Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vztah so sestrou

Príspevok v téme: Vztah so sestrou
boomxy

Neviem sa vysporiadat s tym, ako sa zmenil nas vztah so sestrou. Kedysi sme boli najlespie kamosky, chodili spolu von, zdoverovali sa navzajom. casom ked kazda zacala mat partnerske vztahy, aj narocne, svoje problemy, sa sestra zacala ku mne spravat chladnejsie, teraz ma uz nmaleho, a v podstate sa odo mna ako kamosky uplne odseparovala. Riesime spolu len nejake organizacne veci ohladom rodiny, vieme si pokecat ale je to cele take strojene, bez srdca a duse. pritom sme nikdy nejaky vysloveny konflikt nemali, ani sme si nespravili nic zle. Len akoby sestra stratila zaujem alebo jej dosla kapacita na udrziavanie nasho vztahu. Ja viem, ze som tiez mala nejake problemy so sebou a ona tym bola dost zatazena lebo mi nevedela pomoct, ale mam pocit ze to bola z jej strany len netrpazlivost a nedostatok pochopenia a neochota pocuvat. Neviem ci sa tak zmenila, alebo som to ja skor nevidela, a mala ju zidealizovanu, alebo sa stalo oboje. V kazdom pripade sa s nou neda teraz velmi nejako doverne o vztahoch bavit, velmi nechce analyzovat ani svoju situaciu momentalne v manzelstve, akoby sa uzavrela, a ani nevidela alebo nechcela vidiet to ako sa vsetko medzi nami pomenilo. Takze nema zmysel asi od nej nasilu chciet nieco, co tam nie je vo vztahu ku mne, ja si len proste neviem zvyknut na to, ako sa to vsetko pokaslalo a ze som prisla o kamosku. Ako by ste sa s tym vysporiadali vy?Stalo sa Vam nieco podobne?Chcela by som veci brat tak ako su, aj sestru, a nechat jej slobodu ench si zije zivot ako ona chce, ale akosi mi to furt vrta v hlave a neviem co s tym.

Magy

Radka, tvoja sestra si nasla svoju cestu zivota, kde ty uz nefigurujes ako jedna z hlavnych postav, mozno dokonca ani ako vedlajsia. snad taky komparz...
smutne, ale realne.
nasilu nic nejde a neda sa udrziavat surodenecky vztah nasilu, najme ak jeden z nich nema volu a ochotu.
mam to bohuzial dost podobne, bracha nezavola, neozve sa jak je rok dlhy, stale som to ja ktory sa ozve. a je uplne jedno, ci je to len tak, alebo nieco potrebujem. ale zakazdym mam pocit, ze ho otravujem. vacsinou ma odbije, ze momentalne nema cas a ozve sa neskor, poobede, zajtra... prejde aj mesiac a nic. a to je u neho pravidlo.
ani mne sa nepaci taky vztah, ze "vsak naco by som sa ozyval, ved sa ozve on, aj tak mam kopec starosti".
a ked uz spolu debatime (co uz je pomaly na sampus), tak citim, ze uprimny nie je. sice zartuje, ale medzi riadkami citam, ze ho kopec veci serie. ale tak nasilu to mam tahat z neho?
budes si musiet zvykat, ze ludia sa menia a najst si ineho dovernika v zivote, ktory ti bude lepsim priatelom, ako tvoja vlastna sestra.
nie si sama, co to ma takto ;)

RadkaKov

nemyslim ze mi zavidi, skor ma povazuje za neschopnu, lebo vela nezarabam, lebo nie som mestska pipi, lebo este nemam detui, a nejake problemy ine...hej, budem musiet nejako prehodit vyhybku a hladat pochopenie u inych ludi, holt...

pomaranc99

@boomxy vekom sa dost menia priority cloveka. tvoja sestra ta zrejme vo svojom zivote ako kamaratku nepotrebuje a treba to brat tak ako to je. videl som podobne situacie uz vela krat...mozes si najst inu kamaratku/kamarata, ci?

dusicka45

Tvoju sestru niečo trápi, mozno psychicky je z niecoho znicená, mozno je to dietatom alebo jeho manzelom ci druhom, nezdoveri sa ti s nicim, lebo sa zato hambí. Ale to je len moj názor. Neni stastná, mozno vyzera.

RadkaKov

furt by som to chcela vratit alebo opravit, ale viem ze pokial sa snazi len jedna strana, tak to proste nejde, len je tu proste rozkol rozum proti citom

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vztah so sestrou - Fórum - ZDRAVIE.sk