STOP krutosti k zvieratám na farme

GoFruit

Mňa si nesklamala, veď určite robíš čo sa dá, mozno kupujes bio alebo na trhoch a už aj to je lepšie... Alles Gute nach De!!

Deria

hi GoFruit! aaach, to si ty, vynovila si sa?!:) aby som bola uprimna, musim ta sklamat. obmedzila som ich sice ale to je zatial vsetko.(scheisse)

goriliazena

mili moji priatelia,
ti co odmietaju jest maso a zivocisne vyrobky sa nepovazuju za svatcov. a vieme ze tym ze maso nekonzumujeme nezabranime inym v jeho konzumacii a utrpeniu zvierat, ktore sme si "my ludia vrchol tvorstva" vybrali a urcili na konzumaciu. mne staci to ze mam ciste svedomie, lebo viem ze ja k tomu neprispievam. a zaroven respektujem vsetkych tych ktori maso jedia,lebo to je vec svedomia a nazoru

Deria

Aja, o pekle hovoris ty, nie ja! Citis sa dotknuta, preco? Ja ti poviem preco. Zase provokujes. Uz tu bol nizzie jeden tvoj provokacny prispevok o vegetarianoch a to prv, nez sa niektory z nich mohol vyjadrit. Mas s tym nejaky problem? O.i. , ak si si to nevsimla, tato tema nie je na riesenie nejakych osobnych komplexov ale tu ide o nezmyselne tyranie zvierat! A ked ti to je u riti, tak sa aspon netvar, ze ti na tom zalezi, aby to bolo inac.

Magy

aja aja... niekto ta priamo obvinil z toho, ze si zodpovedna za smrt a tyranie zvierat a ze ty si vlastne to monstrum? tak skludni hormon.
na druhej strane je pravda, ze vsetkych, co si kupuju tie hormonmi nafuknute kurence za 3E kus, prip v akcii 2 za 5E, by som poslal na taku farmu, aby nazivo videli, co jedia. nemam nic proti tomu, ak je zviera v pohode, ma priestor, beha na volnom vzduchu, je zdrave, stastne... ako to casto vidim aj tu v irsku alebo na n. zelande.
lenze pre nakrmenie hladnych zaludkov masozravcov v europe a amerike nie je dost miesta na take velke pasienky, vybehy atd. preto zvierata trpia a ti co ich jedia, nevedomky vstrebavaju aj tuto bolest. a hormony.
to mi povedal aj brat (ktory maso je), ze rozdiel medzi steakom kupenym v irsku a steakom kupenym z hociktoreho masiarstva na slovensku je priepastny. a duplom nie z velkochovov.
osobne maso (okrem ryb a ineho sea-food) nejem od svojich 14tich tusim... nikdy mi maso nechutilo a uz chutit nebude, stvornohe obzvlast a o udeninach bez diskusie. a po exkurzii do masokombinatu v ramci vyucby som uz uplne sekol aj s tymi malymi prehreskami v podobe "obcas sunka". kto nevidel, neuveri.
a nepocitujem, ze by mi nieco chybalo.
nie tak davno kolegyna bola u lekara s jej 10r dcerou, lebo uz menstruuje a vyvijaju sa jej druhotne pohlavne znaky, vyzera ako 13r. napokon zistili, ze to je z kuracieho masa, ktore je plne hormonov. treba daco dodat?

GoFruit

Aja si trapna, nikto na teba neutoci ale ty sa spravas ako "trafena hus zagagala". Preco musis zosmiesnovat tych co proste nejedia maso z akehokolvek dovodu?
A ten ubohy argument ze ved aj v zelenine a ovoci je chemia, nie kazdy vitarian a vegan musi pojedat prave taku zeleninu o akej hovoris, bleeee