Nenahnevalo by vas to?

Príspevok v téme: Nenahnevalo by vas to?
ludicka

O 2 tyzdne mame svadbu. Dohodli sme sa na malej svadbe, bude tam 32 hosti. Obidvaja mame velke rodiny a to by sa naberalo aj 150 ludi. Na to vsak nemame financie, tak sme to vyriesili len pozvanim uplne najblizsich pribuznych. Pred ostatnou rodinou sme to teda prezentovali ako malu svadbu a zda sa, ze to vsetci akceptovali. Na vecer, po oficialitach, sme zavolali zopar blizkych kamaratov, sesternic a bratancov = dokopy asi 6 ludi.
Teraz som sa dozvedela, ze moj drahy buduci manzel pozval bez mojho vedomia este zopar svojich "kamaratov", s ktorymi chodi jedine do krcmy a ktorych ja vobec nepoznam. Teda tipujem, ze sa viac menej pozvali sami, ked videli prilezitost zadarmo sa "zabavit" a moj drahy je typ, co nevie povedat nie.
Som kvoli tomu nahnevana, jednak, ze ich zavolal a ani dopredu sa so mnou neporadil a jednak preto, ze tam maju byt uplne cudzi ludia. A asi sa to uz teraz neda odvolat.
Chcela som peknu malu svadbu s blizkymi ludmi a teraz sa tam vobec netesim.
Vas by to nenahnevalo ?

ludicka

Laara - Uz som pisala, ze to nie su nijaki blizki kamarati. Pozna ich asi zo 3 mesiace a ich kontakt je obmedzeny na tie obcasne schodzky na pive. Ja do podnikov nechodim, takze som nemala prilezitost sa s nimi spoznat a pravdupovediac taketo typy ani moc nemusim.
Skor ako to, ze rozprudia zabavu sa bojim, aby nieco nevyviedli a toho, ako to bude vyzerat pred rodinou, ked sme nepozyvali ostatnu rodinu, s tym, ze je to mala svadba a nakoniec tam bude kopec cudzich ludi.

jahodka123

Tak nemôžem povedať, že by ma to rovno nahnevalo, ale s partnerom by som si to určite vysvetlila, prečo sa so mnou o tom neporadil. Ale keďže už sú pozvaní, rsp. sa pozvali sami a nedá sa to už odvolať (všetko sa dá, ale vyzeralo by to dosť blbo...), tak by som sa to snažila proste stráviť a nezaťažovať sa tým viac.

Slecna A.

Laara, moj chlap nie je napriklad priviazany k ziadnemu radiatoru...ma tolko slobody, kolko len chce, ak sa chces o tom presvedcit, mozes si s nim dohodnut stretnutie, absolutne mi take veci nevadia :) Alebo si precitaj moje stare prispevky ohladom "ziarlivosti" a podobnych veci a zistis, ze som nikdy nepresadzovala nazor, ze chlap ma sediet doma pri tebe a nema mat kamosov. Moj priatel ma strasne vela priatelov, nie je den, co by s niekym niekde nebol (samozrejme chodim casto s nimi). Ale ovela radsej ako sedenie v spradlavej krcme, chodime vsetci na bicykle na dlheee dlhe tury, chodime do hor, do divadla, na neskutocne dlhe prechazdky...a ver, ze to pivo ked kupi, kupi ho aj mne a vecer si ho spolu dame pri filme. Ja viem, ze mam uplne odlisneho chlapa, ako mnohe vy :) A paci sa mi to takto viac. Viem, ze ked ide vonku, tak nejde kdesi nasmradnut do pajzlu, ale radsej sa vsetci chlapi vyberu kdesi na turistiku (aj nocnu). Nuz, toto mam doma ja :)

Laara

Slecna A. a co ked chodi do krcmy? nema pravo si raz za cas vyrazit na pivo s kamosmi..to si tych chlapov chcete uviazat doma k radiatoru?

nahnevalo by to aj mna..radsej by som tam chcela svojich najblizsich, teda rodinu..nez ludi, ktorych ty ani nepoznas..mna zaraza skor to, ze nepoznas "kamaratov" svojho nastavajuceho..a este maju prist aj na svadbu..ale tak treba sa porozpravat s priatelom..mozno to neskor ocenis, mozno ak pridu tak rozprudia zabavu..niekedy su taketo typy ludi na tych svadbach potrebni..

ale rozhodne to zacni riesit..nemala by si mat pocit, ze sa netesis na vlastnu svadbu..

ludicka

SlecnaA - S nim som uz hovorila, povedal, ze nemam dovod na hnev, tak som chcela vediet nazor inych, ci som vazne vybuchla bezdovodne. A nechodi po pajzloch, len si raz za cast zajde s nimi na pivo. A uz len preto, ze ich vidi z casu na cas a aj to iba pri pive, tak to nepovazujem za dostatocne blizkych ludi na to, aby prisli na svadbu.

malicka- Nie su to nejake spitiny (aspon dufam) su to mladi ludia cca 25-35 rokov, ale fak je, ze radi navstevuju podniky a moj drahy ich pozna len odtial. A tipujem, ze ich bude tak 5-6.

malickaaaaa

Tak nahnevalo by ma hlavne to, ze by sa ma neopytal na moj nazor. Ked tak uz radsej rodinu ako spitakov z krcmy, ktori su ti cudzi...
A kolki budu? Ti 'nepozvani' myslim...

Slecna A.

ludicka, nahnevalo by ma to...ale ako prve by som sla za buducim manzelom a v pokoji sa o tom porozpravala. Nie zakladala temu a pytala sa na nazor neznamych ludi...

Mimo ineho veta "...pozval bez mojho vedomia este zopar svojich "kamaratov", s ktorymi chodi jedine do krcmy..." Som zasnubena, budem sa tiez vydavat. Ale keby chodil moj buduci do pajzlov, asi by ho poslala kade lahsie. Nuz, ale to som ja, tebe to zrejme nevadi