Voda v bruchu - zlyhavanie pecene

Príspevok v téme: Voda v bruchu - zlyhavanie pecene
lara 39

Dobry den.
Najprv to zacalo nadorom na prsniku,ktory metastazoval do celeho tela.Dnes odchadza pecen,brucho je ako pred porodom,je v nom voda.Postava ako pavuk a dnes sme sa dozvedeli,ze zlyhava pecen.Ani neviem co sa chcem opytat.Som sama,nemam sa s kym porozpravat a som na zblaznenie,ked si predstavim,ze pani,o ktorej pisem,nema ziadnu sancu.

lennka38

Dobry den moj brat ma cirhozu pecene vyberaly mu vodu z brucha ale bola cierna husta. viete mi niekto poradit ci je to na zlej ceste ?

jarusg

manzel ma rakovinu creva v 4 stadiu liecime sa 18.mesiacov teraz sa zacala tvorit voda v bruchu prosim poradte ako dalej chceme aby vydrzal co najdlhsie s nami moc vam dakujeme za podporu

jarusg

manzel ma rakovinu creva v 4 stadiu liecime sa 18.mesiacov teraz sa zacala tvorit voda v bruchu prosim poradte ako dalej chceme aby vydrzal co najdlhsie s nami moc vam dakujeme za podporu

Ddana

Lara, nemám problém, kľudne mi napíš email, pokecáme. Vieš donekonečna punkcie, tiež nebudú zaberať, pretože tá voda sa stále bude tvoriť. Čo je odrazu, dnes ešte nič a zrazu zajtra, alebo myslíš, zavrie oči a bude to mať za sebou? To rodinné ticho - každý sa s tým vyrovnáva inak. Ale to už tu nebudem všetko rozmazávať.

lara 39

Tak taketo vianoce mozno cakaju nas...Ked ja som z toho niekedy zmatena...vraj ma malo casu a je to len otazka casu.to hovoria vsetci a tak sa to aj pise.Len...ona zatial vyzera,ze je v pohode a tej vody na plucach bolo este pred dvoma tyzdnami na plucach malo.Stale sa jej lahko dycha,nic ju neboli,brucho je podla objemu co ju stale sledujem stale rovnake a nie je tvrde ako ked jej robili punkciu.Len v noci sa vraj musela prechadzat,lebo dostala velke krce do nohy.To mava casto ale nie az tak ako tuto noc.Brali jej krv na kontrolu draslika alebo co to bolo a vraj vysledky su neni ani lepsie ani horsie.Tak neviem...mozno sa to zastavilo a predsa tie lieky zaberaju?To je len recnicka otazka:-)
Tlak mala vo stvrtok 90/60 ale nie je ani malatna,ani nic.Keby sa ta voda n a pluca zastavila.Nekasle...nic co som citala priznaky.Je mozne,ze to pride odrazu?Zase sa pytam len pre seba.Nemam sa s kym o tom porozpravat,lebo nechcem robit nikomu traumu.Kazdy v rodine je ticho.Nikto o tom nechce rozpravat,len ja stale nieco riesim.Nedokazem sa tvarit,ze sa nic nedeje,aj ked je to asi lepsie ako zistovat viac a viac.Sibe mi uz???

Ddana

Nevadí, čakajú nás ďalšie Vianoce, tento rok by už snáď mohli byť normálnejšie. Vlani boli bez stromčeka, večera bola na obed v kuchyni... Najsmutnejšie na tom je, že ona už nechcela ísť do nemocnice, pretože som sa jej nato pýtala keď ešte bola pri zmysloch. A v nemocnici sme boli ešte o druhej ráno sa rozlúčiť, a podľa toho ako reagovala nato, čo sme jej hovorili, tak to vnímala a reagovala čiastočným pohybom, ale už bez slov. :-( U vás to bude možno trocha iné, tým, že sa jedná o onkologickú diagnózu. Ak je už voda pri pľúcach je to zlé.

lara 39

ddana,ten prispevok pred panom d. mi nejak usiel,vobec som si ho nevsimla.ja mi to strasne luto ako si to vsetko prezila a zvlast,ze cely cas si ju mala pri sebe a na konci bola sama.Ale tak nejak to asi malo byt.Nevycitaj si to.mamina uz urcite ani nevnimala v tu poslednu chvilku kde je.Dolezite bolo,ze si bola s nou,ked este vnimala a vedela,ze ste s nou.Nechcela by som,aby nas toto cakalo.je to velmi dlha doba a trpia vtedy vsetci.Asi som ti trosku ublizila,ze som ti to pripomenula mojimi otazkami.Nechcem viac sprtat a vypisovat ti maily.Hlavne sa drzte,za chvilku su tu vianoce a pre vas to bude asi tazke obdobie...

Ddana

Lara, už som tu písala pred príspevkami pána d. o schizofrénii.... Mama mala problémy so srdcom, ktoré končia pomalým chronickým zlyhávaním krvného obehu, hromadením vody v tele, teda príčina iná, ale výsledok takmer rovnaký /anasarka - celkové nahromadenie vody v tele, zlyhávanie pečene, posledné dni mala napuchnuté aj ruky, v posledný deň voda presakovala už cez pokožku/. Tým, že to bolo chronické, s vodou sme bojovali približne dva roky, punkcie začali asi rok pred smrťou. Posledný rok bola 2-3 týždne v nemocnici 2-3 týždne doma. Posledná hospitalizácia končila okolo 11. decembra. Ak chceš bližšie info napíš na ddaannaa@centrum.sk