Akého psa do bytu ?

hana3569

ja mam psa z ulice,a spi so mnou v posteli,proste patrime k sebe, nechapem,kto moze povedat,ze pes nepatri do bytu , to je taka volovina,ze az ..

naja,taky tak ;)

btw,poculi ste uz ?www.youtube.com

lost

Naja85

fuuuha, az som mal krce (a tie som DLHO nemal :D) ked som cital tie prihody v posteli so psom :D

haha, mozem len potvrdit.. to su proste experti :)

odkedy mam psa, som bez neho spal len ... no menej ako je prstov na 2 rukach :) a ked to este nebolo doma, tak sa dalo, ale doma.. to je proste velmi divne :) a to nemam psa ani 2 roky :)

Naja85

RNG, mna pes olizuje kazdy den(rano, naobed, vecer). Spi pri mne na vankusi pri hlave kazdu noc(zle sa s nou spi, lebo hrozne utlaca cloveka, ked si svoje spmradlave paprce da k mojej hlave, ale bez nej este horsie:D). Minule mi v spanku zatala pazure do hlavy,lebo sa natahovala a prevracala. Alebo sa snazi vylozit svoju hlavu na moju. Pred par dnami sme sa maznali a zrazu mi kychla do tvare. Ja sa naozaj necitim viac chora, odkedy vediem takyto zivot so psom(uz skoro 8 rokov). So zvieratami sa stretavam od mala a velmi intenzivne(psy, macky, kone, poniky, sliepky, zajace, prasiatka). Na zahrade, ktoru vlastnia rodicia, krnmime polodivoke macky-minule som sa s jednou hrala a poskriabala ma(psica je na nich uz zvykna-ma prikaz ich neobtazovat a nestuchat do nich nufakom a oni na nu:)) a este stale zijem. Chytala som sa aj tulavych psov. Predsa sa neda zit v sterilnom prostredi! Uz len ked teraz pisem na klavesnici, zrejme mam na prstoch stovky bakterii a ineho humusu. Ale to vsetko PATRI DO ZIVOTA.

Naja85

Pre tych, ktori nedokazu pochopit, ze aj polovnik v psej kozi sa da v pohode v byte na rozlohe 60 m2 zvladnut a ten pes je este k tomu aj spokojny: mam to doma, nie je to vyzla, weimarak, bigel, ale je to potomok kokra(mozno ma vsebe aj jazvecika, ktovie, jej rodicov som nepoznala, je z ulice), ktory denno denne mysli na lovenie mysi a na ritie jam. Dokaze 5 minut striehnut pri diere a cakat(uzasne sa vie zakradat), rit v zemi 20 minut jednu hlupu dieru, lebo tam citi mys(vacsinou ju odvolavam skor, lebo cakat na jednom mieste taku dlhu chvilu...), skace ako zajac(casto sa na nej ludia smeju). Popravde, nevidim rozdiel mat vyzlu na dvore (s tym, ze vacsina ludi potom som psom aj tak nejde na prechadzku, lebo si povie, vsak sa na tom dvore vybeha a viac jej netreba) a mat takeho psa v byte, kde je vacsinu dna s panom a jej panicek sa jej venuje tak na prechadzkach, ze pes pride domov unaveny a spokojny(aj tak pes velku cast dna prespi). Nemalo by rozhodovat miesto pobytu psa, ale akivity, ktore clovek so psom robi.

zuzi74

RNG, nie kazdy si nechava od psa oblizovat tvar:-)
Len pre ukazku, ja mam doma maltezaka, je to bytovy psik, pravidelne odcervovany, kazdorocne ockovany, doma ma svoju psiu budku v ktorej aj prenocovava...vonku ma dostatocny vybeh.
Tento druh psa nemoze prebyvat niekde vonku na dvore...nema podsadu, takze v zime by tam zamrzol.

xxxy

trpasličieho-malého-stredného PUDLÍKA

nepadá mu vôbec srsť, treba sa mu však o ňu viacej starať. Ostrihať ho treba 3 x do roka.

Je perfektne učenlivý, rozumný a nesklame.

Môj už bude mať 16 rokov :)

lost

no hej, pes moze tusim ze preniest na cloveka rozne parazity atd...

ale co je dnes sterilne? :)

protihodnota za parazity od psa je dobra nalada od psa :D

neviem teda ci je horsi pes v posteli, alebo postelna bielizen z polska alebo kadeakej ciny s farbivom ktore je z Boh-vie-coho..

ale niekde som cital/pocul teoriu, ze deti co maju psa, su odolnejsie..
podobna teoria - deti zo 70-80 rokov, co im padlo lizatko na zem, a dolizali to, maju lepsie a pevnejsie zdravie, ako dnesne deti, co sa nemozu nicoho dotknut..

a predsa je dnes milion alergii..

PS:
ak pes ma povoleny vstup do domu, taktiez tam zanesie kadeaky bordel, a podla mna este viac, ako do bytu a to z dovodu, ze ked je vo vybehu osamote, nemam nad nim dohlad co vsetko robi (moze napr jest potkana a podobne..)

RNG

Pes v byte je extra zdravotny problem, vonku oblize vsetko, aj vlastny zadok, potom ho milovnici nechaju oblizovat si tvar.
Osobne mam rad zvierata, ale tie nepatria do bytu ale do velkeho domu s vybehom,alebo do prirody, kde maju minimum svoju vlastnu budu a nedelia sa aj o postel so svojim majitelom.
Tj ked na to pozeram z hladiska ciste zdravia, nie spolocnosti verneho zvierata. A o tom je aj toto forum.

lost

inac ten moj 4,5kg krpec.. nema problem s naozaj velmi dlhymi prechadzkami (viac ako 15km).. potom padnem uz ja :D
a to ma nohy dlhe cca 20cm..

cize kludne "prehltne" aj takyto pohyb (nie len jednorazovo)..

tak si neviem presatvit kolko by zvladli psy trochu ineho vzrastu..

cize podla mna aj ta teoria, ze "do bytu radsej maly pes" je tak trochu relativna.. pretoze vacsina ludi neprejde so psom prakticky ani 1km denne, co je extremne malo aj pre maleho psa, podla mna...

inac - na obranu mojho utoku na vacsinu ludi, co neprejde ani 1 km so psom - velmi vela krat sa ludia cuduju, ak im odpoviem na ich otazku, odkial sme (ja a pes), odpovedou - z druhej strany mesta.. (niekedy maju uzasnuty pohlad ked som len 1-2km od bydliska)

co pochopitelne dost vypoveda o ich vedomosti ako zabezpeci psovi dostatocne kvalitny zivot..

nespocetne vela imbecilov, co si kupia psa a potom ho maju na 3metrovom voditku a prejdu maximalne 200 alebo v extremnom pripade (ak im voditko vypadne z ruky) 250metrov od baraku. no to je super radius teda..