Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Názory na stravovanie

Príspevok v téme: Názory na stravovanie
kosticka

ahojte jedavam len dva krat do dna
obed : polka salata z restiky, nula percentny jogurt
vecera : druha polka salatu, tvaroh od madety

alebo
obed : polka ciny z restiky, nizkotucny jogurt
vecera : druha polka ciny, opat jogurt , niekedy stvrtka hermelina

alebo dnes
obed : kuracie stehno, grilovana zelenina, kopcek ryze
vecera : to iste, plus nizkotucny jogurt

jedavam len dva krat, preto ze ked som jedavala pat ako sa vsade pise, bola som stale hladna, a stale myslela na jedlo , takto sa moj den da ako tak zvladnut, pocuvam vase nazory a postrehy, dakujem

Magy

kosticka dakujem, mne sa dari a darit bude, lebo ine si ani nepripustim.
skor si davaj pozor ty na seba. ;)
vies, ono by ani tie zachvaty prejedenia sa (obcas) nevadili, ale tym, ze povacsinou jes strasne malo, tak je zaludok stiahnuty a ked do neho v tom zachvate natlacis take kvanta vselicoho a najme rychlych sacharidov, tak to uz len z toho napisaneho aj mna boli zaludok, nieto este teba! :DD
pokial by si jedla viac, pravidelne a aj zdravsie a teple veci, tak nejaky obcasny zachvat by ani zdaleka tak s tebou nezamaval, lebo zaludok by to omnoho lahsie spracoval. teraz je to pre neho strasny sok, pri normalnom stravovani by to az taky obrovsky rozdiel nebol a tiez by sa nevytvarala chut na take zachvaty. co myslis, preco teraz mas take stavy? ved ked telu nedoprajes, tak samozrejme ze ti obcas pripomenie, co mu chyba! keby si mu dodavala denne to co mu treba, tak by dalo pokoj a nerobilo "krik". :)
chapeme sa?
kludne jedz viac, ale urob si v tom system, pravidelnost, trvaj na urcitych zasadach ktore neporusis ani keby co bolo a vysledky takej trpezlivosti sa dostavia. nieco teple aspon 2x za den, venovat aspon pol hodinku denne pripravou jedla na veceru a popritom zaroven si spravit porciu na obed do prace na nasledujuci den - a zabijes dve muchy jednou ranou.
tvoje zdravie ti za to stoji, nie??

kosticka

magy no skoncila som vysku pred pol rokom , kym nenajdem normal pracu , pracujem v jednom butiku ako predavackka, tym su moje sportove aktivity dost obmedzene, kedze tahame dvanastky a ked mam volno , chodim kazdy den so psom na prechadzky, niekedy fitko, ale uprimne sport ma nikdy nejako moc nebavil, ja s tym bojujem uz roky, ono ide o to ze ja ked si povolim uzdu sa zacnem nenormalne prejedat, v com vidim este vacsi problem, kedze zachvatove prejedanie je u mna este vacsi problem ako anorexia, mam na to vyhradeny jeden den v tyzdni, a v ten den zjem priklad : tri cokolady, pat kolacov, mekac, cukriky , merci, toblerone, marcipan, palacinky no proste kila jedla, potom ma strasne boli brucho a na druhy den to ide zase od zaciatku tak takto sa dievca blbe za tie roky naucilo jest a inak mu to uz nejde :( , ta chut sa prejest je taka silna ze niekedy nejdem radsej ani z domu aby sa to nestalo, myslim ze som si vybudovala celkom peknu zavislost na jedle, niet sa samozrejme comu cudovat za tie roky odopierania, ppp mam uz asi sest rokov, niekedy lepsie, niekedy horsie obdobie, len teraz vidim mierne zlepsenie u seba, ze mne sa ta moja postava uz ani nepaci, ako mi vsade trcia kosti, v obchodoch veci velksoti S na mne vysia, ale aj tak to nedokazem zmenit, Magy dakujem ti velmi pekne za zaujem, asi som sa skor potrebovala len vypisat a asi je uz najvyssi cas vyhladat odbornu pomoc, uz to trva moc dlho a mrncat po forach nieje riesenie... Myslim ze to je jedina spravna cesta a zajtra sa hned objednam , dakujem pekne :) a nech sa ti dari, zelam vsetko len to dobre :)

Dadula56

Kosticka, preto som sa pytala na PPP, lebo ako k pacientke s PPP clovek bude k tebepristupovat inak, nez k dalsej mechom udretej, co si sem prisla polestit ego na tom ako malo zozerie, pripadne si zmyslela, ze chce narazovo chudnut. Lebo takych tu denne vytvori temy a potom to cloveka nenormalne otravuje, aki su ludia stupidni.
K tebe-chodila si na terapie?Alebo sa snazis svojpomocne?Tych 7000 kj o ktorych pises, ano, to je mozno taky vhodny prijem (aj ked nepises vahu/vysku/pohyb), aj ked ja by som este troska pridala. To, ze si bola neustale hladna pri castom jedeni bolo zrejme tym, ze si jedla nevhodne veci, ktore nezasytili na dlho. To, ze budes jest normalne je, myslim, dosiahnutelne len tak, ze si telo na to vycvicis. Teda ze budes sprvu ten prijem kontrolovat, aby si mala stale pocit, ze to mas pod palcom a tvoje telo sa tomu prisposobi a bude jednoducho hladne vtedy, ked ma a bude vediet kedy ma dost. Ja ti radim zistit si aky si metabolicky typ(metabolic type do google), podla toho nastavit jedalnicek a drzat sa toho. Chvilu sa s tym pobit a potom to snad pojde samo od seba.

Magy

nikto ta tu neodsudzuje (tych par exotov, co sem napise urazky si nevsimaj, debil si najde cestu vsade), ale na boj s ppp a anorexiou je treba veeela casu a energie a trpezlivosti, nez len napisat prispevok do fora, aky si napisala a cakat, ze sa stane nieco uzasne a niekto ti tu napise nieco zazracne, co ta vylieci. ;)
na ppp a anorexiu casto nestacia ani odbornici. najme ak dotycna osoba nema dost pevnu volu a nechce.

Magy

pozri, ak si chuda, potrebujes o to viac NORMLANU stravu, zivotospravu, rytmus. 2x za den tlacit do zaludka studene pitchoviny (a sorry, ale ako hlavny chod dna za hrst zeleniny a 0% jogurt je chujovina jak hrom) je skvely sposob, ako sa nedopracovat k nicomu.
vies, preniest sa z extremne stuhlej postavy na priemernu a normalnu BMI neznamena nutne iba nabrat neforemne tuky. kludne mozes jest co ti zaludok znesie - pokial tu energiu aj efektivne spalis.
mozem sa spytat co robis? myslim zivotny styl, pohybove aktivity atd? skus to nejak tak sumarne spisat ak oten jedalnicek, nech to mame pekne pokope. ;)

kosticka

ja som kedysi jedla, viacej
jogurt, ovsaky
celozrnne cestoviny, normal aj s morcadelou
olovrant, cottage tunak pecivo
vecera kur maso ryza, popripade salat
ale ja som bola stale hladne ked som jedla kazde tri hodiny islo ma z toho rozhodit stale som len myslela na jedlo, podla tabuliek som jedla 7000 kj denne ale to mi proste nevyhovovalo, ja sa chcem naucit normalne jest !!! tak ako to bolo kedysi , ked som bola hladna sla som do chladnicky a som sa najedla, to chcem ! ja ked budem jest aj pat krat do dna a spravne aj tak bojujem s anorexiou, no tie muky su este vacsie... neviem na co som sem napisala, je jasne ze ked si neviem poradit sama, tak na dakom fore to pojde asi tazko, prepacte ze som to sem hodila, slaba chvilka :/ ... a dakujem tym co ma hned neodpalili, niekedy ked citam temy, je fajn ako sa navzajom povzbudzujete :)

kosticka

ja na toto forum, moc nechodim... takze som asi aj zle napisala,prepacte. mala som rovno napisat do temy ppp... Magy, nieco o mne : ja nechcem schudnut, chuda som az moc, ale zase nechcem ani pribrat, chcem byt len zase normalna a neviem ako na to, naucit sa normalne jest a nie pozerat na hodiny kedy bude cas obeda a vecere...

Magy

"co mam podla vas robit ?"

jeste castejsie, viac a najme ZDRAVO! to znamena rano nieco teple do zaludka, hoci len trochu caju s medom, ale nieco viac pod zub nezaskodi, desiata, riadny teply obed, olovrant, tepla lahka vecera... a vela pohybu, cerstveho vzduchu, relaxu, spanku...

Magy

kosticka - netusim co tym jedalnickom chcel basnik povedat, pretoze dat sem priklad jedalnicku za tri dni a nenapisat absolutne nic ine ohladom tvojej zivotospravy, telesnych aktivit a proporcii atd, je vlastne informacia o nicom.
ak by som aj zvazil ze vsetko ine je klasicky priemer, potom je to bieda z niekolkych hladisk.
1. jest len 2x denne JE MALO!
2. NIC TEPLE DO ZALUDKA??? len tak dalej...
3. kalorie ti presne nespocitam, ale uz len odhadom je jasne, ze to je malo!!!
4. nemas v tom kopec veci, ktore tvoje telo potrebuje pre zdravy vyvoj.

- Nic v zlom, ale riesit svoju dietu len tym, ze sa zamerias len na jedalnicek, a este uplne dementny - to nepovedie nikam! resp. do pekla PPP, ako tu Dadula56 spravne postrehla.

dalsia chora hlava, ktora sutazi o prve miesto v galerii kostlivcov na skinnyfans.com :(((

sweater*

no neviem co chces pocut, problemy ta zarucene nemynu, len si pockaj chvilku. za par tyzdnov uz vidim ako pises prispevky do PPP. kks baby jako sorry ale niektore ste strasne prastene...

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Názory na stravovanie - Fórum - ZDRAVIE.sk