Studené nohy

suri

myslím si že je nízka priechodnosť lymfatického systému...

jednotlivé uzlinky môžu byť poupchávané...

NEODPORÚČAM LYMFODRENÁŽE!!!!!

budú tam ložiská plesní,plasmódiím histoplasmy...

v prípade potreby, objasním cez mail:
zdravotnica@centrum.sk

rulik

ja mávam v noci pocit, že mám studené nohy aj ked ich mám zakrútené v deke a ked na ne siahnem tak sú teplé, pocit sa týka hlavne prstov na nohách, cez deň som to zatiaľ neregistroval

Irén

pocit studených nôh,najmä prstov mám aj ja / musím zdôrazniť,že sa jedná len o ten nepríjemný pocit akoby mrazenie, chlad v nohách a už fakt neviem ako s tým bojovať.
Vyskúšala som šlapanie vody - studená - teplá , pitie zázvorový čaj,ginko biloba, tapletky tanakan a tebokan ,samozrejme pohyb, cviky.
Je zaujímavé na tom,že sú niektoré dni lepšie / nie bez úplných obtiaži /a zas dni ...no des.
Bola by som vďačná ak vie niekto v tomto poradiť.

Magy

presne ako pises, pri sedeni sa obeh obmedzuje a tym padom koncatina neprekrvuje tak, ako pri pohybe, ked je obeh podstatne aktivnejsi a aj na cievy sa nevytvara ziaden tlak, ktory by obeh obmedzoval. mal som to podobne, pomahalo vela sportovat. nohy spevneli a celkovo vykazovali vacsiu "odolnost" pri sedeni.
dobre je snazit sa menit polohy pri sedeni, vstat, prejst sa, rozhybat... prip. ak je to mozne skusit ine druhy stoliciek.
kamoska v praci sedi na fitlopte a erarna kancelarska stolicka je zastrcena v kute. najprv sa jej kolegyne smiali, teraz sa postupne k nej pridavaju, lebo zistuju vyhody. myslim ze kopec zamestnavatelov by usetrilo, keby namiesto stoliciek kupovali do kancelarii fitlopty :))