Bolesti brucha z neviem coho

Príspevok v téme: Bolesti brucha z neviem coho
majka_21

Vcera vecer som dostala z nicoho nic bolesti brucha. Myslela som si, ze mi to prejde, tak som ani nebrala tabletku, nic... len som si zohriala termofor a prilozila na brucho. V noci som sa ale x-krat prebudila na bolesti. Rano som uz zobrala Ibalgin - ten mi ale nepomohol a brucho ma boli doteraz. Neviete z coho? Bola som trosku prechladena, ale preslo mi to samo od seba. Je pravda, ze mam v kuse nepravidelny menzes (pri nom mam tiez bolesti, ale zoberiem tabletku a pomoze mi to - cyklus je dlhy od 34-50 dni), takisto som aj na Euthyroxe. Endokrinologicka mi povedala, ze pokial mam menzes 6x do roka, tak je to v poriadku. Takisto mi prestalo chutit jest. Na koho sa mam obratit? Tie krce su fakt neprijemne :-(. Su v oblasti pupka...

Dominikapr

Ahojte,poradte mi prosim , ja mam bolesti brucha už viac ako 7rokov .. z ničoho nič ma zacne boliet brucho mam krce ,nič mi nepomoze len akpojdem na velku potrebu vtedy sa mi ulavi,nieiedy sa mi bolesti vcracaju niekedy topo toalet prejde, ale len niekedy... od coho to asi moze byt??

KALEX

Ahojte. Mam pOdobny problem. Trva to uz od zaciatku leta.. zacalo to strasnymi krcami, zapchou, hnackou, nevolnostou, neskor sa to zmiernilo.. brala som nospu.. pripisali mi zapal sliznice zaludka(AKURAT ZE BEZ VYSETRENIA, LEN TAK NA POHOTOVOSTI PODLA PRIZNAKOV, KTORE SOM POVEDALA).. ale postupom casu je to stale horsie..strieda sa mi zapcha s hnackou, najskor som mala pocit ze trpim prehnanou plynatostou, teraz je to nadmerne grganie, ale take nasilu, nie prirodzene. kazdy vecer ked si lahnem, alebo ked idem v aute, alebo len sedim je mi na vracanie.. uz dost vela krat som sa aj povracala v noci.. to sa mi nestavalo.. ale je pravda ze som si dala vecer kolac.. ale nikdy som s tym nemala problem... neviem co mam robit.. stravovat sa snazim zdravo, vecer po 6 nejem, nech mi vytravi a jem vela zeleniny a tak...
NEMATE S NIECIM TAKYMTO SKUSENOSTI?

majka_21

V nasej rodine zvykneme mat problemy so zlnickom (mama ho ma vybrany a sestry mali zopar zachvatov) aj pankreasom (babka zomrela na rakovinu pankreasu, ak sa nemylim). Ja som si spomenula, ze vcera som na obed zjedla kuracie pecene maso s kyslou kapustou a zemiakmi. A o par hodin na to som sa uz pomaly ze nezvijala v krcoch. Nebolo to prvykrat (inokedy sa ta bolest prejavila pod rebrom, ze som ju len predychat musela...). Ale to, ze ma brucho boli doteraz, som este nezazila. Ked som bola raz na ultrazvuku brucha, tak mi lekar povedal, ze vsetko je OK, az na pankreas (ten ako povedal, je zahaleny plynmi ci co a ani ho nevidel kvoli tomu). Mozno sa mi teda ozyva... Ak to neprejde, zajdem na gastro (vzhladom k tomu, ze viem, co ma caka, ma to tam moc netaha - ale ked bolest prinuti...). Dakujem za reakcie.

luciano

Tu ti ťažko niekto dborne poradí. To by chcelo lekára. Mňa kedysi tiež bolievalo brucho, dokonca som bol aj na pohotovosti a nič mi nezistili. Povedali, že je to psychosomatického pôvodu. Nakoniec tie bolesti mi prestali samé od seba.

majka_21

Bolesti mi z oblasti pupka vyzaruju do celeho stredu brucha. Pri menzese mam bezne bolesti v podbrusku, tak to by som sa obavala vtedy a zasla za gynekologickou. Ale take krce som fakt nemala nikdy, zeby ani Ibalgin nezaberal. Skusila som si urobil Alchemilkovy caj. Ono mozno som sa prechladila, ked som pracovala v zmrzline a bola o vitrinu opreta. Ale tam som skoncila pred 3 tyzdnami asi. To by sa prejavilo skor nie? Skusim opat termofor... :(

2bodka

Pockaj, ked je to v oblasti pupka, tak chod za vseobecnym lekarom... moze to byt aj helikobakter, mala by si potom doniest vzorku stolice, z ktorej spravia test.

2bodka

No co myslis na koho asi? Na gynekologicku predsa. Moze ist o cystu, mam s tym skusenosti. Ten cyklus je teda "ohromny" a vyjadrenie endokrinologicky je este "ohromenjsie", nech zije slovenske zdravotnictvo.