(RNG) Akné a uhry..

JahO_Odka

A ono fakt to vysadenie škodlivých tukov nie je zlá rada :) Aj zdravší budete celkovo, vitálnejší a krajší.

mirusssska

ja som zacala pouzivat na akne ( a to som ho este nemala take strasne ) konopne kremy na akne od CULTISHELS a to co mam teraz na brade tak je cista hruuza...uz mam dva tyzdne taky velky jebak ze mi z toho samovolno vyteka hnis hocikedy a uz mi je z toho zle...stale a nevyzera ze by sa chcel hojit..no neviem ci je to teda z toho kremu ale dovtedy nic a zrazu?? no neviem....a vobec sa ich neviem zbavit...tod vsjo

lukineek

a čo by ste mi poradili za vytaminy ? mam zinok a b complex ... mam kupit aj vitamin a ? a aky? zatial dakujem :P

klincek

Zdravím všetkých ľudí s jebákmi na tváry :)
Mám už 8 rokov problém stále s tým istým. Teraz mám 21. A môžem povedať, že som už odskúšala hocičo, od \" skvelej\" BIODERMY po VICHY, RYOR a iné odporúčané značky, krémiky, gély, séra a kadejaké vazelíny od kožnej atď. Neskutočné peniaze som vložila do mikrodermabrázie - tá je dobrá len po preliečenom akné na vyhladenie jemných jazvyčiek. Akné som mala neskutočne boľavé a veľké podkožné vredy, a až teraz mi poradila jedna pani ( amatérska bylinkárka) jeden recept, ktorý vás víjde ani nie na 2 euráče.
Stačí si kúpiť obyčajnú alpu bielu. Balíček klinčekov, ktoré sa dávajú do vareného vína. Z alpy trochu odlejeme aby nám vo fľaštičke ostalo asi 3/4 fľašky alpy. Do tejto časti aply vsypeme približne do polovičky klinčekov. Necháme to celé odstáť na tmavom mieste 3 dni. Začne sa to sfarbovať ako karamel. Potom si tým každý večer vyčistíme tvár pomocou tampónu. a Následne nanesieme obyčajný krém od nivea (v tej modrej plechovej dózičke) už po 3 týždňoch vidieť výsledky vyditeľné.
Nezľaknite sa ak sa zrazu veľmi vyhádžete, ukľudní sa to ( predsa je alpa 60% lieh).
PS: Ja mám mastnú pleť, a na suchšiu sa to neodporúča, len na mastnú s ťažšími formami akné.
Veľa úspechov prajem :)

RNG

Pomoc je len docasna, a to potlacenim vylucovania tukov cez kozu. Telo ostava zamorene, takze nic nie je vyliecene ani odmorene, len vylucovanie cez kozu je ciastocne potlacene.

arriva

Ako to že tým teda netrpia všetci veď tie tuky sú vo všetkom? Ako to že teda preliecenie vit. A resp. Roaccutanom pomôže, keďže človek sa nadalej stravuje rovnako?

RNG

Zialbohu kozne problemy ako uhry a acne zacinaju zvnutra tym ze jes priemyselne znicene tuky, ktore sa telo snazi vyhodit cez kozu a niektore z nich su tuhnuce, tj zapchaju mazove pory a tak sa vcytvoria pri prilisnom vylucovani tuku podkozne nahromadenia vyluckov, do ktorych sa zvonku cez pory nastahuje infekcia a mas hnisave acne. Zvonku sa da potlacit infekcia, ale pricina akni je zvnutra.
Dlhodobe riesenie je nejest znicene tuky, ale vysledok toho sa zialbohunukaze az po rokoch, lebo znicene tuky do tela obvykle dostavas dlhe roky a tak isto dlhe roky ich trva sa zbavit. Druha metoda je podstatne znizit vylucovanie tukov adresovanim znizenia hormonu DHT a to ide masivnymi davkami vitaminu A vo forme retinol palmitate(20 000 az 50 000 IU), to nie je uz neskodne, lebo ti vyschne plet, praskaju pery a podobne, ale je to podstatne menej skodlive, nez pouzivat chemikaliu isotretinoin(roacutane, accutane....
en.wikipedia.org )
ktora sa musi pouzivat vo vacsich davkach, , ako neprirodzena latka v tele predstavuje zamorenie a telo sa jej casto dlhy cas nevie zbavit, na rozdiel od vitaminu A, ktory vie telo bez problemov spotrebovat a odmorit v kratkom case.