Voda v bruchu - zlyhavanie pecene

Príspevok v téme: Voda v bruchu - zlyhavanie pecene
lara 39

Dobry den.
Najprv to zacalo nadorom na prsniku,ktory metastazoval do celeho tela.Dnes odchadza pecen,brucho je ako pred porodom,je v nom voda.Postava ako pavuk a dnes sme sa dozvedeli,ze zlyhava pecen.Ani neviem co sa chcem opytat.Som sama,nemam sa s kym porozpravat a som na zblaznenie,ked si predstavim,ze pani,o ktorej pisem,nema ziadnu sancu.

llek

To co popisujes u svojej svokry su najskor priznaky tzv encefalopatie pri zlyhavani pecene. Ked pecen zlyhava, v krvi sa hromadia latky, ktore by mali byt v peceni odburavane. Tieto sa ale neodburavaju, hromadia sa v krvi a prejavuje sa to psychickymi zmenami az roznym stupnom poruchy vedomia. Pri zlyhavani pecene skutocne nemusi mat pacient bolesti, skor taky dyskomfort kedze ma plne brucho vody a opuchnute nohy. Citi sa velmi unaveny, prevazne pospava, velmi malo je. Zvycajne sa potom zvyraznuje porucha vedomia, co uz ale pacient nevnima a teda ani netrpi.
Ono s tou liecbou je to tak. Dnes ma vacsina ludi ci ich pribuznych pristup na internet, tam si ludia najdu informacie o konvencnej aj alternativnej liecbe. Precitaju si a rozhodnu sa. Ak pridu k lekarovi, asi preto, ze ocakavaju liecbu liekmi. Ak by isli za alternativcom, tak preto, ze sa rozhodli pre alternativu. Nikto pacienta nenuti, rozhoduje sa vzdy on sam.

lara 39

vsetci maju svojim sposobom pravdu.Len nejak mame od mala zauzivanemze na liecenie su doktori.Keby nas od mala ucili na alternativnu liecbu,odmietali by sme doktorov.Kazdy si bude branit to svoje.V konecnom dosledku ale nakonies pravdu ma llek,pretoze tu ide o metastazy v peceni,kostiach,plucach...Dnes u obvodnej lekarky namerany tlak 90/60...Velmi tazko rozprava,akoby bola opita.Niekedy pekne a niekedy akoby suslala.To je asi mozog.Tam niekde jej to dotlaca.Pan d,pokial sa da,vydrz co najviac,aj ked je to velmi jednoduche radit a sudit,pokial nie je clovek v kozi toho druheho aspon na chvilku.Ja mam svokru pri sebe a snazim sa s nou travit co najviac casu.mam pocit,ze jej nic nie je.Nema bolesti,sem tam len vraj brucho,ale to je nic.Sem tam trpnu prsty na rukach,dostava krce,ale nie je to casto.Ale zase neviem,kolko toho prizna.Neviem co nas caka.Vraj aj bolesti.Ale ziadne nema.Zatial.Neviem co viac by som pre nu mohla urobit...

llek

Len drobna poznamocka k uvedenej pacientke. Tej pacientke nikto neznicil liekmi pecen a oblicky, ta pani ma metastaticke ochorenie, ma v peceni mnozstvo metastaz, preto jej pecen zlyhava a nasledne zlyhavaju aj oblicky. Vola sa to hepatorenalny syndrom. To len pre tych, co neustale kladu za vinu lekarom, ze sa u tejto pacientky deje to, co sa deje. Jej problem je nadorove ochorenie, ktore si ide bohuzial svojou cestou, nie lekari

Kostra

ale bacha na to, lebo ked ta odvezu na psychiatriu, lebo ti opat zacne intenzivne zadrbavat, tak tam ta napichaju a budes na tych injekciach :-D tak to neposer, zlato

pan d.

Konkretne to boli u mna vtierave myslienky a neustale myslenie na plynutie casu. Je to mozno hlupost, ale mna to strasne zatazovalo. Moja Dr. dostala napad, ze by mi pomohlo, keby som ten liek dostaval v injekcnej forme:DDD Tak to by mi veruze pomohlo, ale do hrobu.

pan d.

Hlavny liek, ktory mal u mna potlacat priznaky schizofrenie, ich vyvolaval:DDD Uz ich neberiem cirka tyzden, ale stale pocitujem abstinencne priznaky, dokonca u mna doslo na jeden den k takmer uplnej strate vole.