Spravil som chybu a teraz neviem čo ďalej

Príspevok v téme: Spravil som chybu a teraz neviem čo ďalej
DanDan

Prosím o radu. Dopredu ďakujem všetkým, ktorý si to prečítajú a poradia. Som 10 rokov ženatý. Manželku neskutočne milujem. Náš vzťah a aj naše manželstvo je bez sexu, pretože moja manželka vyrastala v katolíckej rodine a jej otec bol fanatik a navyše úchyl, ktorý zneužíval ju aj jej staršieho brata a to jej spôsobilo takú traumu, že napriek návštevám psychológa, psychiatra a sexuológa sme nikdy nemali pohlavný styk. Napriek tomu neľutujem jedinú chvíľu strávenú s ňou a neskutočne ju milujem. Bohužial, na jednej firemnej akcii som sa dosť pripil a podviedol som manželku s jednou kolegyňou. Viac ako 10 rokov som nespal so ženou a táto kolegyňa sa ma pokúšala zviesť viac ako rok a bohužial sa jej to aj podarilo ... Teraz neviem ako ďalej.
Máme nádherné fungujúce manželstvo a naozaj ju milujem viac ako kohokolvek iného. Najhoršie je, že tá kolegyňa si po tej spoločnej noci začala robiť veľké nádeje a snaží sa ma získať ešte viac ako predtým, hoci som sa jej pokúšal už viackrát vysvetliť, že to bola chyba. Mám to manželke povedať? Alebo bude lepšie mlčať? Nechcem jej ublížiť ...

Mimulus

Majú pravdu aj tí, ktorí píšu aby si jej to povedal a aj tí aby si to nerobil. Máš dve možnosti ak jej to povieš tak Ti už nikdy nedokáže tak dôverovať - no možno už nikdy ale budeš mať pokoj od tej stíhačky, pretože už nebude môcť nič. Na druhej strane ak si to necháš pre seba musíš nejak riešiť stíhačku z práce a zároveň niečo spraviť s tou traumou a konečne posunúť svoj vzťah na plnohodnotné manželstvo!

PoPotvorka

z mojho pohladu radite ludia hodne sebecky ,ved on vedel koho si berie ,takze bolo pravdepodobne ,ze moze dojst k takejto situacii ,co sa samozrejme stalo a zrazu chuda DanDan nevie ,ako tuto situaciu riesit ..... och joj DanDan a ak sa smiem opytat ,preco si predstieral ,ze si stastny i napriek tomu ,ze ti chybalo fyzicke uspokojenie ,co je vo vztahu hodne dolezite ...... naliehal si na nu ,ze ti milovanie chyba a ze z dosledku nedostatku je pravdepodobne ,ze jedneho dna zlyhas ?
ja by som isla s pravdou von ,ale nakolko mame kazdy iny nazor je na tebe ,ako sa rozhodnes ..... budem drzat palce , aby si to ustal
vela stastia :)

Magy

DanDan - vdaka za info. hned ma clovek lepsiu predstavu.
Rozhodne je lepsie, ak jej to povies ty sam, nez ak sa to dozvie od niekoho ineho, alebo nebodaj od tej stihacky.
Presne ako pise nefinka - ani sebelepsia starostlivost o domacnost nevynahradi a neuspokoji to, co je ludom prirodzene od pociatku ich existencie.
V pripade tvojej manzelky mam dojem, ze ak jej uz nepomoze ani hypnoza, tak uz nic.
Rozhodne sa nemas preco citit vinny. si len clovek a chlap. a mas svoje potreby. Alebo sa daj vykastrovat/sterilizovat a mas po probleme aj ty a nebudes mat ziaden problem. Riesenie sa najst vzdy da.

nefinka

ty jej to povedat nemusis, ale ta, ktoru si obstastnil, ano..
a uprimne? ja osobne si myslim, ze toto urcite nebude tvoje jedine poklznutie, pretoze uplne potlacas prirodzene pudy cloveka a to urcite perfektna starostlivost o domacnost nevynahradi.

DanDan

Moja manželka práveže nie je silno veriaca, nemodlí sa ani nič podobné, lebo jej to pripomína detstvo. Tú traumu na mňa nehrá, rozprával som sa aj s jej bratom. Ked som sa dozvedel čo im ich otec robil až mi prišlo zle. Vedel som o všetkom ešte pred manželstvom a dokonca ešte pred tým ako sme začali spolu chodiť. Ona bola tá, ktorá sa mi hlavne svadbu snažila vyhovoriť, kvôli problémom, ktoré má. Ale ja som vždy tvrdil a aj tvrdím, že ona nemôže za to, ako sa k nej správal jej otec. Chodila k rôznym doktorom, ale jediný pokrok bol ten, že prestala mať zlé sny, alebo lepšie povedané, kedysi ich mávala hádam každú noc, teraz iba výnimočne. Vždy keď sa schyľuje k milovaniu, tak sa začne triasť a plakať, utečie z postele.
Ja som nikdy žiadnu ženu tak nemiloval a neviem si predstaviť mať manželstvo s niekým iným. Deti samozrejme nemáme - máme len troch psov. Ona robí všetky domáce práce, výborne varí. Sama mi povedala, že tým že sa o domácnosť výborne postará sa mi aspoň do určitej miery snaží nahradiť to, že nežijeme pohlavným životom. Nezvykneme sa hádať, chodievame na dovolenky, do mesta, vždy máme nejaký spoločný program. Kasandra - nerobím si z vás srandu, ja sám by som bol najradšej keby to bol len vtip. Potrebujem len radu či jej to povedať, alebo nie. Nechcem ju klamať, ale bojím sa, že ak by som jej to povedal tak by jej to ublížilo a zablokovalo ju to ešte viac. Okrem toho mám problém aj s tou kolegyňou, ktorá mi nechce dať pokoj. Po tom ako som sa s ňou vyspal si začala robiť veľké nádeje - myslím, že je aj schopná kontaktovať moju manželku. A takýchto prípadov je podľa mňa viac, len sa o tom nehovorí.

kasandra

Chybu ste urobili obidvaja už tým, že ste vstupovali do manželstva. Byť manželmi a nespávať spolu 10 rokov je fakt čudné. Keď má tu traumu z minulosti, tak to ste si predtým nevydiskutovali ohľadom sexu? A prežila vôbec nejakú traumu, nehrá to len na teba? Chcem tým naznačiť, či nieje inak orientovaná.
A nerobíš si z nás srandu?

odpovedam

urcite jej to nehovor. Ak je silno veriaca, tak veri, ze mate byt svoji cely zivot a nie ze ked ju podvedies, ona to bude musiet pochopit. Na neveru ospravedlnenie nie je. A to, ako sa bude citit, ked jej to povies, sa nijako nebude dat racionalne vyhovorit. Ja by som sa ako zena citila potupena, posliapana a ponizena.

Nic tym nevyriesis, ked sa o nevere priznas. Radsej zacni s nou riesit problem, ktory mate vy s manzelkou medzi sebou. A teda - ze potrebujes citit jej blizkost a ze po takom case by to uz bolo naozaj vhodne. Co tak opat skusit psychologa? Hypnozu? Cokolvek?

A ti, co tu pisete, ze je to vina manzelky, tak ste kusok na omyle. Muz predsa poziadadl zenu o ruku a vedel, do coho ide a ake problemy zena ma...

kyblik_

Aj ja som veriaca ale toto by som manzelovi v zivote nespravila ak ho lubim...to co je za podraz? ak mam problem z detstva tak sa to da riesit a najma ked som veriaca tak o to lahsie a nie usokojit sa s tym ze "mam problem" a nechat manzela nech sa trapi, tvoja manzelka je v tomvo sebecka!!
mam x kamaratiek ktore boli v detstve znasilnene, mali traumu pred sexom ale ked niekto chce tak sa da...sice sa bali a prekonavali strach dlho ale laska im pomohla a teraz maju krasny zivot a niekolko deti :)
vsetko sa da ak sa chce, a ak sa nechce tak to takto dopadne...

Magy

DanDan - v prvom rade by sme radi poculi, ci si siel do toho manzelstva s plnym vedomim o jej stave, minulosti a traume. Ci ti naslubovala ze sa to zmeni, alebo si si len ty vytvoril urcitu iluziu, ze to zvladnes napravit - s pomocou lekarov atd.
10 rokov bez sexu je fakt fakt vela a uz len za to zasluzis, aby som pred tebou zlozil poklonu. Iny (a moralne tiez v pohode clovek) by sa na nu vybodol uz omnoho skor a vobec by neriesil nejake vycitky. Presne ako tu zaznelo - ked ona nemoze byt plnohodnotnou manzelkou, nemoze cakat ani plnohodnotneho manzela.
Sexualna potreba je jedna zo zakladnych ludskych potrieb (nepocitam dychanie, smad, hlad a vylucovanie odpadu) a ako taka je primarna pri zachovani rodu. Niet sa co divit, ze v slabej chvilke si sa zlomil. To ti nemoze vycitat ani ona.
Nemyslim si, ze si moralne viac, nez ini ludia/muzi, lebo si vydrzal tak dlho abstinovat. skor mam dojem, ze si, prepac za vyraz, trochu hlupy. VASE MANZELSTVO OD ZACIATKU v podstate NEPLNI SVOJU ZAKLADNU FUNKCIU a ktorykolvek sudca by ho rozviedol na prve sedenie.
Na tvojom mieste zvazim, ci ta laska, ktoru k nej citis, stoji za celozivotne odriekanie v oblasti, kde si odriekat nemusis. Chora je ona, nie ty a preto nie je dovod, aby si znasal celyt zivot toto nezmyselne obmedzenie.
Pozhovarat sa so svojim svedomim a vyrovnat sa s nim budes musiet vsak sam. Osobne by som bol za otvoreny rozhovor s manzelkou. Ak sa nasrdi a poda ziadost na rozvod (co velmi pochybujem), tak vas mozno rozvedu, ale ona ako navrhovatel rozhodne nebude v pozicii "vitaz", pretoze tvoje "zlyhanie" bola len prirodzena reakcia na dlhorocny neuspokojivy stav vo vasom vztahu/manzelstve.