Spravil som chybu a teraz neviem čo ďalej

Príspevok v téme: Spravil som chybu a teraz neviem čo ďalej
DanDan

Prosím o radu. Dopredu ďakujem všetkým, ktorý si to prečítajú a poradia. Som 10 rokov ženatý. Manželku neskutočne milujem. Náš vzťah a aj naše manželstvo je bez sexu, pretože moja manželka vyrastala v katolíckej rodine a jej otec bol fanatik a navyše úchyl, ktorý zneužíval ju aj jej staršieho brata a to jej spôsobilo takú traumu, že napriek návštevám psychológa, psychiatra a sexuológa sme nikdy nemali pohlavný styk. Napriek tomu neľutujem jedinú chvíľu strávenú s ňou a neskutočne ju milujem. Bohužial, na jednej firemnej akcii som sa dosť pripil a podviedol som manželku s jednou kolegyňou. Viac ako 10 rokov som nespal so ženou a táto kolegyňa sa ma pokúšala zviesť viac ako rok a bohužial sa jej to aj podarilo ... Teraz neviem ako ďalej.
Máme nádherné fungujúce manželstvo a naozaj ju milujem viac ako kohokolvek iného. Najhoršie je, že tá kolegyňa si po tej spoločnej noci začala robiť veľké nádeje a snaží sa ma získať ešte viac ako predtým, hoci som sa jej pokúšal už viackrát vysvetliť, že to bola chyba. Mám to manželke povedať? Alebo bude lepšie mlčať? Nechcem jej ublížiť ...

Leela333

vinea, viem ako to myslíš a máš pravdu, lenže vieš si predstaviť, že by si niečo takéto odpustila vlastnému otcovi?

vinea

No a ešte minule som napísala, že sa dejú hrozné veci v živote..
Poznám dosť ľudí, ktorí prešli podobným peklom a podobne, ako Danova žena. No vďaka odhodlaniu, silnej vôli, odpusteniu tým čo im zle robili spôsobili ublížili a predovšetkým odpustením samým sebe, atd atd....dokázali časom, rokmi....fungovať kvázi normálne.
To normálne myslím, že prekonali traumy a etablovali sa riadne do "normálneho" života....pracujú, žijú spoločensky, majú fungujúce vzťahy rodiny deti atd. Stálo ich to veľa síl, prekonávania bolestí a podobne.
Preto verím, že sa to dá. Lenže toto všetko súvisí s konkrétnym človekom jedincom - či ozaj chce. Každý jeden človek si nesie ten svoj vlastný kríž. Tu ide o to, kto sa s tým ako popasuje a či vôbec chce..

vinea

Súhlasím s Magy. Ak je tá žena rozhodnutá bojovať všetkými možnými spôsobmi o Dana, tak sa nebude háčiť naozaj ničoho..
Jeden výrok hovorí niečo také ako...len žena vie, čoho je schopná iná žena. Tak či tak, je to časovaná bomba....ktorá nemusí, no môže explodovať

A k tej nevere..
Mala som partnera, ktorý bol vzdialený tisícky kilometrov ďaleko v zahraničí. Síce sme vďaka technike atd boli spolu v spojení, no v osobnom kontakte sme nemohli byť (hlavne kvôli tej diaľke atd). No a predstavte si, dozvedela som sa o jeho nevere tam a človek by si mohol myslieť, že to není ani možné kvôli tej diaľke a to sme spolu bývali akurát tak raz za pol roka a podobne.
No a dozvedela som sa to fakt "sprostredkovane"....lebo iný muž, čo ma miloval a mal o mňa záujem aj keď medzi nami nič nebolo, bol to čisto len kamarát....tak spravil všetko pre to, aby proste niečo na dotyčného našiel....takže neváhal investovať financie atd atd....proste súkromne očko už len doručilo z "miesta činu" kde ten môj partner v cudzine žil pracoval atd....dôkazy (fotografie atd). A to bola aká diaľka, človek by si myslel, že sa to niekto "doma" ani nikdy nedozvie.
Myslím si, že vo veľa prípadoch ak niekto niečo veľmi chce....tak ide aj "cez mŕtvoly" za tým svojím a mám pocit, že dotyčná kolegyňa ak zlyhajú jej plány ho zvábiť zlákať svojimi ženskými vnadami atd, tak použije aj iné "podpásové" taktiky
A povedzme si úprimne....čo je horšie než dotknutá ženská ješitnosť odmietnutie, že nedostala, čo chcela atd atd??? Odpovedzte si už sami..

Mimulus

Monitaaa má podľa mňa pravdu!!! Kde a kedy ste videli mladé manželstvo v ktorom chýbajú deti aby bolo šťastnéééé? Ak je to dobrovoľvé je to v poriadku ale ak ich nemôžu mať len preto lebo..... tak to manželstvo nikdy šťastné nebude! Kde ste počuli, že manželstvo bez sexu by mohlo fungovať - to kde žijete??? Zažívam momentálne oboje a môžem s kľudným svedomím napísať, že Danove manželstvo asi nebolo a nie je také šťastné, keď mal sex s inou. Môžete ma zvoziť ale ja viem čo to je nemať deti a ak ich chcete a nemáte manželstvo viac neexistuje, nehovoriac o sexe!!!
Určite jej to nehovor ak teda chceš aj naďalej trpieť. Síce Ti verí a môžete mať na oko skvelý vzťah ale toto nebude fungovať navždy! Nevera sa odpustiť nedá, či už je to sexuálna potreba alebo iné druhy nevery a ak si chceš udržať to ,,šťastné manželstvo a dôveru,, tak jej to nikdy nehovor lebo ináč to všetko po tých 10tich rokoch okamžite stratíš. Ako tu už zaznelo slová sa nedajú vrátiť späť a myslím si, že toto fórum Ti veľmi nepomôže.
Ukáž mi bezdetné manželstvá, ktoré sú šťastné a popri tom sú aj bez sexu??? Ak mi niekto také manželstvo ukáže tak mu dám čo bude chcieť, pretože aj to Danove bolo v troskách keď spravil to čo spravil.
Človek sa v každej situácií rozhoduje dobrovoľne, či už má vypité alebo ho zvádzajú vždy sa rozhoduje sáááááááám. Manželstvo ktoré má DanDan je preto nefunkčné a nikdy nebudú šťastní. Čo sa týka umelého oplodnenia tak pokiaľ nezarába ako malý Boh tak si to nemôže dovoliť.

Slecna A.

paci sa mi inak, co napisala Maoam. Ale stale si stojim za nazorom, ze tvoja manzelka musela s niecim takymto ratat. Si muz, zdravy muz, snad si nemyslela, ze celu svoju traumu prenesie na teba a ty sa jej maximalne prisposobis....Podla mna musela s niecim takym pocitat, ze sa to moze stat. Bolo by lepsie byt ticho, nic jej nepovedat a tvarit sa, ze je vsetko okej....ale neverim, ze by tvoja zena tuzila zit v klamstve. Ci ona je taka?

Slecna A.

Magy, byt jeho kolegynou a vediet, ze doma mam nieco ako "kamaratku, s ktorou si uzasne rozumiem, ale v zivote som s nou nespal", tak by som si aj ja robila velke nadeje a chcela toho chlapa dostat....A zazila som to aj sama. Ked som mala davno pradavno jeden vztah, namotal sa na mna jeden chalan. Vyslovene som mu zakazala kontaktovat sa so mnou so zamerom, ze by si od toho cosi sluboval, ved mam priatela. Ale ked sa dozvedel, ze vztah v ktorom som nie je az taky idealny, zacal sa snazit este viac.....A pride mi to celkom logicke...

Leela333

Lulita, iste, ale také typy ako ona tak nerozmýšľajú. Myslím, že jej v prvom rade ide o to rozdeliť ich dvoch, lebo vidí, že to puto medzi nimi je silné a o ostatné bude riešiť potom.

Rozhodne súhlasím s Magym, navyše ak by sa to dozvedela cez kolegyňu, bohvie čo by si tá stíhačka ešte navymýšľala, len aby ich rozoštvala.

Magy

A zvlášť pre tých, ktorí si myslia, že sa to ututlá, dávam špeciálne do pozornosti vlastné slová DanDan-a. Čítajte prosím pozorne:

"Najhoršie je, že tá kolegyňa si po tej spoločnej noci začala robiť veľké nádeje a snaží sa ma získať ešte viac ako predtým, hoci som sa jej pokúšal už viackrát vysvetliť, že to bola chyba."
+
"Okrem toho mám problém aj s tou kolegyňou, ktorá mi nechce dať pokoj. Po tom ako som sa s ňou vyspal si začala robiť veľké nádeje - myslím, že je aj schopná kontaktovať moju manželku."

Dochádza vám to, či stále nie? Tá kolegyňa aj napriek viacnásobnému varovaniu si pokoj nedá! To nie je jednorázový flirt, kde ženská časť tohoto úletu to berie tiež ako jednorázovku, je s tým vyrovnaná a ďalej to nerieši. Práve naopak! Trochu inteligentný človek si domyslí aj to, čo je medzi riadkami, že tá stíhačka nebude mať pokoj, kým ho nezíska. A ak ho nebude môcť získať pre seba, aspoň sa mu pomstí. To ste vážne takí slepí, že ste v živote nevideli alebo nepočuli o takých harpyách?

Ako som písal - postaviť sa k tomu chlapsky, sklopiť uši a prosiť o odpustenie. Stalo sa. Dôležité teraz je, aby svojej žene dokázal, že to bol omyl, ktorý sa nebude opakovať a že mu môže stále dôverovať.
Ak by to zatĺkal a ona sa to dozvedela zvonka, bola by to strašná rana. Zrútil by sa jej doslova celý svet a možno by skončila aj na psychiatrii.
Z praxe viem, že je neporovnateľne lepšie počuť zlú novinu od človeka, ktorého milujem, než od niekoho cudzieho, nedajbože dokonca s posmešným úškľabkom na tvári.