Vegetarianstvo

GoFruit

Magy takisto sú chorí vsezravci vegetariani....veď stačí sa prejst po nemocnici po cakarnach...proste pri vsezravcoch resp. normálne sa stravujucich ludoch sa nikto nepozerá na stravu a pritom si stačí len toto fórum čítať či ísť sa pozrieť do nemocnici. Co tí ľudia jedia? Nie náhodne to velachvalene mäso a živočíšne produkty? Ale ked zomrie jeden vegan hneď sa pozerá na jeho stravu. hm aký dvojitý meter.

Magy

study it - podla mna je akykolvek extrem nezdravy. ked si pisala ze sa to prejavi az po rokoch, tak isto mozem argumentovat, ze je sice pekne, ze sa citis pri veganskej strave dobre, ale nasledky sa prejavia po rokoch. nie som sam, co si mysli, ze napr. steve jobs kvoli svojmu extremizmu v strave (prisny vegan, frutarian) si tie problemy s pankreasom privodil sam.
argumentovat sa da vselijak.

GoFruit

Ináč tú knihu mám doma, ale kúpila som ju skôr ako podporu autorovi, o tých info som už vedela predtým.
Myslím že na tej štúdií pracoval 20 rokov, ak sa nemylim.

study it

Magy

ja PIJEM vodu cez osmoticky filter, mam ho doma a viem presne akym sposobom je voda z vodovodu skodliva a preco ju musime filtrovat ak ju chceme pit
mam to nastudovane takze nic z toho pre mna nie je prekvapujuce

pozri necital si tu knihu takze nevies..to nie je nejaka pseudokniha o vyzive kde sa autor vykecava bez toho aby priamo dokazal svoju teoriu
je to podane nanajvys vedecky, autor tam prezentuje svoje dlhorocne vyskumy..a to som inak uviedla len priklad ..existuje kopu inych studii

to ze ty sa citis na vegetarianskej strave dobre je sice pekne, ale to ti povedia ludia aj na normalnej strave
aj ti co su presvedceni o potrebe masa svorne tvrdia ake je potrebne, vyzivne koli bielkovinam a bla bla bla..ako im je dobre, vyborne sa citia..ono nasledky sa ale ukazu az o niekolko rokov..vravim,u cloveka prepukne nejaka choroba skor ci neskor, no vacsina samozrejme nedava vinu strave..vsetko mozne je na vine len nie strava...takze asi tak

ale nehadam sa..aj vegetarianstvo je super ..je to velky pokrok u ludi..som rada ze ich tolko existuje..ale verim ze si postupne ludia uvedomia ze im skodi nielen maso ale aj ostatne zivocisne vyrobky

mimochodom som zena :D

Magy

vdaka, snazim sa ;)
cosi som uz zazil a su veci, ktore su u mna v kategorii "nehrozi". masove vyrobky su jednou z nich.
btw - staci si pozriet relaciu "peklo na taliri" o bravcovych konzervach a mnohych prejde chut!

Magy

study it - presne takto ti mozem aj ja dokazat (a priamo predviest jednoduchym pokusom), preco by si NEMAL pit vodu z vodovodu priamo, ale cez osmoticky filter. a padla by ti sanka.
vies, v dnesnej dobe modernej lingvistiky, retoriky a vedeckeho bludiska sa urcite fakty daju zobrazit, popisat a prezentovat presne tak, ako si to niekto ziada a zela.
osobne sa priklanam tiez k vegetarianskej strave, ale nevidim najmensi problem jest vajcia, maslo, syry a pod. zijem na cerstvom vzduchu, fyzicky aktivny, a aj tieto veci sa snazim kupovat lepsie, z health shopu, prip. priamo od farmarov (ked som na n. zelande). rozdiel v kvalite oproti tomu co je v tescu a inych supermarketoch je priepastny. a pritom to ani zdaleka nie je take drahe.
kto vegansku stravu chce, nech si ju je. pre mna je to zbytocny extrem. zdravo sa da zit aj ako pesco vegetarian (v japonsku je to zname ako okinawa stravovanie.)

Magy

arman - jasne, chapem. ale asi by som mal dodat, ze zijem striedavo na novom zelande a v irsku a kupujem ryby (a ine morske potvorky) LEN priamo od rybarov, prip. si chytim/nazbieram sam. ziadne mrazene, konzervovane ci predpripravene sety zo supermarketu a pod.

study it

Cinsku studiu ste necitali?
to je kniha, kde sa prezentuje jeden z mnohych vyskumov vplyvu zivocisnej stravy na cloveka..
autor dokazuje ako takato strava komplexne skodi organizmu a a preco ju treba nahradit rastlinnou
opakujem NIELEN maso, ale aj vajcia, jogurty, mlieko, syry atd..

ide o tom ze clovek by sa MAL takto stravovat, kedze zivocisna strava je zodpovedna za mnohe civilizacne choroby (samozrejme nielen to)
odporucam, velmi pekne tam rozobera cely svoj dlhorocny vyskum