Závislosť na sladkostiach

Príspevok v téme: Závislosť na sladkostiach
weronique

Mám dosť veľký problém s kontrolou keď som v blízkosti sladkostí...a už neviem ako ďalej.
Raz, no i viackrát denne ma chytí strašné nutkanie zjesť niečo sladké (hlavne čokoládu...) a keď sa to snažím vydržať, tak ma väčšinou rozbolí hlava, som strašne nervózna, nemôžem sa na nič sústrediť, kým si nedám tu svoju dávku sladkého (a potom to zväčša preženiem).
Problémom je, že po tom ako sa napchám sladkosťami, tak sa cítim príliš relaxovaná, takmer unavená a nemôžem pracovať ďalej (ten pocit zlyhania je strašný a rovnako to nie je lacná záležitosť).
Vždy si poviem, že viac to nespravím, no v tej chvíli akoby mi bolo všetko jedno a myslím len na to ako budem tú svoju čokoládu jesť... za posledné 3 roky som takto získala približne 15 kg na váhe...
Čo mám robiť?

pan d.

Ja cokoladu takmer vobec nejem a zijem, vobec mi nechyba. Ale za to jem vela ryb:DDD az mi je z toho na zvracanie:D

arman

Mili, rozhodne sa za stastnu nepovazuj. Zo sladkosti sa pribera, len ked ma telo dobre fungujuci tukovy metabolizmus. Nie kazde telo je schopne nabrat tuk.
Ty ked tlacis do tela viac jedla, tak sa ti to nestravi, len si zatazis travenie.
Vyzera, ze mas velmi slabe travenie. V tvojom pripade to o moznych parazitoch plati dvojnasobne. Presne ludia, neschopni pribrat ani z vacsich mnozstiev jedla, so slabym travenim, s neustalou chutou na sladke, ich maju takmer vzdy a to v takej miere, ze im to uz narusa travenie. Byt chudy takymto sposobom nieje ziadna vyhra, vacsinou sa k tomu pridruzia aj ine dosledky slabeho travenia a parazitov, ako podvyziva, rozladena psychika, depky, bolesti hlavy, atd, atd...

RNG

Sladke su aj prirodne polyoly, ako xylitol a erytritol. Xylitol prakticky nevieme absorbovat dobre, takze sa na nom v crevach napasu mikroby, co vyvolavaju vetry, erytritol sa vyborne absorbuje a pre malicku molekulu vypadne na 95% cez moc, takze je vhodny aj pre cukrovkarocv, aj na diety. Naviac nie sice rovnako, ako D-manoza, ale presdsa len odhakuje rozne mikroby z ladvin , mechura a uretry, co potom moc splachne von.
Sladky je aj vytazok zo stevie, rebaudianosidy az 400 krat sladsie, ako repny cukor, a pritom su prakticky nestravitelne, tj nedodaju do krvi cukor ani kalorie do tela.
Nesladene kakao je pre telo dobre kvoli obsahu antioxidantov, latok vyvolavajucich pocit nasytenia(satierol),alkaloidy sposobujuce pocit stastia/euforie a tiez teobromin, potlacajuci chut do jedenia a zvysujuci spalovanie tukov.
Cim menej prazene kakao, tym, viac antioxidantov a tym menej horka chut. Surove kakaove boby/raw cocoa su daleko najzdravsie, zialbohu nie prilis chutne, rozhodne nie ako cokolada.

Magy

milli11 - nechcem aby to vyznelo blbo, ale pri pohlade na toto forum plne tlstych a vecne (neuspesne) chudnucich zdeptanych bab co sa zacyklili v chorych dietach a predstavach, co je a nie je dolezite, sa povazuj za stastnu a otvor si sampus! stavim sa, ze vsetky by chceli mat tvoj metabolizmus. ;)

pan d.

Mne uz nechuti takmer nic. Este ked mate pecenu husku v nedelu na obed, tak ok, beriem, ale tie shity sa nedaju jest. Co budem jest zajtra? Zase rybu?:D Uz sa zacinam menit na rybu. Ja fakt neviem, na co mam chut. Na nic.

milli11

Vsade pocuvam, ze zo sladkeho sa pribera. Ja tiez zboznujem sladke, kazdy den nieco musi byt, tiez som aj cokoholicka. A ked doma fakt nemam nijaku sladkost a obchody su uz zatvorene, som schopna vyjedat aj krystalove kocky cukru, co sa davaju do kavy. :D Ale ja nemozem pribrat, co by sa mi zislo, lebo mam miernu podvahu a vyzerala by som aj viac zensky. Ako je mozne, ze ini s tym problem nemaju? Ja aj ked sa skusim viac najest, viac do seba napchat, tak ma len rozboli brucho a do asi 2-3 hodin to aj tak "vykakam". :(

arman

Ja som bol kedysi tazky zavislak na tychto veciach, a teraz... ? :-)
Ani neviem, co je to chut na sladke... raz za tyzden si kupim 2 kusky strudle, aby som si aspon pripomenul, ze existuje aj sladka chut. :-)

Tymi vecami nekrmite vlastne telo, ale ine bytosti, ktore na vas parazituju, a manipuluju vas, aby dosiahli, co chcu.

Yersinia

Ahoj závisláčka :)
ja mám tiež tento istý problém, podľa mňa nemá význam si to odopierať, napíšem Ti teda ako to robím ja. Snažím sa dodržiavať delenú stravu a keď ma prepadne chuť na čokoládu tak si ju dám namiesto nejakého hlavného jedla (väčšinou obed, do tej 15:00, neskôr nie lebo tam už klesá možnosť ju vybehať :) ). Snažím sa jesť veľa zeleniny, na úkor čokolády radšej nejem pečivo. A trochu to vykompenzujem pohybom, napr. že v škole sa snažím nepoužívať výťah a nevyvážať sa všade mhd :) Ja si tiež dávam veľmi pozor na to aby moja strava bola bez umelých prísad, tak aj čokoládu si radšej kúpim takú, ktorej zložky sú z ekologického poľnohospodárstva, i keď je trochu drahšia. Možno aj z toho si taká oblbnutá (relaxovaná), že ješ veľa týchto aditív. A treba piť veľa vody, najlepšie s citrónom :)

To sa nedá, že nekupuj si domov čokoládu, ja som si raz nekúpila a potom ma prepadla taká strašná chuť že som si ju musela ísť kúpiť aj napriek tomu že najbližší obchod je pol hodinu pešo a neskutočne fúkalo a snežilo. Čokofilovi to nevadí, aj keby traktory padali musí ju mať :)
Držím palce.