Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Problemy so zubom

Príspevok v téme: Problemy so zubom
kristína

Ahojte, mam takyto problem: Bola som u zubarky, rozvrtala mi lavu dolnu sedmicku, pricom povedala, ze je dost prekvapena tym, aka v nom bola diera. Navonok tak nevyzeral, takze mi ho este predtym nevrtala. Ked mi ho rozvrtala, dala mi tam vlozku a objednala ma asi o necely mesiac. Avsak...ten zub ma boli uz treti den od toho vrtania. Hned po vrtani ma bolel asi par minut, potom to preslo, vecer ma bolel zas, na dalsi den zase a myslim, ze sa to trosku stupnuje. Boli ma ked donho zahryznem a niekedy ma akoby z toho bolia aj okolite zuby a asi mi aj trochu opuchlo dasno. Ked som jej volala, povedala, ze mam prist, urobi mi RTG a mozno mi ho bude musiet vytrhnut. Chcela som sa s vami poradit, ci je nutne ten zub trhat, alebo by bolo mozne s nim urobit nieco ine...myslim cistenie kanalikov, alebo vyberianie nervov, ja som v tom velmi nevyznam....jednoducho by som tam ten zub rada mala nadalej, je to predsalen sedmicka, este sa zide :) ale chcem si byt ista tym, co jej poviem, nie ze ju budem pytat nieco, co ani nie je mozne urobit :)

dakujem za rychlu odpoved :)

Lulita

ja som tiez mala take problemy, ze viac ako pol roka ma bolel vyvrtany zub a to mam akoze vybrate nervy a bolel ako svina, nejakym zazrakom to casom preslo, ale teraz pred par dnami chrumst a vyletela m i cela plomba, zub ma boli neskutocne, mna porazi uz z toho, s tym jednym furt daco :))

ak ma boli zub, z ktoreho mam nervy viathnute a vyplnene kanaliky, tak asi nejaky nerv predsa nebol odstraneny, ze?

RNG

Zuby treba liecit, nie trhat.
A ta teoria posuvania napr u mna vobec neplatila, pred vyse 50 rokmi som stratil 2 zuby, na jednom mi "pomohlo mostikmi, aby sa to nezbehlo, pri com obrusili 2 zdrave zuby. Samozrejme sa pokazili, boi vrtane znova a znova az tam dnes mam medzeru 4 zubov. Na druhej strane, ked bol tiez jeden zub chybajuci, sa dodnes nic nezbehlo a zialbohu to je strana, na ktorej dnes zujem, lebo ta "opravena" fuga ma stala 3 dalsie zuby.Nehovoriac o kope penazi na tie rozne mostiky a znicenej okostici pod nimi, kde sa dnes uz neda ani len vsadit zub.

Metoda, ktoru dnes pouzivam na chore zuby je iontoforeza striebra, co mi zachranilo uz plno zubov a okosticu pod nimi.Pozri cez Google uvedenim RNG, zapal, hnisania a striebro
A na trosky zo zubov si nechavam miesto koruniek vybudovat nove zuby, nanasanim vrstiev zubnych zmesi, co sa vytvrdzuju ultrafialovym, svetlom. Jeden taky zub mam uz vyse 15 rokov, malo to byt docasne opravenie , neskor sa mal obrusit a nasadit nan korunka. Ale ako vidim, ten zubny kopozit je lepsi, lacnejsi a dostatocny. Korunka ma zivotnost menej, nez 10 rokov, mostiky tak isto. A tento kompozit sa zda, ze vyborne kryje, je nepriepustny a zub pod nim sa nekazi. Samozrejme moj zubar je z toho nestastny....
Ved pre to tento kompozit, vymysleny uz v case 1969 pre kozmonautov tak dlho drzali v tajnosti a dodnes pouzivaju malokedy, len ked clovek odmietne amalgamove plomby, tak nemaju ineho vychodiska.

pompom

ak by mne povedala že trhat, by som trvala newch mi ho netrhá ale využije možnosti na jeho záchranu a vopred sa jej spýtala či to vie tak urobirt ako ja považujem za vhodné aj ked som laik,lebo ak nie tak mením zubného lekára.

Źial aj medzi zubármi su rozny ludia, su ochotný šikovný aj menej,iná by sa s tým piplalal a snažila sa ti ho zachránit, iná nie.

povedz že ak ona si mylsí nevie ho zachárnit, navštíviš inéo stomatologa, ktorý sa o to pokusi.Nenechaj so sebou zametat.casto odborníci zneuživaju nevedomost vo svoj prospech.

v momente by som odisla na tvojom mieste.nie je dobrý idem dalej k inému

kristína

dakujem pekne za odpovede :) bojim sa hlavne toho, ze ak by mi zub naozaj vytrhla, mohli by sa mi posunut ostatne zuby. Pocula som o takych pripadoch, ktorym sa kvoli vytrhnutiu spodnych zubov posunuli horne. Je to mozne? To by mi vadilo asi najviac, pretoze sa uz dlhsi cas bojim krivych zubov, mam pocit, ze sa mi pomaly nejako krivia :) a viem, ze strojcek by bol dost nakladny, preto by som bola radsej, ak by sa mi to nezhorsovalo

mate59

je ťažko takto radit,ale po RTG bude zubár vidiet stav zuba.Extrakcia je posledné riešenie,ak je možnost urobit také zásahy,aby zub ostal, nech sa pokúsi zub zachránit,preliečit,stoličky sú doležité na žuvanie,radšej investuj do liečby,ak zub ostane aj inervovaný, poslúži nadalej, máš tam asi zápal, kt. musí vyliečit, asi zub otvorí a urobí endodonciu.

Iba Katka

Nie som odborním, ale myslím, že nechať si vytrhnúť jednu sedmičku je oveľa menej bolestivé aj jednoduchšie ako behať na nejaké čistenia či vyberanie nervov, ktoré je pokiaľ viem mimoriadne bolestivé. Nechať si trhať zdravý zub je hlúposť, no tento zdravý nebude

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Problemy so zubom - Fórum - ZDRAVIE.sk