Voda v bruchu - zlyhavanie pecene

Príspevok v téme: Voda v bruchu - zlyhavanie pecene
lara 39

Dobry den.
Najprv to zacalo nadorom na prsniku,ktory metastazoval do celeho tela.Dnes odchadza pecen,brucho je ako pred porodom,je v nom voda.Postava ako pavuk a dnes sme sa dozvedeli,ze zlyhava pecen.Ani neviem co sa chcem opytat.Som sama,nemam sa s kym porozpravat a som na zblaznenie,ked si predstavim,ze pani,o ktorej pisem,nema ziadnu sancu.

Alena_Alena

Je to smutné, čo sa deje a ako veľmi sme zámerne neinformovaní. Ak skutočne chcete pomôcť a nájdete si 4 hodiny času na pozretie tohto videa, nenecháte sa odstrašiť prvotnými cudzími slovami, začnete sa pozerať na choroby a svet okolo seba úplne ináč. Možno ešte je šanca:
www.youtube.com

llek

Nie je za co. Toto su situacie, ked mozno najdolezitejsie pre toho choreho je vediet, ze nie je sam, ze je niekto v jeho blizkosti. Je to cas, ktory mozu ludia vyuzit na vypovedanie ci vyriesenie nevypovedanych a nevyriesenych veci. Ziadne tabletky ci cokolvek ine nie je v tejto faze ochorenia tak dolezite, ako pritomnost a cas jeho najblizsich. Ten, kto si ten cas nedokazal najst, sa so smrtou blizkeho vyrovana potom ovela tazsie ako ten, co na to prisiel a cas si dokazal najst.

llek

Mne je tazko hovorit o prognoze, ci su to dni, tyzdne ci mesiace. Tu pani som nevidela a nepoznam jej laboratorne hodnoty a hlavne ich dynamiku. V tychto situaciach su veci niekedy tazko predvidatelne. Pri zavaznom postihnuti pecene ktore vedie k jej zlyhavaniu sa zvycajne v istej faze pridruzi zlyhavanie obliciek a vtedy veci idu zvycajne zo dna na den horsie a stav byva nezvratny. V tele je vsetko so vsetkym prepojene a za istych okolnosti sa veci vyvijaju tak ako som popisala, pricom uz nezalezi na pricine, ktora k zlyhavaniu pecene viedla. Nikto vam presne nepovie, kolko ma uvedena pani pred sebou, keby tak tvrdil, hral by sa na boha a to lekarovi neprinalezi. Viem, ze sa tazko tieto veci citaju a mne trvalo dlho, kym som sa naucila ich pacientom a pribuznym hovorit. Ale je to dolezite, aj okolie pacienta by malo vediet na co sa pripravit a ako reagovat

kasandra

Pri zlyhávaní pečene časom môžu začať zlyhávať aj obličky. Zdrav. stav sa môže zmeniť prudko k horšiemu aj z hodiny na hodinu. Takže nikdy nevieš, čo bude zajtra tobôž už nie o dva mesiace.

lara 39

llek
a vies mi prosim aj potvrdit,ci je naozaj v tychto pripadoch tak malo casu daneho pacientovi?Je naozaj mozne,aby sa pacient pominul za tak kratku dobu,ked dnes si este tak moc nestazuje?Vraj to brucho boli,ale da sa to vydrzat.

llek

V situacii ako opisujes je pichanie ascitu, teda tekutiny v bruchu cisto ulavova procedura, nie liecebna. Kym sa pacient nema velmi zle, tekutina sa nevypusta, lebo ono sa to bude tvorit dalej a pacient straca bielkoviny, ktorych ma uz aj tak malo. Prestalo by sa to tvorit len v pripade, ze by sa podarilo ovplyvnit pricinu a tou je v tomto pripade nadorove postihnutie pecene a vobec ochorenia. Su situacie, ked su ucinne metody a moznosti liecby vycerpane, ked ochorenie prestava odpovedat na liecbu a dalsie pokracovanie v dovtedy ucinej chemoterapii, prinasa neziaduce ucinky ale nie efekt na ochorenie. Tu sa radi tazko, v tejto faze je cielom zmiernit utrpenie pacienta.

lara 39

ked jej zacnu tu tekutinu vyberat,bude sa tvorit ovela viac a rychlejsie.Vraj pokial nema problem s dychanim,nechcu to vytahovat. 1.1 bude mat 60 rokov a lieci sa uz vyse 2,5 roka.