Akého psa do bytu ?

orol

Normálny človek si istotne neporieši do bytu Weimarského stavača, alebo bígla... ( u poľovníka, ktorý je takmer denno denne v revíri by som to pochopil, keď nemá inú šancu, ako byt) - do bytu treba vyberať podľa možnosti najlepšie len tie plemená psov, ktoré boli pre tieto účely vyšľachtené, inklinujú a sú osvedčené na chov v bytoch.

Naja85

Ono, da sa zvladnut aj polovne plemeno v byte, ale len za urcitych podmienok. Na okolo mam dost vela dobrych prikladov, ked maju madarske vyzle, ale ti ich majitelia sa o ne aj velmi zodpovedne staraju a tie psy maju aj velmi aktivny zivot(a su to psy vacsinou pustane na volno a velmi velmi poslusne a spokojne). Na druhej strane mam aj vela zlych prikladov vyberu psa zalozeneho cisto len na vyzore, bez ohladu na danu charakteristiku a potreby plemena, ako je napr. stara tetuska a sibirsky husky neustale na voditku a kratkych prechadzkach(ak by toho psa pustila z voditka, dovolim si tvrdit, ze ho tak skoro neuvidi a ten pes zrejme nema celkom plnohodnotny zvot). Takze vyberajte psa velmi zodpovedne-mate ho na mozno 15 rokov.

orol

Ale do bytu keď už tak, rozhodne len toho west teriera- sú síce ostrejšie- občas niečo potrhajú :-o)) ale do bytu "spratné" a netreba ani zďaleka s nimi toľko starostlivosti, ako s weimarákom a biglom.

orol

Weimarského stavača, ani bigla do bytu rozhodne nie !! – to tretie plemeno west teriera by som bral do bytu. P.s- tu nejde len o to, či väčší, alebo mensí pes- tu ide o veľa vecí naraz. Tak napr. weimarák je veĺmi pracovité a plnohodnotné poľovné plemeno psa najmä na vystavovanie drobnej poľovnej zveri a bígl tiež poľovné plemeno psa na durenie zveri –durič. Keďže majú v génoch poľovnú krv, vyplýva z toho, že potrebujú byť čo najviac vonku, resp. v revíri atď atď. Stavače majú veĺmi mierumilovnú povahu a sú poslušné, ovládateľné, vnímavé, chápanlivé, ľahko cvičiace, oproti biglom a terierom – tie sú zas trošku iné povahovo, na výcvik atď atď .

Naja85

Akeho psa do bytu? No to zavisi od mnozstva veci-kolko casu budete moct a zaroven ste ochotni psovi venovat? Mali ste uz niekedy psa? Treba si uvedomit, ze vacsie psy budu mat aj vacsie naroky na dlhsie prechadzky. Aj ked toto moze v pohode platit aj o malych a stredne velkych psoch. Ja mam krizenca kokerspaniela-fenu, ma to 11,5 kg a nema absolutny problem s 2 a viac hodinovym aktivnym lietanim po vonku. A to moje male cudo chodi vonku kazdu chvilu, kedze rodicov mam na dochodku, takze sa vzajomne prevetravaju na vzduchu:).

Ak ste este nikdy nemali psa, tak neodporucam weimara ani bigla-su to vyslovene polovnicke plemena a mali by mat aj zodpovedajuce zamestanie. Nie je nic horsie ako doma nudiaci sa pes(bude nestastny nielen pes, ale aj vy a podla toho bude vyzerat aj vase zariadenie bytu). Westik je tiez polovnik, len trosku znesitelnejsi a lesie ovladatelny. Pri spravnej vychove idealny pes ci uz do bytu alebo domu(ak by ste sa rozhodli pre west highlandskeho bieleho teriera, odporucam pozriet aj stranky utulkov-nie su az tak v mode, tak sa ich niektori "tiez ludia" zbavuju:/).

PS: Nevyberajte si psa podla vyzoru, ale podla charakteru daneho plemena(napr. psy narocne na pohyb=sportovo zalozeni majitelia atd.).

Nyki

Tak Bígl sa do bytu nehodí určite. Mali sme ho, ale to toľko pohybu potrebuje že to je neskutočné. A ak mu ho nedáte tak breše aj celý deň. Teraz keď bývame v byte asi dva mesiace máme Cavalier King Charles Spaniela, a je uplne spokojná :) Za bytovkou máme park stačí jej ísť tri krát do dňa von vybehá sa a je spokojná :) Odporúčam :)

luciano

Máme doma bišónika - je to podľa mňa najlepšie plemeno na chovanie v paneláku. Je to typický bytový psík. Pôsobí ako plyšová hračka, čierny nosík a dve čierne očká v ovečkovom rúchu, proste zlatý. Bišónikovia vedia darovať veľa lásky. Radosť pozerať, ako nás víta, keď prídeme domov. Vie sa strašne z nás tešiť.

Lucia3110

mame v 3i byte nemecku dogu..a nemozem na spoluzitie s nou povedat nic zle :) doma je tichucko, vacsinou spinka..zato vonku sa vie poriadne vyblaznit..byvame v malickom meste, hned na okraji cize vyjdeme z domu a mame to 5minut do lesa, na luky atd..tym chcem povedat tolko, ze je rozdiel aj v tom, ci je to byt niekde v centre, kde jedine moznosti vencenia su ulice alebo mestske parky, alebo byt v nejakej okrajovej casti..a takisto treba vela casu, taky pes potrebuje pohyb, vyblaznit sa, nestaci mu 5minut na potrebu :)

Veronika_27

Mám známeho, ktorý má v byte Akita Inu (japonské plemeno) a sám vraví, že s manželkou ani nevedia, že ho majú... ale je to aj vec výchovy, či ju vie majiteľ zvládnuť a či nie, lebo potom môže byť aj malá čivava obrovský problém :)

Či mať psa v byte je vec názoru, niekomu vadia chlpy a niekto nemôže psa celkovo, je názoru, že pes patrí len do domu. Keď už psa do bytu, treba rátať s pravidelnými (denne!) vychádzkami a inou starostlivosťou - výchova, naučenie hyg. návykom a pod. Je veľa ľudí, čo majú psy v byte :) Len sa poobzerajte okolo seba a vždy niekde uvidíte psíčkarov :)