Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Carotenoidy

Príspevok v téme: Carotenoidy
eriiic

Dobry den Rng, chel by som sa vas opytat na carotenoidy presnejsie lutein zeaxatin a astaxatin. Zacal som brat tieto doplnky vyzivy kvoli zlepseniu zdravotneho stavu oci nakolko su velmi dolezite. na internete som presiel vela stranok a zistil som ze lutein a zeaxatin podla niektorych studii po celom svete poukazuju na zvysene riziko rakoviny pluc u ludi ktory fajcia alebo fajcili za poslednych 20 rokov. Najviac web.stranok bola zamerana na beta caroten ale asi 70 percent spominala aj lutein a zeaxatin. Oslovil som aj americku instituciu proti rakovine a ich odpoved bola tiez neista takze mi odporucili radsej doplnky nebrat. Co je ale divne je ze astaxatin je tiez carotenoid a o tom som na internete nenasiel ani jednu studiu ci nejake spravy o spojeni rakoviny pluc u fajciarov ba dokonca niektore stranky ho odporucaju pre fajciarov. Oslovil som aj firmy poskytujuce vyrobky na oci s luteinom a zeaxatinom a z ich strany bola odpoved ze lutein a zeaxatin je neskodny pre fajciarov ,co sa ale nezhoduje so zvyskom webovych stranok.Mozete mi prosim povedat co si o tom myslite vy? Dakujem.

RNG

Priklady studii, co vedli k uplnemu opaku:
www.ncbi.nlm.nih.gov
home.kku.ac.th
atd. V tej studii fajciarov boli pouzivane synteticke beta karoteny, tj nieco uplne ine ako prirodne
www.satisfied-mind.com
A potom z tejto studie so syntetickymi beta karotenmi to natiahli na vsetkych vyse 50o znamych karotenoidov, samozrejme bez akehokolvek dokazu. Aj to sa zialbohu nazyva vyskum dnes, ked sa medicky priemysel snazi odstranit potravinove doplnky. Samozrejme takzto negativna sprava obehne cely svet a na zaklade toho je na internete plno negativnych sprav proti karotenoidom
www.satisfied-mind.com

RNG

To bola falosna studia, naschval tam boli vybrani ludia, aby dokazali opak pravdy.Dalsi komentar je zbytocny.
Antioxidanty ako take totiz znizuju pravdepodobnost rakovin, lebo oxidacia meni DNA a tym zvysuje moznost vytvorenia rakovinnych buniek. Samozrejme branie doplnkov sa medickemu priemyslu nepaci, lebo im to berie zakaznikov, takze z casu na cas "vyrobia" studie o skodlivosti doplnkov na pomylenie ludi.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Carotenoidy - Fórum - ZDRAVIE.sk