Priatel u mna nechcel prespat

Príspevok v téme: Priatel u mna nechcel prespat
suprax

ahojte.. stala sa mi take vec..
niekedy mam take dni ked jednoducho nechcem byt sama doma, nechcem sama zaspavat, proste niekoho pri sebe potrebujem a je mi strasne smutno,,
dva krat za 5 rokov som v takejto situacii poziadala svojho priatela ci by u mna neprespal.. (a v poslednej dobe ho nevolavam, on sam pride, nenutim ho) .. ale ked som sa ho dnes spytala ze ci by chcel u mna spat tak povedal nie. ja som uz vedela ze nemam pokracovat v teme lebo bude zle.
vecer som bola smutna a spytal sa ma ze co mi je, tak sme sa vratili k tej teme.. len som zopakovala ze mi je smutno a bola by som rada kebyze je dnes somnou. fakt som chcela byt s nim. on sa nahneval ze ho nutim a uz mam byt ticho, ze povedal ze nejde a hotovo, ze mu to nevyhovuje a nechce sa mu...
ja som si len stala za svojim, a hovorila ze je to podla mna sebecke (kebyze nemoze ist lebo je chory alebo ma nieco dolezite)..
ja sa prenho obetuvavam stale, vsetko co chce sa snazim aby mal aby bolo.. ja len raz za cas potrebujem jeho oporu, byt s nim a hned ho nutim, obmedzujem...
vas chalan sa na toto tiez hneva? mne sa len zda ze by mohol byt trochu empaticky a obetavy...
alebo prehanam?

suprax

ked mam take smutne dni tak som akurat tak citlivejsia.. nepreplacem hodiny atd :D ani sa nelutujem a nevylievam si srdce..
ja viem, bol u mna dost, len akurat ten stav prisiel vtedy kedy prisiel.. to je taka tuzba byt s nim, potreba zaspavat pri nom, mat taku tu nasu intimitu...tak raz za pol roka mam taku potrebu.
ja to chapem aj z jeho uhlu pohladu, uz chcel mat vecer pre seba. len to ma zarazilo ze reagoval strasne sebecky.
zvysoval hlas a hovoril ze trepem pi*oviny.. ja som mu len chcela vysvetlit ako sa citim a preco to potrebujem. on to asi hned bral ze ho nutim alebo co.
takto som ho poziadala za nas vztah asi 2-3 krat a vzdy bola jeho reakcia sebecka a zacal byt agresivny.

jahodka123

xxy - ved ja to všetko chápem, len jej to mohol povedať milšie, ked videl, že nie je vo svojej koži, to je celé. každý potrebuje byť aj sám atd. Neviem, ono by to chcelo vidieť tú situáciu, aby sme mali objektívnejší názor. Možno to je len celé pritiahnuté za vlasy.

Maoam

a ono clovek musi byt niekedy sam a vypnut, nie je jednoduche mat stale niekoho zaveseneho na sebe,kto odsava dost energie

Maoam

myslim, ze kedze aj jemu bolo v tych dnoch nanic, potreboval byt proste sam a ma na to plne pravo zregenerovat, navyse bohvie ako sa sprava tato baba, ked ma svoje stavy...vinea to pekne opisala

vinea

Ahoj suprax...a keď máš tieto svoje dni, stavy a potreby, ako sa vtedy správaš?? Aká si?
Není to aj v tom možno, že práve preto nechce tam u Teba vtedy ostávať?? Áno, partneri by si mali byť oporou pomocou atd atd v dobrom i v zlom..
Nepoznám Ťa, neviem, aká si....ale mám dve známe, ktoré keď majú takéto svoje dni stavy, tak už im ani pomaly nezdvíham telefón atd..
Niektoré ženy vedia byť tak citové upírky, plačú, dokážu hodiny a hodiny vyčítať, ľutovať sa, normálne aj ten druhý človek z nich chtiac nechtiac akoby dostával depku a podobné stavy, úplne odoberajú z energie.....a tam nejde o to poradiť. Lebo ja som skôr cez rácio a keď im zhodnotím situáciu, dám riešenia návody atd, podporím ich atd atd...tak výsledok? Akoby to šlo jedným uchom dnu a druhým von. Čiže tam ani nejde aby "oni" počuli riešenie návody konkrétne kroky na pomoc atd (to oni akože kvázi vedia alebo idú v zabehaných šlapajách, majú svoju vlastnú pravdu atd). Proste niektoré ženy majú svoje dni a ide im len o to sa vyžalovať z ich trápenia, depiek, poplakať si, vyrozprávať sa atd atd.....ja som normálne raz pri jednej z nich po vyše 1,5h proste zaspala úplne grogy od vyčerpania počas hovoru. No to sa už nedalo počúvať....keby bola s ňou, tak už ju normálne prefackám. Ale v dobrom, nech sa spamätá
Alebo ďalšia, čo je akoby priťahovač všetkých zlých energií atd. Keby bolo na kilometer široko ďaleko jediné hovienko, tak zrovna ona do neho vstúpi. Takže nemôže to byť aj tým, ako sa počas tých svojich dní správaš, prejavuješ? Nie každý dokáže v takýchto chvíľach obstáť, alebo možno on ako muž nevie čo má vtedy urobiť aby neurobil ešte horšie či zle - že niečo nevhod povie a Teba to ešte viac "položí", alebo nevie, čo práve vtedy robiť, hovoriť, ako sa k Tebe správať atd (možno Ty chceš len objať a on to už chápe ako predohru a chce sa milovať a Ty ešte horšie na tom a podobne)....preto sa tomu vyhýba, lebo vie, čo bude..či môže, nasledovať, nevie, čo robiť..
Nepoznám Ťa, Ty vieš sama najlepšie, čo vtedy ako robíš, prežívaš..
Poznáš aj svojho partnera, aký je

xxy

jahodka, treba sa divat aj na potreby druhych, spal u nej trikrat, ona chcela viac a on nie. zato je zly? sama pise, ze ma obdobia, kedy potrebuje byt sam. ako kazdy normalny clovek na planete.

jahodka123

xxy - takto by som to zas nebrala. Asi mala nejakú citovú krízu a potrebovala niekoho pri sebe. Ide o to, že jej mohol aj milo povedať, že nebude u nej spať a nie bezcitne, keď vedel, že má depku alebo neviem čo. Ale hej, nejaké to je pomotané...

xxy

takze nakoniec on u teba spava, iba zrovna nie vtedy, ked si ho o to poziadala. no ale ved on nie je tvoj pes, ked sa mu nechce, alebo nehodi, tak preco by musel pri tebe spat. a preco je hned z toho ohen na streche. a pred incidentom spal u teba 3krat ale tebe to nebolo dost. hej, no je to hajzel, co si to len dovoluje, tolka bezcitnost.

jahodka123

Tak už viem, kde je problém. Ty si to uplne zle napísala a každý sme to pochopili tak, že u teba za 5 rokov vzťahu ani raz nespal a ani nechce. Ale opak je pravdou a tvoj problém je to, že ked TY potrebuješ ho mať pri sebe, aby u teba prespal, tak nechce a ešte je aj hnusný. No na to môžem povedať len to, že je sebec a kretén :)

suprax

tak na vysvetlenie on u mna spava dost casto (ale mam pocit ze casto je to preto ze mu to tak vyhovuje, sice niekedy spi len tak, ze sa mu chce).. aj pred tym incidentom spal u mna den pred tym tri krat po sebe.. mozno chcel mat chvilu pre seba,. poznam ho a viem ze ma dni kedy chce byt doma a sam. mozno nahoda ze akurat vtedy kedy som ho potrebovala.. mozno to vnima ako natlak, obmedzovanie.. on nerozumie niecomu takemu ze ho potrebujem mat pri sebe...a je pravda ze cely den mal otrasnu naladu vtedy..tak ale zamrzi cloveka ked o nieco poziada a dostane sa mu lahostajnosti..
my mame inak skvely vztah, vsetko klape a malo sa hadame.