Polycysticky vajecnik a ziadna menstruacia
verila

Dobry den. mam 28 rokov a prvy krat nemam menstruaciu uz druhy mesiac. U lekara som bola pred troma mesiacmi, dal mi vyvolavaciu injekciu, menzes prisiel a potom zase dva mesiace nic. doktor vravel ze by som mala brat hormonalnu antikoncepciu, ale ja to nechcem. podla vas je to nutne? ine lieky nezaberaju? vravel ze mam polycysticky vajecnik, hrozi mi neplodnost? on ma strasil, ze ano. dakujem za odpovede co maju s tym skusenosti

kabel

No Dzana odtialto z fora sa tym yamom zivila dost dlho a prd jej to pomohlo, polycysticke vajecniky a poruchy cyklu ma nadalej. Hanbi sa, RNG, takto zavadzat :-D
A veci okolo hladin hormonov su podstatna zalezitost u PCO, preto to nie su ziadne zbytocnosti, ako sa tu snazis naznacit.

RNG

Kabel, ja sem zialbohu nemozem kopirovat spravy z periodik lekarov, co si predplacam ani ich knih pre autorske prava.
Ale na zakladne pochopenie procesov v tele staci aj Wikipedia, kde najdes casto viac informacii, nez bezny lekar vie. Ja sa samozrejme neriadim Wikipediou, lebo nikdy neviem, kto tam co napisal, ale na bezne informacie casto postaci.
A rozhodne sem nema zmysel pisat vsetky tie podrobne zalezitosti okolo lutenizujucich hormonoch, dozrievani vajicok, vytvarani cysticiek z nedozretych a podobne. Tu ludia vyzaduju prakticke informacie, ako na to, nie rozne komplexne teorie, ktore casto ani ja nerozumioem, tak su pozapletane vysvetlovane a stavim sa, ze ani mnohi gynekologovia. Ved ked maju nejakej zene poradit co na to, tak len tapaju a skusaju.Kazdy ti poradi nieco ine, ked vobec.
Preto sa obraciam na moje lekarske zdroje, co pouzivaju casto nekonvencne prostriedky, najma neskodne potravinove doplnky a maju prakticke uspechy ovela vacsie, ako konvencna medicina. A to sa im predsa nemoze nijak prepacit, vsakze!!!
Ale podla tonu tvojich poznamok sem nechodis na forum poradit , alebo chces pocut nieco ine, nez serviruje konvencna medicina a farmacia, ale len vrtat do druhych a znemoznovat sirenie informacii lekarov, ktori maju ine nazory, ine nastroje a su za to ostrakizovani/prenasledovani a medicky priemysel by ich najradsej uplne potlacil, napriek ich uspechom.
A ty tomu monopolu v tom potlacani a dezinformnacii verejnosti pekne pomahas. Hambi sa.

LIna28

Skús prípravok VillaRosa, ak nechceš užívať lieky, majú to aj v gélovej podobe. Predávajú to v lekárni. Ak ho nemajú skladom, objedanajú to pre teba. Mne veľmi pomohol...

kabel

RNG, takze o syndrome PCO vlastne nic nevies.. hlavne, ze si poradil, ze.
A ja nestudujem z wikipedie, ale zo serioznej medicinskej literatury.

RNG

Inac kto sa chce totalne popliest v tom , tj podla kabla sa "vzdelat" si moze prestudovat okolo toho , zacat s popularnou Wikipediou a zahrabat sa este hlbsie a bez praktickych navodov, ako na to, leda ze je ochotny brat rozne lieky s hromadou skodlivych postrannych ucinkov, ktore aj tak velmi pravdepodobne nic nevyriesia.
en.wikipedia.org.
Inac tam spominaju nieco okolo znizovania inzulinu ako "liecba" ale nevidim to nicim podlozene.
A vobec , lepsie je skusit nieco osvecene statisticky s potravinovymi doplnkami, nez mozno ovela viac neiste lieky s plno skodlivymi postrannymi ucinkami.

RNG

Kabel, pisem len to, co moje lekarske zdroje hovoria, a ti hovoria, ze pri hormonalne zavislych cystach pomaha uprava hormonalnych hladin Diosgeninom a roznymi sterolmi a vseobecne cysty odstranuju enzymy, ktore ich rozlozia.
Do hlbky pre co a za co sa ani nesnazim ist, to necham vedcom. Mna zaujima len ako na to prakticky , a podla praxe mnohych lekarov statisticky uspesne.
Kde je tam inzulinova rezistencia , to ani netusim, to je predsa uplne ina tema.
Teorie, ako co prebieha v tele sa casom menia, upresnuju alebo celkom vyvratia, ale ked mam uzitocnu metodu, ako sa niecoho skodliveho zbavit, ta bude platit bez ohladu na to, ake procesy v tele to vlastne robi a ci to vobec rozumieme, alebo nie.

kabel

RNG, nic nepises o inzulinovej rezistencii v polycystickych vajecnikoch a o nespravnom pomere LH a TSH, ktore diosgeninom nenapravis.

RNG

Cysty su smetne kose tela, ktorwe sa vytvaraju pri nedostatku enzymov , ktore maju spracovat rozne zlozky jedla. Takze doplnol enzymov a jodu ti to pomoze odstranit.
Cysty mna vajecnikoch su aj hormonalne zavisle, tj tvoria sa pri nespravnych hladinach hormonov a teda treba brat nieco na upravu, odporucam 200 mg Diosgeninu, pozri na yam, co to obsahuje. Kupujte len take vyrobky, ktore urcuju mnozstvo diosgeninu/standardizovane, lebo yam ma velmi kolisave zlozenie(2 az 16% Diosgeninu)

- mira

Skús pochopiť proces ukladania nánosov a tvorby cýst na vaječníkoch a vo vajcovodoch. Máš tekutinu, v ktorej sú rozptýlené čiastočky tuku. Čím viac ich je, tým je hustejšia, čím sú viac tuhé, tým sa tekutina pohybuje pomalšie a tým viac sa ukladá na stenách alebo v dutinách, ohyboch a priľne k ich povrchu, aj keď je hladký. Tento proces podporuje i kyselosť a prítomnosť škodlivín.
Cysty spôsobujú potraviny, ktoré podporujú zvyšovanie obsahu nevhodných tukov a prekyselenia : mlieko a syry, vajcia, tučné mäso cicavcov, priemaselne vyrobené tuky, cukor a biela múka.

Ivka 1

Kombinácia yamu a včelej materskej kašičky dokáže veľmi pekne upraviť hormonálny cyklus , rovnako aj kombinácia ďalších prírodných doplnkov. Antikoncepcia je síce riešením ale je to cestou chémie. Je len na Vás akou cestou sa vydáte.